Surówka dwudniowa

KASIA.B

Member
Lut 13, 2006
201
0
0
podciągam, bo będe robić - zaraz idę do sklepu, bo mi brakuje papryki i marchewy

Jak ostatnio robiłam, to z michy z ciepłą zalewą podżerałam pól godziny po zrobieniu. Drugiego dnia nie dotrwała, więc nie mogę się wypowiedzieć, czy wtedy jest lepsza
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
A ja to juz w ogole nie patrze na proporcje, tylko do smaku i wedle fantazji. Ta salatka jest fenomenalna, tez ja zjadam zaraz po zrobieniu, jest pyszna. Raz nawet sie zagubila w lodowce i na 5ty dzien byla wciaz super! A najsmaczniejsza jest z takiej stozkowej kapusty.
icon_biggrin.gif
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,897
224
63
Nawet moja mama się przekonała i teraz chętnie ją robi do obiadu, i nie boi się, że nie wyjdzie. I wszystkim bardzo smakuje
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,133
1,669
113
cook.gif
Właśnie zrobiliśmy, tylko z czerwonej kapusty, zalewa II z mniejszą ilością cukru -tak mniej niż 1/2 szkl, a i z octem balsamicznym.
icon_biggrin.gif

pyyyyszna już teraz
mniam.gif
, a ciekawa jestem jak będzie nam smakowała jutro
mniam.gif


Dziękujemy za wspaniały przepis.
cvety.gif
anbetung.gif

Na pewno będziemy korzystać częściej z przepisu, bo my uwielbiamy surówki
lecker.gif
rofl.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
O właśnie! ja kiedyś miałam spróbować z czerwonej i jakoś tak mi zeszło, że nie spróbowałam. Dobrze Guciu, że piszesz, że jest OK. No i dzięki, że znów na wierzch wyciągnięty przepis
icon_biggrin.gif
Bo ja już prawie zapomniałam o niej a przecież mam kapustę w lodówce, mogę zrobić i mieć z głowy na cały tydzień
banana.gif
( bo sama to pewnie właśnie z tydzień będę ją jadła)
 

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,133
1,669
113
BeataSz @ 23 Jan 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=810300O właśnie! ja kiedyś miałam spróbować z czerwonej i jakoś tak mi zeszło, że nie spróbowałam. Dobrze Guciu, że piszesz, że jest OK. No i dzięki, że znów na wierzch wyciągnięty przepis
icon_biggrin.gif
Bo ja już prawie zapomniałam o niej a przecież mam kapustę w lodówce, mogę zrobić i mieć z głowy na cały tydzień
banana.gif
( bo sama to pewnie właśnie z tydzień będę ją jadła)
pi

Ta surówka naprawdę jest wspaniała!
lecker.gif
Dzisiaj robiona , a smak rewelacyjny
mniam.gif
Reszta na jutro i już nie mogę doczekać się pierwszego kęsu
icon_lol.gif


BeatoSz
daumen.gif
bussi.gif
cvety.gif
anbetung.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Beatko, nie wiem, nie pamiętam, czy pisałam tutaj, że próbowałam także z czerwonej - i jest równie godna polecenia,
daumen.gif
tylko trzeba ja naprawdę cieniutko poszatkować, bo czerwona kapucha jest twardsza od białej.



 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
dodałam zdjęcia w pierwszym poście, bo gdzieś poprzednie wcięło
icon_confused.gif

Dzisiejsza surówka z ogórkami kiszonymi ( pierwszy raz takich użyłam) bo nie mam konserwowych a zapomniałam kupić.

Mi, ja właśnie tak myślałam, że z czerwonej może być zbyt twarda, ale to też zależy od samej kapusty, ale też jak się zaleje gorącą zalewą powinna też trochę zmięknąć.
Zawsze jak mam w planie surówkę z czerwonej kapusty to o tym przepisie zapominam
dump.gif
 

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,133
1,669
113
U nas surówka była zrobiona z czerwonej kapusty i nie była wcale twarda!
icon_biggrin.gif
W związku z tym, że taką akurat mieliśmy w domu postanowiliśmy ją wykorzystać do tej surówki! I wcale nie załujemy, a i wcale tak drobniutko jej nie szatkowaliśmy.
icon_biggrin.gif
I Beato masz rację - jak zaleje się gorącą zalewą to kapusta mięęknie, a już następnego dnia jest wspaniała!
mniam.gif
lecker.gif

Następnym razem zrobimy z białej kapusty i może zalewę I, aby porównać smaki
gruebel_2.gif
lecker.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Wiem Guciu, że z u Ciebie była z czerwonej i że wyszła OK ale faktem jest, że czerwona kapusta jest z natury twardsza, zwykle się ją lekko obgotowuje przed użyciem stąd te nasze dylematy
icon_wink.gif
Ale dobrze, że jest już przetestowana przez Ciebie i Mi, i śmiało możemy robić tę surówkę również z czerwonej!
 

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,133
1,669
113
No tak masz rację!
icon_razz.gif

My zajadalśmy się surówką, a na drugi dzień dodałam szczyporku i też była w smaku rewelacyjna
mniam.gif

Zastanawiam się czy następnym razem nie dodać odrobinę poszatkowanego koperku lub natki pietruszki
gruebel_2.gif

Myślę, że nie powinny te dodatki zaszkodzić
icon_biggrin.gif
icon_biggrin.gif
, co o tym myślisz?
icon_lol.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Guciu, nie sądzę, żeby jakikolwiek dodatek "ekstra" zaszkodził tej surówce, może ją tylko wzbogacić.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Jak vidar wstawiła swoje, to i ja i tu jeszcze dodatkowo wstawię moje zdjęcia, a co!
icon_biggrin.gif


A nie macie zdjęć czerwonej??

dwudniowa_001.jpg

dwudniowa_002.jpg
 

Załączniki

  • dwudniowa_001.jpg
    dwudniowa_001.jpg
    111.6 KB · Wyświetleń: 6
  • dwudniowa_002.jpg
    dwudniowa_002.jpg
    114.2 KB · Wyświetleń: 6
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,133
1,669
113
Niestety nie zdążyliśmy zrobić
icon_redface.gif
Była tak smaczna, że ciąge podjadaliśmy
biggrinflip.gif
Początkowo myśleliśmy , że starczy nam na kilka dni, a tu na drugi dzień okazało się, że jest jej niewiele
mniam.gif
rofl.gif

Ale wyglądała również bardzo apetycznie, z tą różnicą, że w przypadku białej kapusty kolorystyka jest bardziej widoczna
mniam.gif
icon_biggrin.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ostatnią edycję dokonał moderator: