Szarlotka krucha najlepsza na świecie :)

ilonaaa

Member
Paź 1, 2007
144
0
0
zrobilam z polowy porcji, jablka tylko utarlam i wymieszalam z kisielkiem cytrynowym a na wierzch dalam ubite bialka. wyszlo super
daumen.gif
napewno powtorze
 

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
I kolejne pytanie: nie zdążę już dziś upiec ciasta. Czy jeśli ma ono spędzić noc...no właśnie, w lodówce może, czy do zamrażalnika jednak wrzucić?
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,441
3,754
113
Nie, wystarczy lodówka.
Przed pieczeniem wyjmij z lodówki i odczekaj jakieś dziesięć minut; ciasto zrobi się bardziej plastyczne i będzie Ci łatwiej wałkować.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

beata0073

Member
Mar 13, 2011
1
0
0
Witam. Robiłam ciasteczko w sobotę, ciasto trzymałam od piątku w zamrażalce.
Podałam je z lodami, bita śmietaną i polewą czekoladową. Goście byli zachwyceni, ja oczywiście też.
Dodam, że ciasto robiłam z połowy składników na tortownicy o średnicy 28 cm.
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
zrobilam szarlotke tym razem w wersji bezglutenowej i bezjajecznej- zamiast jajek uzylam sproszkowanego preparatu ktory zstepuje jajka, zamiast zwyklej maki uzylam mieszanki bezglutenowej. Szarlotka byla bardzo smaczna jak na bezglutenowa
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Wczoraj zrobilam z 3/4 porcji ciasta na blaszke 22x27, nie zmniejszalam ilosci jablek i bylo w sam raz
icon_smile.gif
Dalam ciut mniej cukru do jablek ale za to kilka lyzeczek do ubitej piany. Szarlotka wyszla nie za slodka, taka krucha i pyszna
icon_smile.gif
Na dzis zostaly tylko 2 kawalki, goscie nakladali sobie po 4-5 kawalkow
icon_smile.gif

Na pewno zrobie jeszcze raz :D
 

Lilith36

Member
Lut 12, 2011
3
0
0
Ta szarlotka jest REWELACYJNA! Dziękuję Bajaderko za wspaniały przepis
icon_wink.gif
ciasto jest idealnie kruche, nienamoknięte jabłkami, i zero zakalca... szarlotka na 6 z plusem!
lecker.gif

Zrobiłam dziś z połowy porcji, w tortownicy 22 cm. Tylko jabłek chętnie dałabym drugie tyle (czyli 8 jabłek na połowę ciasta, bo naprawdę mało ich wychodzi) i po uduszeniu ich 15 minut z tą wodą odcedziłam je przez sitko, bo jakoś tak za dużo wody mi się wydawało, i to był w sumie błąd, bo później ta mąka ziemniaczana zbiła się w kisiel... ale i tak było to niezauważalne i bardzo smaczne. Szkoda mi było wyrzucać białek, więc ubiłam z nich pianę razem z odrobiną cukru pudru i kisielu, i wyłożyłam na jabłka, a na to starłam drugą część ciasta. I tutaj była mała klapa, bo piana po upieczeniu całkiem opadła i zrobiła się taka gumowa... Co zrobiłam nie tak? Może dałam na pianę zbyt dużo ciasta? (połowa). W każdym razie mimo tego, szarlotka jest przepyszna. Zrobiłam ją późnym wieczorem i co prawda poczekałam aż wystygnie, ale nie mogłam się oprzeć, żeby jej jeszcze dzisiaj nie spróbować... i po tym spróbowaniu byłam tak pozytywnie zaskoczona, że jem już 3 kawałek, o tak nieprzyzwoitej porze... Nie wytrzymałam do rana
icon_wink.gif


Jutro w świetle dziennym (a własciwie to już dzisiaj... ) zrobię zdjęcia i wstawię tutaj
icon_biggrin.gif


Powiedzcie proszę, co nie tak zrobiłam z tą pianką/bezą, że tak opadła i stała się gumowa? Wolałabym tego uniknąć w przyszłości.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lilith36

Member
Lut 12, 2011
3
0
0
załączam zdjęcia
icon_wink.gif


jak widać - piana z białek całkiem mi opadła... co mogło być przyczyną?
 

Załączniki

  • DSC00190.JPG
    DSC00190.JPG
    77.2 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC00192.JPG
    DSC00192.JPG
    37.6 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
O ile wcześniej możną ją upiec ?
Konkretnie pytam o to czy jak upiekę w piątek popołudniu to czy nada się jeszcze do jedzenia w poniedziałek ?
gruebel_2.gif