Szarlotka krucha najlepsza na świecie :)

madziawoj

Member
Lut 27, 2008
245
0
16
kasha @ 4 Oct 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=897527Madziu śliczne
lecker.gif
myśmy naszą w dwa dni całą sami zjedli
lecker.gif

Zauważyłam, że jak ciasto jest jeszcze bardzo gorące to jabłek jest dużo więcej, a później gdy ostygnie klapie,
u mnie nad górą ciasta został na blaszcze 2cm pasek z jabłek czyli dość sporo opadła masa jabłkowa
gruebel_2.gif
j

Masz rację, wczoraj upiekłam ponownie, dodając więcej jabłek. Ale i tak po ostygnięciu warstwa jabłek była węższa niż tuż po upieczeniu.
Zwykłą mąkę zastapiłam krupczatką i muszę przyznać, że było jeszcze smaczniejsze.
icon_smile.gif
 

polonistka

Member
Mar 26, 2008
1,963
0
36
Zrobiłam z rana, bo w południe miałam wizytę przyszlych teściów.
Wyszła pyyycha
icon_smile.gif
Płaska dość, bo nie mam odpowiedniej wielkości foremki: albo za duża, albo za mała. Robiłam z połowy porcji, odfrobinę mniej cukru dałam, bo jabłka słodkie.

Khem, to gdzie była moja dieta???
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Chciałabym zrobić tę szarlotkę, ale dodać do niej warstwę z bitej piany.
Z ilu białek (czy dodaje sie cukier do piany?? Kiedy wyłożyć pianę i jako która warstwa?
Z góry dziękuję.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

Marti

Member
Mar 23, 2006
106
0
0
a ja tam dodaje piane;)
z połowy białek jakie zostają, tylko zmniejszam ilość cukru w jabłkach do 3 łyżek.
Wychodzi bardzo fajne połączenie
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,637
1,187
113
Jak dla mnie też jest NAJLEPSZA...
Co do pytania, które zadała gosiaspa - ja, od lat, robię keks na samych białkach.
 

Olaa

Member
Kwi 14, 2010
2
0
0
Szarlotkę zrobiłam we wtorek, rzeczywiście bardzo krucha i pyszna, jak ja uwielbiam ciasta z jabłkami
lecker.gif
Pech chciał, że akurat skończyła mi się mąka pszenna, zostały tylko dwie szklanki, pozostałe dwie zastąpiłam krupczatką a i tak musiałam sporo podsypywać, hmm.. W każdym razie na ciepło nieziemska, na zimno też niczego sobie, na pewno jedno z lepszych ciast z jabłkami jakie jadłam. Dziękuję za przepis
anbetung.gif
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
robię dzisiaj
daumen.gif
ciasto już chłodzi się w lodówce, także będzie na wieczór
icon_smile.gif
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
vana @ 3 Sep 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1021319robię dzisiaj
daumen.gif
ciasto już chłodzi się w lodówce, także będzie na wieczór
icon_smile.gif
melduję, że ywszła pyszna! nawet brat, szarlotkowy ekspert, prosił o dokładkę
icon_mrgreen.gif

stp65089.jpg


dodam tylko, że ciasto zrobiłam z 1/2 porcji, ale do masy użyłam tyle jabłek, ile w przepisie (choć dla mnie to wciąż za mało
icon_redface.gif
). wkroiłam jeszcze 2 gruszki, bo musiałam je jakoś zutylizować
icon_smile.gif

następnym razem planuję zrobić z samych gruszek z dodatkiem wanilii... zobaczymy
icon_smile.gif
 

Nowicjuszka

Member
Mar 18, 2008
3
0
0
Dziewczyny jak to się stało, że ciasto nie wyszło?!
icon_sad.gif
Pierwszy raz kiedykolwiek ciasto po prostu jest surowe! Wcale nie wyrosło, musiałam odcinać jabłuszka, żeby dało się pożreć. Piec piekłam tak jak normalnie, najpierw 180 potem lekko podwyższyłam. Zamiast śmietany użyłam co prawda jogurtu naturalnego ale wątpię żeby to był aż taki problem.

Co mogło pójść nie tak
icon_sad.gif
?
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Nowicjuszko, a jestes pewna, ze jakas grzalka Ci sie nie przepalila?
Moze spalila sie w trakcie pieczenia - albo juz wczesniej, a tego nie zauwazylas?
-Nie wiem, tak tylko "glosno mysle", bo skoro pieklas normalnie, to raczej powinno sie upiec i nie byc surowe
gruebel_2.gif


A moze jednak za krotko pieklas?
 

Nowicjuszka

Member
Mar 18, 2008
3
0
0
Oj piekło się wyjątkowo długo, dół nawet troszeczkę się przypalił.... ale czemu ciasto było surowe?
Piekłam ostatnio inne ciasto, wszystko w porządku.. Coś było nie tak z tą szarlotką, tylko kurcze... co to było?

No ale cóż, poddawać sie nie zamierzam! Jak tylko znajdzie sie chwilka czasu to pewnie zrobie znów, może ponowie próbe w sobote na przyjecie gosci
icon_smile.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
może blaszka zbyt mała albo ciasto zagrube - ono powinno być cieniutenieczkie bardzo

albo powodem mogą być zbyt mokre jabłka które się wsączyły w ciasto
gruebel_2.gif

ta szarlotka naprawdę jest GENIALNA
 

okruszek13

Member
Sty 27, 2009
276
0
0
Ciasto kruche zrobilam z innego przepisu ale jabluszka z tego. Wyszly bardzo smaczne aczkolwiek nastepnym razem zrobie wiecej :D

A powiedzcie mi czy takie jablka z maka i cynamonem mozna przelozyc do wyparzonego sloika i przechowac do zimy?