'szmaty w pomidorach' *

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
Dobre krojone pomidory z puszki swietnie się sprawdzają
fiesgrins.gif
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
ano, ja również używam pomidorów z puszki.
a bakłażany mam akurat lidlowe, w promocji ostatnio bywają po 5.99zł/kg.
icon_smile.gif
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,317
1,613
113
Ja też najczęściej Cirio używam.

Bakłażany w Lidlu udało mi się kpić raz, w marcu, przedtem dłuuugo nie. Tydzień później załapałam się tylko na cenę, ostatnio nawet cen nie ma. A chodzę dość często, staram się w miarę rano.
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,317
1,613
113
Zapomniałam napisać, że w końcu zrobiłam wersję z pomidorami w puszce i wyszło wyśmienicie. Chyba pozostanę przy tym rozwiązaniu, bo znacznie skraca czas przygotowywania. Zaraz kroję bakłażany i robię kolejną porcję.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
I dobrze, że wyciągnęłaś, bo właśnie szukałam. Mam gości w poniedziałek i tak sobie myślę, że zrobię, będą do chleba
icon_smile.gif
 

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Zrobiłam z cukinii i właśnie się przegryza
icon_smile.gif

Musiałam się powstrzymać przed wyżarciem sosu z oliwy, octu balsamicznego i czosnku z chlebem
icon_redface.gif
 

wika

Member
Cze 22, 2006
3,636
0
36
Jak nie lubię oliwy z oliwek
icon_redface.gif
tak pyszne to to
mniam.gif
Jutro zrobię drugi raz
lecker.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Nikt nie robi?
fiesgrins.gif
ja przyznam że zmodyfikowałam przepis wg naszych upodobań i też nie bawię się w marynaty i sosy tylko połączyłam to w jedno, a nawet poszłam dalej i sos pomidorowy podrasowałam cebulą i cukinią, czasem dodaję też paprykę. Chodziło nam o to żeby tego sosu było dużo więcej - no i wychodzi sporo
fiesgrins.gif

Na 3 duże bakłażany (smażę je na suchej niemalże patelni, bo piją olej jak smoki) takie ok 0,5 kg każdy (1,5 kg razem) sos robię z cebuli, 2-3 cukinii w tym jedną ścieram na tarce na dużych oczkach a resztę kroję w kostkę. Żeby sos miał treść. Do tego 2 puszki pomidorów krojonych. Wszystko duszę aż powstanie gęsty sos, doprawiam na słono-słodko-kwaśno-czosnkowo, dodaję trochę koncentratu pom. i jeszcze czosnku na koniec i zalewam wcześniej podsmażone bakłażany gorącym sosem. Wychodzi spora micha - jest co pojeść
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,317
1,613
113
Ja bakłażany piekę (pokrojone i wymazane oliwą). To znacznie skraca czas produkcji, poza tym wolę pieczone.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,683
113
Cinka @ 5 Sep 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1540698Nikt nie robi?
fiesgrins.gif
ja przyznam że zmodyfikowałam przepis wg naszych upodobań i też nie bawię się w marynaty i sosy tylko połączyłam to w jedno, a nawet poszłam dalej i sos pomidorowy podrasowałam cebulą i cukinią, czasem dodaję też paprykę. Chodziło nam o to żeby tego sosu było dużo więcej - no i wychodzi sporo
fiesgrins.gif

Na 3 duże bakłażany (smażę je na suchej niemalże patelni, bo piją olej jak smoki) takie ok 0,5 kg każdy (1,5 kg razem) sos robię z cebuli, 2-3 cukinii w tym jedną ścieram na tarce na dużych oczkach a resztę kroję w kostkę. Żeby sos miał treść. Do tego 2 puszki pomidorów krojonych. Wszystko duszę aż powstanie gęsty sos, doprawiam na słono-słodko-kwaśno-czosnkowo, dodaję trochę koncentratu pom. i jeszcze czosnku na koniec i zalewam wcześniej podsmażone bakłażany gorącym sosem. Wychodzi spora micha - jest co pojeść
lecker.gif
Gdybyś jeszcze dodała oliwki i kapary, byłaby niemalże caponata
icon_smile.gif
:
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=3...amp;hl=caponata

yrsa @ 6 Sep 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1540707Ja bakłażany piekę (pokrojone i wymazane oliwą). To znacznie skraca czas produkcji, poza tym wolę pieczone.
Ja też piekę, od kiedy tylko znalazłam ten przepis.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: