'szmaty w pomidorach' *

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
Ja dodałam pół cukinii i ona jest bardzo fajna, bo chrupiąca. Nie czekałam 4 godzin, tylko z 1,5, bo chciałam zrobić i iść spać
icon_smile.gif
Smażyłam na zwykłej patelni i grillowej, żeby było szybciej. Spróbowaliśmy już rano - smaczne, choć szału nie ma, może jak się bardziej przegryzie. Dałam do tego, na kanapkę, fetę bałkańską z lidla - mam wrażenie, że dopełnia smak. Nie wiem tylko, jak to przeżyje moja wątroba, bo czosnek na żywo....
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
ze smażoną papryką rewelacja, właśnie nałożyłam łychę i z chlebkiem zjadłam
lecker.gif

jak V. przyjdzie to dostanie makaron ze szmatami
fiesgrins.gif


Straszna ilość mi tego wyszła - chyba w tydzień tego nie będziemy w stanie zjeść
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,665
2,967
113
Ja też się skusiłam, skończyliśmy wyjadać kilka dni temu. Oliwy dałam 1/3 szklanki, za to ciut więcej czosnku i przypraw. Bakłażany piekłam w połówkach w piekarniku.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,347
1,425
113
I ja zrobiłam, ale pokroiłam w kostkę zgrilowane plastry bakłażana i wymieszałam z sosem pomidorowym i marynatą. Po nocy w lodówce było to bardzo smaczne z grzankami z korzennej bagietki.
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Jakiś zmasowany atak na szmaty
icon_smile.gif
. Ja robiłam wczoraj. Dałam nieco za mało czosnku, muszę dosmaczyć. Poza tym pycha.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113
Moniak @ 28 Aug 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1019085Nie wiem tylko, jak to przeżyje moja wątroba, bo czosnek na żywo....
To może rób tak jak ja? Odsączone i wysuszone ściereczką* plastry bakłażanów układam na blachach wyłożonych papierem do pieczenia i smaruję marynatą z oliwy, octu balsamicznego, octu sherry, czosnku, soli i ziół (bazylii, oregano i tymianku).
Piekę w 200 stopniach jakieś piętnaście minut. Czosnek nie jest już wtedy surowy, a warzywa świetnie się nasączają marynatą.





*Polecam odkryte niedawno ściereczki papierowe Velvet Aquafit wielokrotnego użycia, rewelacyjne
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
Dzieki Joanno za pomysł. Ja piekłam na patelni grilowej i nawet fajnie wyszły. Świeżego czosnku dałam tylko po 1 ząbku do każdej części, ale dosmaczyłam trochę suchym granulowanym (po nim nie umieram). I mnie się podoba w plastrach, można sobie nałożyć na bułeczkę taki plaster
icon_smile.gif
, hmmmm
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113
A ja robię i w plastrach, i w kostkę - obie wersje mi smakują.
Współczuję problemów z wątrobą - moja mimo nadszarpnięcia chorobami na szczęście na surowy czosnek nie reaguje.
Na szczęście, bo to chyba moja ulubiona przyprawa.

Dziś za jednym bałaganem zrobiłam dwa dania - caponatę na obiad i szmaty na jutro.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
Widziałam, widziałam, wygląda smakowicie.
Ja kiedyś nie miałam takich kłopotów, ale od jakiegoś czasu, no nie mogę, chociaż lubię. Potem nawet 2-3 dni czuję ten czosnek. Ale to pewnie przez leki na stawy, które biorę od 3 lat, obciążają wątrobę, a teraz okazuje się, że i nerki... Zobaczymy, co będzie dalej. W każdym razie na wszelki wypadek uważam.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,665
2,967
113
Moniak, współczuje dolegliwości. Często piekę czosnek w główkach, tylko ścinam leciutko wierzch, żeby potem łatwiej było wycisnąć do potrawy, pyszny i lekkostrawny. Możesz go ciut pomazać oliwą, ale niekoniecznie. Z bakłażanami upiecze sie w jednym czasie.

Zmasowany atak spowodowany jest zapewne przepięknej urody bakłażanami. Trudno przejść obojętnie.
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
A mi szkodzi czosnek granulowany, strasznie mi się potem przypomina
icon_wink.gif
Świeży bez problemów ale w tym przepisie czosnek wrzucam do sosu na sam koniec gotowania, ocet balsamiczny też i tym po prostu zalewam bakłażany.
Dzisiaj się wkurzyłam, specjalnie pojechałam do Tesco po bakłazany, bo ostatnio były wyjątkowo ładne po 4 zł/kg, a dziś nic, zero, wszyscy chyba szmaty robią
baa.gif
No i obeszłam się ze smakiem
icon_rolleyes.gif
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
No widzisz! a ja mam na odwrót...
szkoda bakłażanów, a wczoraj chyba nigdzie nie było, bo i w lidlu nie widziałam...
 

mrs. jones

Member
Maj 28, 2010
10
0
0
uprzejmie donoszę, że zrobiłam, były pyszne i szybko zniknęły.
marne resztki właśnie się były zjadły na śniadanie w formie grzanek: domowe bułki, rzeczone szmaty, starty parmezan. po wyjściu z piekarnika porwana świeża bazylia na wierzch.
icon_smile.gif
 

elunia.o

Member
Lis 25, 2008
8
0
0
Pyszne, pyszne i jeszcze raz pyszne.Czy ktos próbował zrobic zapasy na zimę? Korci mnie, żeby parę porcji włożyć do słoików i zapasteryzować.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,668
113
No i mnie korci....
Może wystarczy zalać oliwą i zapasteryzować?

EDIT:
Znalazłam kilka przepisów, ale wszystkie zawierają ocet.
Trzeba zajrzeć na strony rosyjskie....
EDIT 2:
Na Izbushce wypatrzyłam kilka ciekawych pomysłów; po weekendzie zacznę wypróbowywać.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
robię dzisiaj, bo kupiłam śliczne bakłażany
icon_smile.gif