'szmaty w pomidorach' *

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Joanna @ 8 Sep 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1540919Gdybyś jeszcze dodała oliwki i kapary, byłaby niemalże caponata
icon_smile.gif
:
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=3...amp;hl=caponata
Dziewczyny same sobie dodawały oliwki
icon_lol.gif
tyle że czarne. Starsza uwielbia od lat, młodsza obecnie przeżywa zauroczenie oliwkami i dodaje je prawie do wszystkiego
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

gosia

Member
Paź 9, 2005
2,299
0
0
Zrobiłam, pyyycha. Faceci pytali tylko, gdzie mięso?
icon_mrgreen.gif

Pomidorów może być naprawdę dużo.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,096
1,523
113
Przepis ten dostałam od mojej koleżanki Joli, która też go dostała od swojej koleżanki.....
Pyszne!!!!!!!!

skladniki: baklażan, czosnek, oliwa, pomidory, ocet balsamiczny, sol, pieprz, suszona bazylia, sproszkowana papryka slodka

baklazana pokroic w plastry ok 5 milimetrow, mocno nasolic i odstawic na ok. 4 h lub nawet wiecej.
nastepnie odlac sok i dobrze wyplukac plastry, odcisnac wode i podsuszyc na papierowych recznikach
podsmazyc na oliwie na zlocisto-brazowy kolor i przelozyc do naczynia.

sos: pomidory obrac ze skorki i pokroic w kostke, dodac czosnek i bazylię tez podsmazyc na czystej patelni na swiezej oliwie

marynata: do oliwy dodac rozgnieciony czosnek i ocet balsamiczny i troche papryki,

baklazany przekladac sosem i marynata. Na koniec zalac wszystko sosem i odstawic na dobe, aby skladniki przeszly swoim smakiem.

Zrobic grzanki z chleba (kromki), nakładac na to bakłażany z sosem (zimne, nie podgrzane).
Dziewczyny, ile mniej wiecej tego octu balsamicznego dodac do marynaty? Ma byc go sporo? Czy tak tylko troszke, na podkrecenie smaku? Robilam kiedys to danie, ale nie pamietam ile dalam octu.
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,313
1,607
113
Aniutko, ja daję na smak, ale moim zdaniem nie tylko o smak tu chodzi. Moim zdaniem bez niego bakłażany stają się gumowe. Strasznie dawno nie robiłam.... I nigdy nie odmierzałam łyżką.
 
  • Like
Reakcje: Aniutka