Tiramisu'

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,874
214
63
asika @ 15 Jul 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1153653Siem zastanawiam,czy nie popelnic,wszak ja nie lubie,ale "Gosc w dom Bog w dom". Przyjechac maja goscie okolo 12,wiadomo lunch,zejdzie troche,kiedy najwczesniej moglabym zrobic (pierwszy raz w zyciu) ten deser,by swoje odstal,bym nie musiala konczyc jak beda wchodzic?
Ja zrobiłam dziś na jutro
icon_smile.gif
 

Moi

Member
Paź 28, 2008
4,240
0
0
A ja go używam i zawsze było smacznie i wszystko ok, i śmiem nieskromnie twierdzić, że moje tiramisu nie jest gorsze od tego w Twoim Marghe wykonaniu.
Żeby niebyło jadłam oba
icon_mrgreen.gif
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,874
214
63
Moi @ 17 Jul 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1319328A ja go używam i zawsze było smacznie i wszystko ok, i śmiem nieskromnie twierdzić, że moje tiramisu nie jest gorsze od tego w Twoim Marghe wykonaniu.
Żeby niebyło jadłam oba
icon_mrgreen.gif
Dokładnie margolciu - tiramisu z Twojego przepisu, zrobione z serka Piątnicy, jest równie dobre, jak to, które robisz własnoręcznie. Po prostu przepis jest świetny
icon_smile.gif
 

Moi

Member
Paź 28, 2008
4,240
0
0
Ja nie margolcia
icon_mrgreen.gif
, ale dodam tylko, że nie robię dokładnie wg przepisu marghe, bo nie dodaję piany z białek, ale i tak jest pyszne
lecker.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
icon_biggrin.gif

A ja tam będę broniła serka włoskiego. W porównaniu z Piątnica, niestety zdecydowanie wygrywa.
A może właśnie stety, bo Piatnica jest w porównywalnej cenie, więc że tak powiem....po co przepłacać za coś co udaje mascarpone... :D Ja wyraźnie w nim czuje mleko w proszku, w tym włoskim - nie
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Nie wiem czy całkowicie oryginalny, ale kupuje w Lidlu marki Lovilio - ufam, że włoski
icon_mrgreen.gif
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,874
214
63
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
skanna @ 17 Jul 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1319356Aaa, to on akurat z Piątnicą bardzo porównywalny.
A widzisz, a dla mnie nie. Z Piątnicy bardzo lubię 36% śmietanę tortową, a mascarpone mi jedzie mlekiem w proszku i nawet kawa mi tego smaku nie zabija. Zresztą konsystencja kremu jest tez inna, bardziej płynna.


skanna @ 17 Jul 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1319356I jak znam marghe, to nie miała na myśli lidlowego tylko np.Galbani.
Wiesz, gdybym miała jak spróbować jak smakuje Galbani, pewnie bym doceniła. Natomiast niestety, albo stety właśnie
fiesgrins.gif
, w moim mieście nie mam jak w serkach i markach przerzucać, bo ich po prostu nie ma
icon_wink.gif

Próbowałam chyba tylko raz epiu, ale dramatycznej róznicy od Lovillio nie zauważyłam. Ale z tym zachwalaniem, to chyba do lidlowego powinnam polecieć
icon_lol.gif


Przepis Marghe jest rewelka.
daumen.gif
Sama mam przepis z 4 jaj, z tym, że robiłam z 500 g sera. Odkąd zwiększyłam o jedno opakowanie, wreszcie mi zwarte wychodzi - tak jak lubię. Nie wiem dlaczego wczesniej nie przyszło mi do głowy, by masę zagęścić właśnie o dodatkową ilość mascarpone. Ktoś wcześniej dał mi przepis bardziej ekonomiczny i tego się ślepo trzymałam. Z klapkami na oczach.
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
Nawiązując do produktów z Piątnicy, to korci mnie, żeby ukręcić a'la tiramisu z ich jogurtu z mascarpone- konsystencja tego wyrobu mnie bardzo zaskoczyła (na plus), a mam ochotę wypróbować oszukanej i o wiele lżejszej wersji... Wiadomo, że prawdziwe tiramisu to nie będzie, ale póki nie spróbuję, to się nie dowiem, czy było warto.
icon_smile.gif
 

aguś25

Member
Lis 30, 2009
353
0
0
marghe @ 18 Jul 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1319533Róbta z czego chceta zatem, ale nie na moją odpowiedzialność ;)

Czytałam opinie dot mascarpone z piątnicy - lubi się rozwarstwiać itp. Dlatego nie ryzykuję
icon_smile.gif
Własnie dlatego pytam czy sie nadaje . W przepisie najpierw ubijamy jajka potem do nich dodajemy serek ( może to spowoduje ,że sie nie rozwarstwi ? ) . Zawsze gdy ucierałam go samego rozwarstwiał sie i było z nim dużo kłopotu ( podgrzewanie nad parą wodną albo w mikrofalówce , a potem długie ucieranie , aż nabrał właściwej konsystencji
baa.gif
)
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,657
2,955
113
Wczoraj pierwszy raz z tego przepisu robiłam tiramisu i muszę powiedzieć, że wszystkie inne ma pod sobą. To jest finezja i smak najwyższego lotu. Tylko nie miałam prawdziwego amaretto, ale spory kieliszek ballantines i syropu barmańskiego o tym smaku dały niezły efekt. Chyba się zanosi na kolejny nałóg.
fiesgrins.gif

Marghe
anbetung.gif
bussi.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: