Torcik serowy bez pieczenia

Alutka

Member
Lut 28, 2007
738
0
0
Dziekuje bardzo
bussi.gif
mam nawet glukoze w domu wiec bede cwiczyc ba na pewno nie jest to łatwe.
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Ostatnio widziałam w tv jak robili pajęczynki.
Pomocnica trzymała pałkę a kucharz maczał w karmelu metalową ubijaczkę do jaj i machał (prawie jak kropidłem)nad pałką.
Robił również kolorową pajęczynkę,ale przegapiłam ten moment i nie wiem co dawał do garnka.
fiesgrins.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,443
3,757
113
Znaczy się - techniki są różne.
icon_smile.gif
Nie pozostaje nic innego, jak obie przetrenować...
icon_razz.gif
Na szczęście akcesoria są dostępne w każdym domu...
icon_mrgreen.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,443
3,757
113
Tym razem robiłam z truskawkami i galaretką poziomkową. Wyszedł bardzo smaczny i orzeźwiający.
icon_smile.gif
Nieodmiennie polecam.
icon_smile.gif

torcik_serowy_na_zimno_z_truskawkami.jpg
 

Załączniki

  • torcik_serowy_na_zimno_z_truskawkami.jpg
    torcik_serowy_na_zimno_z_truskawkami.jpg
    37.6 KB · Wyświetleń: 4

dorota_s1

Member
Mar 13, 2007
890
0
0
A co to za święto było? Tam jest dużo pyszności naokoło serniczka! Wcześniejszy Dzień Matki? Bo ja go chyba dla mojej Mamy zrobię
daumen.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,443
3,757
113
dorota_s1 @ 25 May 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=511428A co to za święto było? Tam jest dużo pyszności naokoło serniczka! Wcześniejszy Dzień Matki?
Nie, to był obiad z okazji pierwszej komunii mojego dziecka.
icon_smile.gif
Już jakiś czas temu, ale dopiero teraz znalazłam trochę czasu, by wkleić zdjęcie. A pyszności faktycznie nie zabrakło - były same ulubione słodkości wykonane na specjalne zamówienie głównego bohatera uroczystości.
icon_smile.gif

Na zdjęciu widać jeszcze jego ukochane babeczki z pomarańczowym ponczem i kremówki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Spisałam składniki, idę do sklepu. Zrobię mamuni na dzień mamuni, skoro Graz poleca.

Zrobione, chłodzi sie w lodówce. Śmietana spędziła 2 godziny w zamrazalniku i ubiła się bez problemu. Masa bardzo smaczna i puszysta, choć mogłaby być kwaśniejsza- następnym razem dam więcej cytryny.
Przydałaby się informacja o wielkości formy (czyżby Sini tutaj jeszcze nie dotarła?
icon_wink.gif
), bo z tortownicy 26 cm sernik prawie wylazł i będzie teraz problem z owocami i galaretką.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,443
3,757
113
nelly26 @ 6 Jul 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=322636jaka jest srednica tortownicy?
Nesia @ 6 Jul 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=322646Ja robilam w 26 cm i torcik wyszedl dosc wysoki
Lis @ 25 May 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=511753Przydałaby się informacja o wielkości formy (czyżby Sini tutaj jeszcze nie dotarła?
Informacja o wielkości formy była na drugiej stronie wątku.
Obecnie jest już pod przepisem. Dziękuję za zwrócenie uwagi.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
"Dość wysoki" nie oznacza jeszcze, ze bedą problemy z zalaniem owoców galaretką, dlatego wolałabym wiedzieć jakiej wielkości formę poleca osoba podająca przepis.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,443
3,757
113
Do tej pory nikt podobnych problemów nie sygnalizował (sama ich również nie miałam), więc tym bardziej dziękuję za komentarz. Mogłam wprowadzić odpowiednią korektę mojej wersji tego przepisu.
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Może nikomu masa nie tężała w tak zastraszającym tępie (mimo, ze nie wstawiałam jej nawet do lodówki). Miksowałam ją zeby się nie ścięła, czekając aż śmietana się ubije, i być może spulchniłam ją, przez co powiększyła objętość.
Żelatyna chyba była nadgorliwa, mimo upału.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,443
3,757
113
Myślę, że przyczyną szybkiego tężenia masy serowej mogło być duże schłodzenie składników, a zwłaszcza sera i jogurtu. Mnie zwykle też dość szybko tężeje ( co uważam za dużą zaletę tego deseru), ale jednak po przepisowych kilku minutach w lodówce. Po połączeniu z bitą śmietaną faktycznie tempo zastygania masy znacznie wzrasta - już po kilkunastu minutach można na niej układać owoce.
 

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
Zrobiłam ten torcik na biszkopcie z 2 jajek, a masę z 3/4 porcji (myślałam, że to obliczanie mnie wykończy ;)). Na wierzch oczywiście poszły truskawy i galaretka truskawkowa. Nie jadłam tego typu ciasta od kilku lat i muszę powiedzieć, że smakuje inaczej niż serniki na zimno, które robiła moja mama. Jest bardziej kremowy, delikatny i, co tu dużo mówić, smaczniejszy
icon_smile.gif
Następnym razem zrobię z jogurtem, by jeść go bez wyrzutów sumienia ;)
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,443
3,757
113
I ja go dziś robiłam z truskawkami i galaretką, ale kierowana zawartością lodówki zmieniłam recepturę. Zamiast 500 g, dałam 1 kg sera do serników z Lidla ( o zawartości 3% tłuszczu), a zamiast 500 ml - 250 ml śmietany kremówki. Był niezmiennie bardzo smaczny, a jednak trochę odchudzony...
icon_smile.gif
 

malgosia

Member
Lut 1, 2006
786
0
0
a moge prosic o szczególy jak przyżądzić ten mus? wygląda obłędnie.. w środku jest galaretka? zielona, czerwona... Gosiu napisz mi prosze szczegóły jak wykonałaś ten torcik?
 

GosiaM

Member
Mar 23, 2005
3,267
0
0
Trochę napisałam już w wątku Co upiekłyście... Przeklejam:
Wymyśliłam sobie, że zrobię ten torcik w dwóch małych tortownicach (jedna była mi na wynos potrzebna), dlatego na spód upiekłam biszkopt i zrobiłam z niego dwa spody. Obawiałam się (niepotrzebnie), że masy może być za mało, dlatego wcześniej przygotowałam dwie galaretki i zastygnięte wkroiłam do środka - dało to bardzo fajny wizualnie efekt. Na wierzchu tego sernika ze zdjęcia jest mus truskawkowy, na drugim (fotki brak) ułożone były truskawki i jagody, zalane galaretką. Obydwie wersje bardzo smakowały, a przepis na stałe wchodzi do mojego repertuaru - na letnie dni, z różnymi owocami jest super.

Pozaostałe moje modyfikacje:
Biszkopty nasączyłam wodą z sokiem cytrynowym i odrobiną cukru. W środku były dwie galaretki - czerwona i zielona, pokroiłam je w dość równą kostkę. Zdjęcie robione jest aparatem w telefonie, więc nie oddaje w pełni efektu kolorystycznego, ale po przekrojeniu torcik wyglądał bardzo fajnie. Na biszkopty wyłożyłam większą część masy, włożyłam w tę masę (trzeba było lekko wciskać) kostki galaretki i na to dałam resztę masy serowej. Z musem to w zasadzie samo wyszło. Po wyłożeniu masy serowej do tortownicy pozostało w niej niewiele miejsca. Wcześniej miałam zamiar zrobić dość grubą warstwę masy truskawkowej (truskawki ze śmietaną i galaretką), okazało się jednak, że nie ma już na nią miejsca. Truskawki zmiksowałam. Wcześniej miałam przygotowaną przestudzoną galaretkę, rozpuszczoną w mniejszej ilości wody. Miałam lekki dylemat czy zwyczajnie chlupnąć galaretkę do truskawek i po prostu wylać na ciasto, czy trochę pokombinować. Przypomniał mi się przepis Dziuni na piankę z galaretki. Nie chciało mi się ubijać galaretki osobno, więc wlałam ją do zmiksowanych truskawek i zaczęłam ubijać. Masa pięknie zwiększyła swoją objętość i zostało jej jeszcze na deserki w pucharkach. Truskawek dałam na oko, może ok. 0,5 kg
gruebel_2.gif
, pod koniec ubijania lekko dosłodziłam do smaku.

A do masy serowej dałam 20 dag cukru i odrobinę więcej sera (miałam resztkę, którą trzeba było zużyć). Innych modyfikacji w masie nie było
icon_mrgreen.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,443
3,757
113
Gosiu, bardzo pomysłowy i śliczny torcik. Muszę wykorzystać patent z musem truskawkowym, bo bardzo dekoracyjnie wygląda.
icon_smile.gif

To naprawdę idealny deser na upały - delikatny, orzeźwiający i prosty w wykonaniu w każdych, nawet polowych warunkach....
icon_smile.gif

torcik_serowy_na_zimno_z_koktajlem_owocowym.jpg
torcik_serowy_na_zimno_z_koktajlem_owocowym1.jpg
Tym razem z ciekawości robiłam w tortownicy o średnicy 28 cm, więc jest niższy niż zwykle.
 

Załączniki

  • torcik_serowy_na_zimno_z_koktajlem_owocowym1.jpg
    torcik_serowy_na_zimno_z_koktajlem_owocowym1.jpg
    27.2 KB · Wyświetleń: 4
  • torcik_serowy_na_zimno_z_koktajlem_owocowym.jpg
    torcik_serowy_na_zimno_z_koktajlem_owocowym.jpg
    21.5 KB · Wyświetleń: 4
Ostatnią edycję dokonał moderator: