Torcik serowy Czarny Las

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Smakował to mało powiedziane. Jest wspaniały! I bardzo ładnie wygląda. A i mimo tej lżejszej konsystencji dobrze się kroił.
Joanno - ja Ci jestem bardzo, bardzo wdzięczna za zamieszczanie tak wspaniałych przepisów na serniki i za dzielenie się wiedzą.
anbetung.gif
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Joanno, a gdybym chciała zrobić ten torcik w tortownicy 26cm, to o ile zwiększyć ilość składników? Z półtorej porcji byłoby dobrze? Masz większe doświadczenie niż ja i dlatego pytam o radę.
icon_smile.gif
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Dzis zrobilam. Wisnie mialam wypestkowane w cukrze i do tego starlam troszeczke czekolady mlecznej do masy. Robilam z 250 g mascarpone i 250 g quarku, 2 smietany kwasne 10% i 200g creme fraiche. Wyglada wspaniale, chlodzi sie w lodowce.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
To najlepszy sernik jaki kiedykolwiek zrobilam. Tak smacznego serniczka dawno nie jadlam, dziekuje za przepis. Rewelacja. I mam foto zrobione na szybko bo serniczek jechal w gosci
icon_smile.gif

11.jpg
 

Załączniki

  • 11.jpg
    11.jpg
    87.1 KB · Wyświetleń: 2

monka_25

Member
Cze 19, 2006
7
0
0
WITAM, A JA ZROBIŁAM TEN SERNIK I MI NIE WYSZEDŁ;(
ser który dodalam był półtłusty 7% (z mleczarni w garwolinie mielony w kiełbasce) smietana 18% bakomy z kubeczka. wszystk zrobilam wg podanego przepisu i upiekłam metodą gazetową. wyrósł pieknie na górze zrobila sie skorupka ale po jej zdjeciu i przekrojeniu ciasta okazało sie ze jest bardzo mokre. czy białka z jajek powinny byc ubite czy zmieszane wszystk razem? ja wszystko zmieszalam w mikserze. poradźcie kolezanki;)
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,447
3,759
113
Ewidentnie winę ponosi ser - był zbyt chudy. Do tego typu serników powinien mieć co najmniej 24% tłuszczu.


Moni20 - piękny! Mam nadzieję, że zasmakował obdarowanym.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Czyli nie ma co, trzeba szukać serów z napisem "Śmietankowy " i nie kombinować. Mam inny w lodówce, z Lidla jest , napisane: "Twaróg sernikowy" ma 6,5 g tłuszczu, to na co on się nada? Jest tego 1 kg w wiaderku plastikowym, mąż kupił i żąda sernika.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,447
3,759
113
Na torcik serowy, czyli gazetowy. Będzie idealny.
icon_smile.gif


Chyba, że chcesz poczekać na nowy sernik francuski, który mam zamiar testować w okolicach weekendu.
icon_wink.gif


I przy okazji dodam, że nie każdy polski ser śmietankowy jest odpowiedni do cheesecake'ów.
Trzeba dokładnie sprawdzać zawartość tłuszczu.
Na przykład u tego producenta pod nazwą "śmietankowy" kryją się różne twarogi:
http://www.lactalis.pl/category,,22.html
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
No pewnie że poczekam! Nie mówię, że cierpliwie poczekam, ale że poczekam napewno
wink.gif

On nie ma w sobie nic czekoladowego ani kakaowego, prawda?

No i patrz Joanno, jak się okazuje, jeden z chętnie przeze mnie kupowanych ser na sernik , czyli President, okazuje się nie jest taki jak napisano. Ale ja go bardzo często kupuję i używam do różnych serników z bardzo dobrym skutkiem. Możliwe że przypadkiem piekłam akurat takie, do jakich on się bardzo nadawał. Ten który teraz czeka w lodówce mam po raz pierwszy, nigdy dotąd takiego nie kupowaliśmy.

A co mam jeszcze kupić do tego sernika na weekend? Żebym potem nie latała po mieście z obłędem w oczach i pustką w koszyku!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

monka_25

Member
Cze 19, 2006
7
0
0
Joanna @ 19 Jan 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=934733To jest ser, którego używam do serników typu cheesecake:
http://www.starco.stargard.pl/download/delfiko_nat.jpg
Ten sam producent, ale pod marką Tesco:
http://www.tesco.pl/dyskontowe-ceny/nowe-m...ND/duze/001.jpg

Co do śmietany, moim zdaniem gęsta "18" lub "22" wystarczy.
DELFIKO U MNIE NIE WYSTEPUJE A PO TEN Z TESCO WYBIORE SIE SPECJALNIE DO WARSZAWY. NIE WIEDZIALAM ZE SPRAWA SERA AŻ TAK SIE SKOMPLIKUJE;) W SERNIKU GAZETOWYM UZYWAŁAS CHYBA Z LIDLA SERA, MOZE TYM SIE ZASUGEROWAŁAM ZE MIAL ON 3 % TŁUSZCZU ;) I KUPILAM WŁASNIE TŁUSTY 7 %.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,447
3,759
113
samanta @ 20 Jan 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=935046A co mam jeszcze kupić do tego sernika na weekend? Żebym potem nie latała po mieście z obłędem w oczach i pustką w koszyku!
Wklepałam go do Niewypróbowanych, więc możesz zobaczyć:
icon_smile.gif

https://www.cincin.cc/index.php?s=&show...st&p=935237

monka_25 @ 20 Jan 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=935076DELFIKO U MNIE NIE WYSTEPUJE
Śmietankowy serek ma jeszcze w ofercie Biedronka pod marką Zielona Łąka, tylko trzeba patrzeć na producenta. Jeśli to Starko - jest OK. U mnie niestety jest to teraz inny producent, a w składzie dodatkowo jakieś stabilizatory.

Dodam jeszcze na marginesie, że staramy się nie używać Caps Locka, bo niewygodnie się go czyta.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Dzieki Joanno, to musze iśc po te suchary a jak nie będzie w okolicy to będą jakieś ciasteczka albo posunę się do zrobienia kruchego spodu.