Torcik serowy

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Bardzo się cieszę. Byłam pewna sukcesu, bo piekłam go dziesiątki razy w różnych wariantach smakowych i kolorystycznych i nigdy mnie nie zawiódł.
icon_smile.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
torcik_serowy.jpg

Dziś w ulubionej przez dziecko wersji, czyli na ciasteczkowym spodzie, z wanilią i skórką z cytryny; bardzo puszysty, a jednocześnie kremowy.
Robiłam z sera o zaw.7% tłuszczu (z Tesco), bez mascarpone i masła, ale zamiast mleka dałam śmietankę 30%.
 

Załączniki

  • torcik_serowy.jpg
    torcik_serowy.jpg
    83.9 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Dziś tradycyjnie na Wielkanoc z różą, na spodzie z mąk razowych i orzechów laskowych, którymi zastąpiłam część przepisowej mąki.
Dałam mascarpone, 1/3 szklanki kremówki i 1/3 szklanki mleka. Ser Milblu z Kauflandu (6,5% tłuszczu).
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Nie, w zupełności wystarczy sam ser; piekłam już tak wielokrotnie.
Będzie jeszcze bardziej puszysty.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Obojętnie, zwykle robię ze zwykłym, ale jak Ci zbywa puder, możesz go zutylizować.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Mam nadzieję, że Ci będzie smakować. Może za mało namoczyłaś gazety, że popękał? Ja teraz nie zmieniam opasek, ale je obficie moczę i co jakiś czas dolewam trochę wody na blachę, na której stoi tortownica z sernikiem.


Mój tym razem wyszedł bardzo kremowy, ku radości dziecka, które nie przepada za piankowymi.
Pierwszy raz piekłam w tortownicy wyłożonej papierem, więc ma zmięte boki.

sernik_z_ró__2.jpg

sernik_z_ró__1.jpg

sernik_z_ró__.jpg
 

Załączniki

  • sernik_z_ró__2.jpg
    sernik_z_ró__2.jpg
    80 KB · Wyświetleń: 2
  • sernik_z_ró__1.jpg
    sernik_z_ró__1.jpg
    78.7 KB · Wyświetleń: 2
  • sernik_z_ró__.jpg
    sernik_z_ró__.jpg
    88.5 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
Gazety dwukrotnie namoczyłam bardzo obficie, więc nie wiem. Leżały przygniecione w wodzie za każdym razem ponad 30 minut i były mocno namoczone. Następnym razem spróbuję jeszcze dodać wody na blaszkę. W każdym razie będę próbowała osiągnąć efekt idealny
icon_smile.gif
 

Shinju

Member
Lis 26, 2006
9,691
0
36
Upiekłam ten torcik. Biorąc pod uwagę, że był to mój drugi "sernik" pieczony w życiu to wyszło nieźle
icon_smile.gif
Nie miałam tak dużej tortownicy, więc podzieliłam masę pomiędzy trochę mniejsze formy, dlatego wyszedł dość niski, bo nie było wiele tej masy w każdej z form.

Ogólnie ten torcik serowy bardzo mi smakował, nie był zbyt słodki, więc na pewno będę jeszcze go piekła. Muszę jak najszybciej kupić nową, większą tortownicę i wtedy upiekę całość w jednej formie. Spróbuję też upiec z dwóch serów tak jak oryginalnym przepisie, a nie z jednego jak teraz to zrobiłam.

torcik_serowy_zebra_2.jpg
 

Załączniki

  • torcik_serowy_zebra_2.jpg
    torcik_serowy_zebra_2.jpg
    269.9 KB · Wyświetleń: 2

neteczka

Member
Lip 29, 2011
2,130
0
0
Wspaniały!!!
Pyszysty,w sam raz słodki i banalnie prosty. Upiekł się wzorowo-nie ma nawet maleńkiego pęknięcia.No i prezentuje się baaardzo smakowicie.A z musem truskawkowym,to już poezja smaku
mniam.gif

Stokrotne dzięki za przepis
cvety.gif

SSA40026.JPG
SSA40033.JPG
SSA40044.JPG
 

Załączniki

  • SSA40026.JPG
    SSA40026.JPG
    83.7 KB · Wyświetleń: 2
  • SSA40033.JPG
    SSA40033.JPG
    80.9 KB · Wyświetleń: 2
  • SSA40044.JPG
    SSA40044.JPG
    67.5 KB · Wyświetleń: 2

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Piekłam ten sernik dziesiątki razy w dziesiątkach wersji i nigdy mnie nie zawiódł, a wczoraj pierwszy raz w życiu mi popękał, i to na całym obwodzie.
I to akurat wtedy, gdy robiłam go na wynos.
icon_lol.gif
Ale na szczęście miałam w domu śmietanę, więc mogłam zastosować maskowanie. Oto efekt:

torcik_serowy.jpg
torcik_serowy1.jpg
torcik_serowy2.jpg

Dekoracja czekoladowa krzywa, jak to u mnie, ale po szczelinach nie ma śladu, przynajmniej na pierwszy rzut oka.
icon_smile.gif


Spód - ciasteczka owsiane, mielone orzechy i migdały; dodatki - otarta skórka i nieco soku z jednej pomarańczy
 

Załączniki

  • torcik_serowy.jpg
    torcik_serowy.jpg
    77.7 KB · Wyświetleń: 2
  • torcik_serowy1.jpg
    torcik_serowy1.jpg
    76.3 KB · Wyświetleń: 2
  • torcik_serowy2.jpg
    torcik_serowy2.jpg
    81.4 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Ku pamięci napiszę, jak maskowałam.
Do zwykłej gęstej osiemnastki (w ilości 3/4 opakowania, bo tyle miałam) dodałam dwie czubate łyżki cukru pudru, wlałam w szczeliny i zapiekałam 5 minut w 180 stopniach. Potem wylałam resztę śmietany i rozsmarowałam po całym wierzchu (jak widać, niezbyt równo) i zapiekałam następne pięć minut.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Znosa

Member
Lip 19, 2008
17
0
0
Odświeżę temat i proszę o możliwie szybką odpowiedź. Mam w domu dużą ilość mascarpone i zero czasu na zakupy. Stąd pytanie - czy ten sernik można zrobić na samym mascarpone?
Czy wypiek wówczas wyjdzie i jak zamiana wpłynie na smak?
A może jest jakiś analogiczny przepis na sernik/cheesecake gdzie mascarpone lepiej się sprawdzi? (nie chodzi mi o tiramisu)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,381
3,662
113
Moim zdaniem mascarpone solo nie nadaje się na pieczone serniki; zużyłabym je na sernik bez pieczenia lub krem do tortu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: