Tort makowy z masą kawową

lee_lee

Member
Kwi 1, 2007
2
0
0
mam male pytanie odnosnie maku. nie mam jak i gdzie zmielisc juz zaparzonego maku. czy mozna sie poratowac kupnym mielonym i pozniej go jakos przelac wrzatkiem?
zwinker.gif
nie mam zbyt duzej wprawy z makiem, a wolalbym nic nie sknocic na poczatku.
dzieki za odpowiedz
icon_smile.gif
 

terjon

Member
Lip 22, 2007
767
0
0
Nigdy nie miałam maku suchego zmielonego i trudno mi powiedzieć czy go sparzyć czy nie ale nie jest to zły pomysł.W końcu biszkopt makowy nie powinien być za suchy po upieczeniu.Może na opakowaniu pisze jak go użyć a jeśli nie to zrób tak jak piszesz i dobrze odsącz.Powinno być ok.
 

lee_lee

Member
Kwi 1, 2007
2
0
0
ja tez dopiero w tym roku spotkalam sie z makiem mielonym w sprzedazy, lecz mam mozliwosc zmielenia maku suchego w pobliskiej cukierni... hmm moze tam po prostu zapytam, jak sie ma sprawa z mieleniem sparzonego maku i po problemie
icon_smile.gif
 

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
huhuh
icon_mrgreen.gif
cala zlana potem ze strachu jestem, teraz diabelskie ciasto siedzi w piekarniku, zobaczymy jak wyjdzie
gruebel_2.gif
 

Kiiri

Moderator
Wrz 30, 2007
3,567
0
0
Skonczylam. Masa wyszla super, a samo ciasto - w smaku super bo skubnelam kawalek ale jakos nie wyroslo mi zbytnio
icon_sad.gif
Mam niski torcik
icon_sad.gif
Jutro dam znac jak calosc smakowala
icon_smile.gif

 

bibu5

Member
Lut 28, 2009
4
0
0
Piekłam ostatnio ten tort,ale zamiast masy kawowej dodałam krem z bitej śmietany z białą czekoladą,jedną warstwę dodatkowo przełożyłam dżemem z kiwi i limonki,wyszedł przepyszny:)
 

Joolyon

Member
Lis 11, 2010
215
0
0
To i ja go zrobię, skoro taki dobry, a na zdjęciach Tatter wygląda tak dostojnie i w ogóle...
A jak przyjdzie sąsiad, to schowam i nie dam!
icon_mrgreen.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Moi, ja ten tort uwielbiam. Moja ciocia często taki piecze. Ja jeszcze nigdy nie robiłam, ale może zrobię w tym roku na Nowy Rok?
gruebel_2.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
QUOTE (Joolyon @ 8 Dec 2010, 11:36 ) index.php?act=findpost&pid=1059005To i ja go zrobię, skoro taki dobry, a na zdjęciach Tatter wygląda tak dostojnie i w ogóle...
A jak przyjdzie sąsiad, to schowam i nie dam!
icon_mrgreen.gif
Joolyon, ja Ci powiem, ze takim tortem makowym to niejedengo przystojnego sasiada mozna zwabic. Zaczelabym od zwabiania zapachem, bez ujawniania zrodla. Tortem poczestowalabym dopiero po gdy dokona wszystkich niezbednych napraw domowych
icon_wink.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
siasiadke rowniez wlicza sie do kategorii sasiad, szczegolnie gdy sa przystojna
icon_wink.gif


a poza tym nie widze nic niewlasciwego w uwodzeniu sasiada przez sasiada - uwodzi sie w taki sam sposob...tortem makowym
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Czyli spokojnie mozesz grzebac przy kabelkach
rofl.gif
rofl.gif
 

Joolyon

Member
Lis 11, 2010
215
0
0
Proszę Pań! Proszę Pań!!! Tylko mi nie od… takich! No…!
baa.gif
Se Pani Tatter grabi...
wrr.gif

Jezu! Aż mnie zmroziło jak zacząłem czytać, że mam sąsiada uwodzić!
icon_eek.gif
Sąsiad przyłazi, bo to stara ględa jest, a ja mam za miętkie serce, żeby go wyścigać na cztery wiatry.
icon_mrgreen.gif