Tort truskawkowy

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Biszkopty były naprawdę niskie, takie że z owoców i śmietany na wierzchu utworzyła się kopuła, ale w sumie może tak być, ja zawsze coś znajdę w tym co zrobię, jakąś wg mnie niedoróbkę, ale ludzie tego zazwyczaj nie widzą i podoba im się, więc chyba jest ok
icon_lol.gif

A ten wygląd to w głównej mierze zasługa tego przepisu, jest prosty ale daje duże pole do zmian na wierzchu i to jest świetne
fiesgrins.gif
 

krasnoludka

Member
Sty 6, 2009
1,127
0
0
Dziękuję za przepis. Zrobiłam, nie mam szans spróbować, bo to zerówkowicze będą oceniać jutro. Masa truskawkowa pycha, dobrze że zostało jej sporo. Bardzo nam smakowała wyjadana z miski. Powiedzcie proszę jakiej firmy biszkopty kupujecie, bo mężu mi kupił San i one bardziej jak kości wyglądają. Takie są z wcięciem w talii
icon_smile.gif
i wyglądaja tak se.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,897
224
63
Z tego, co pamiętam, to takie właśnie mają być. Ja kupiłam jakieś włoskie do tiramisu w realu, fajnie paczkowane, bo w jednym opakowaniu były dwie osobne paczki, więc nie trzeba było otwierać całości.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,897
224
63
Eee, fajny tort i dzieciom na pewno posmakuje! A pani już się zdziwiła, bo pewnie takiego jeszcze nie widziała
icon_smile.gif
 

lemoniada

Member
Paź 5, 2011
53
0
0
Tort jest re-we-la-cyj-ny!
nawet taka lebiega tortowa jak ja dała radę go zrobić
lecker.gif

jest leciutki, nie przesłodzony i wchodzi w dużych kawałkach bez problemu
icon_lol.gif
 

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,112
1,561
113
Myslicie, ze ten tort sie dobrze przewiezie? Podroz ok. 4-godzinna, samochodem. Myslalam zeby go przelozyc i zrobic dekoracje na gorze, a biszkopty dolozyc juz na miejscu, zeby nie rozmiekly. Jak myslicie?
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Myślę że przewiezie się doskonale, pod warunkiem że nie macie tam zbyt ciepło... bo masa jest na galaretkach a i śmietana lubi chłód. Pomysł z dołożeniem biszkoptów na miejscu świetny - nawet jak się gdzieś dotknie i uszkodzi boki to biszkopty to zakryją - tylko przygotuj ich odpowiednią ilość żeby ci nie zabrakło trzech
zahnlos.gif
i wstążkę lepiej mieć za długą niż za krótką!
icon_biggrin.gif
 

lemoniada

Member
Paź 5, 2011
53
0
0
a ja obawiałabym się że te biszkopty nie przykleją się na już zastygniętą śmietanę - bo ona zsiada się błyskawicznie i na idealnie sztywno
icon_mrgreen.gif

no chyba że wstążka będzie je trzymać - ale to tylko do czasu rozwiązania przed konsumpcją.
Jeśli podróż to tylko 4 godziny, to przez ten czas biszkopty na pewno nie zdążą zmięknąć, przykleiłabym od razu.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Się zastanawiam jak ta śmietana zastygnie żeby nie można było przykleić biszkoptów...
gruebel_2.gif
a ja nawet nie zauważyłam że tam w zdobiącej śmietanie jest żelatyna - ja nie dawałam i dlatego piszę (co ja piszę
icon_mrgreen.gif
) że później można... a z drugiej strony to chyba jak śmietana ma w sobie żelatynę i ta stężeje to już nie bardzo biszkopty nasiąkną co?

Aniutka słuchaj Lemoniady bo ma rację - w takim wypadku lepiej przykleić biszkopty od razu
daumen.gif
 

lemoniada

Member
Paź 5, 2011
53
0
0
ano właśnie - ta śmietana (zrobiona według przepisu - czyli z dwoma galaretkami rozpuszczonymi w dwukrotnie mniejszej ilości wody) zsiada się tak szybko - że musiałam biegiem nasączać kolejne blaty, migiem rozsmarowywać, a na bokach to już ledwo się przyczepiło - bo ja zrobiłam ciut mniejszy biszkopt i śmietany z truskawkami starczyło mi na boki i górę jeszcze. No i ledwo przykleiłam te biszkopty.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Dziewczyny dobrze radza.
Miajac w perspektywie zdecydowanie krotszy transport, ale w maju, zrezygnowalam z biszkoptow. Fakt, to nieco pomniejsza efekt, ale nie ryzykowalam. Przewiozlam spiety w tortownicy.
W sumie na miejscu mozesz wykonczyc, jak bedzie mzoliwosc, dokladajac biszkopty na jakis krem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,112
1,561
113
Dzieki za wszystkie rady
icon_smile.gif

Moze I ja w tortownicy przewioze... Mam nadzieje, ze sie nie uszkodzi podczas transportu.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
lemoniada @ 24 Jan 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1246186ano właśnie - ta śmietana (zrobiona według przepisu - czyli z dwoma galaretkami rozpuszczonymi w dwukrotnie mniejszej ilości wody) zsiada się tak szybko - że musiałam biegiem nasączać kolejne blaty, migiem rozsmarowywać, a na bokach to już ledwo się przyczepiło - bo ja zrobiłam ciut mniejszy biszkopt i śmietany z truskawkami starczyło mi na boki i górę jeszcze. No i ledwo przykleiłam te biszkopty.
A ja tę masę z truskawkami dawałam wyłącznie w środek - boki i wierzch smarowane były tylko śmietaną ubitą
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lemoniada

Member
Paź 5, 2011
53
0
0
Cinka @ 24 Jan 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1246366A ja tę masę z truskawkami dawałam wyłącznie w środek - boki i wierzch smarowane były tylko śmietaną ubitą
icon_smile.gif
też tak planowałam, ale taka ze mnie lebiega, że zmniejszywszy biszkopt - nie zmniejszyłam proporcji składników do kremu i wyszło go tyle, że w trakcie szybkiego przekładania zorientowałam się, że nie mam co zrobić z tą resztą... i dlatego wylądowała na wierzchu i na bokach.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Zaraz tam lebiega
icon_lol.gif
po prostu wiesz co dobre i sobie nie załujesz
icon_wink.gif
- ja bym te nadwyżki wyżarła prosto z miski bo tężejąca masa smakowała jak truskawkowe lody - przepyyyyyszna
icon_biggrin.gif
 

lemoniada

Member
Paź 5, 2011
53
0
0
Cinka @ 24 Jan 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1246424Zaraz tam lebiega
icon_lol.gif
po prostu wiesz co dobre i sobie nie załujesz
icon_wink.gif
- ja bym te nadwyżki wyżarła prosto z miski bo tężejąca masa smakowała jak truskawkowe lody - przepyyyyyszna
icon_biggrin.gif
taaa... resztki z michy wyżarł mój mąż, ostatnich dwóch łyżek już nie dałam rady upchnąć. Ja byłam w zbyt wielkim szoku po zrobieniu drugiego tortu w swoim życiu i spocona tempem chlapania ponczem na biszkopt i gorączkowego smarowania masy
icon_mrgreen.gif