Tort truskawkowy

jotemka

Member
Sie 12, 2008
4
0
0
Właśnie biszkopt czeka, wstążki kupiłam metr i pewnie mi nie wystarczy, bo oczywiście doczytałam o tym ze trzeba więcej jak już było po ptokach
baa.gif

No nic, jakoś to zwiążę, najwyżej będzie bez kokardki
fiesgrins.gif
Napewno wstawię fotki.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,397
3,692
113
jotemka @ 15 Jun 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1303571Nie wiem jak fotę wstawić
icon_neutral.gif
gruebel_2.gif
Najpierw zapisujesz ją sobie na swoim komputerze w jakimś folderze lub po prostu na pulpicie. W temacie, w którym chcesz wstawić zdjęcie klikasz na przycisk ODPOWIEDZ. Pod polem tekstowym po prawej stronie jest przycisk Przeglądaj...Klikasz na niego i odnajdujesz wcześniej zapisane zdjęcie. Klikasz na nie (dwukrotnie), a potem klikasz na przycisk WYŚLIJ. Dzięki temu zdjęcie znajdzie się na serwerze Cincina.
Nad powyższymi przyciskami jest widoczne rozwijające się menu Zarządzaj obecnymi załącznikami. Będą na nim widoczne dołączone do postu zdjęcia. Klikając na znak + przy zdjęciu, umieszczasz je w dowolnym miejscu pola tekstowego.
Klikając na czerwony X, usuwasz zdjęcie z postu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Kasia1992

Member
Maj 25, 2012
75
0
0
Serdecznie polecam ten przepis wszystkim niezdecydowanym, a autorce baaaardzo dziękuję!
Tort jest jak puszek, delikatny, leciutki, nikt nie poprzestaje na jednym kawałku -gwarantuję ;)
Ja zrobiłam w wersji z mrożonymi owocami leśnymi - smak super, taki orzeźwiający, kwaśny.
A sam krem robi się w kilka minut!
Cóż za super odmiana od ciężkich kremów maślanych (których się już nakręciłam dużo ;p)
Chwalę się moim dziełem :D Wykonany w trochę innej konwencji, aniżeli Pań, ale taki własnie zapragnęłam ;p
Takiego obłożonego biszkoptami też robiłam wcześniej, ale wstyd pokazać zdjęcie (bo stare i okropne ;p)

Pozdrawiam i życzę udanych wypieków!
 

Załączniki

  • S7309696wwww.JPG
    S7309696wwww.JPG
    1.2 MB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Chcialam zapytac czy na ta mase truskawkowa (na sama gore) moge polozyc jako ozdobe swieze owoce (duzo roznych swiezych owocow). Czy moze to masie zaszkodzic? Dziekuje za pomoc.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Na masie truskawkowej na górze smarowałam zawsze bitą śmietaną, bo sama masa z kawałkami truskawek nie tworzy ładnej powierzchni i nie wygląda estetycznie. Chyba że chcesz owocami zakryć caluteńką powierzchnię - to tak. Na truskawkowej masie możesz kłaść owoców do woli - ona zastyga dzięki żelatynie z galaretek w piankę dość stabilną, owoce jej krzywdy nie zrobią na pewno.
Na bitej śmietanie z dodatkiem żelatyny zresztą tak samo. Tyle że wiadomo - owoce umyte i osuszone.
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
Cos namotalam
ugly_08.gif
Masa mi nie tezeje, tzn, tylko tak aby-aby, wsadzilam do zamrazarki i byla prawie dobra, a teraz jakby troche z torta wyplywala. Nastawilam lodowke na maxa i czekam. Masa cukrowa tez czeka. Powiedzcie, ze nawet jak namieszalam w proporcjach, to i tak wyjdzie. Masakra.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Ale masę cukrową chcesz na ten tort dać? Bo obawiam się, że się rozpuści przy tej masie
gruebel_2.gif

Co do słabego tężenia, to może jak w lodówce posiedzi, to się ustabilizuje.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Nie rozpuści się. Dziewczyny tu pokazywały zdjęcia swoich tortów z ozdobami z masy cukrowej na tym torcie i nie widać żeby cokolwiek im było - żelatyna wystarczająco ścina wilgoć w masie i nic w masę cukrową nie wsiąka
daumen.gif


edit
O zresztą i sama Mexi już tak robiła
icon_smile.gif
https://www.cincin.cc/index.php?s=&show...st&p=989567
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
Tort gotowy, nameczylam sie troche, a i tak jutro bede drzec przy krojeniu ;) A tak sie cieszylam, ze smietana mi sie ubila
rofl.gif

Chyba wiem gdzie popelnilam blad. Truskawki po pocieciu wkladalam zawsze z powrotem do zamrazarki, a dzis wlozylam do lodowki. W sumie, to moglam sie "zawiesic" i w proporcjach namieszac. Tak to jest z pewniakami
icon_lol.gif


dziunia @ 11 Oct 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1354574Ale masę cukrową chcesz na ten tort dać? Bo obawiam się, że się rozpuści przy tej masie
gruebel_2.gif

Co do słabego tężenia, to może jak w lodówce posiedzi, to się ustabilizuje.
Dzieki za przestroge. Gdy chce uzyc masy cukrowej, wierzch i boki tortu pokrywam cienka warstwa masy maslanej.
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
Podnosze, bo wlasnie zmierzam ku kuchni z zamiarem popelnienia
lecker.gif

Przy okazji zauwazylam, ze nie wkleilam ostatniego dowodu, wiec prosze bardzo
icon_mrgreen.gif

troche krzywy, ale i tak sie podobal ;)

PA120420.jpg
 

Załączniki

  • PA120420.jpg
    PA120420.jpg
    254.3 KB · Wyświetleń: 4

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
Kasia chce jutro zrobic ten tort, albo raczej wariacje na jego temat. Ma biszkopt czekoladowy i chce uzyc zamiast truskawek mrozonych malin.
Wyjdzie?
Czy maliny tez trzeba kroic?
Polewa ma byc czekoladowa, polecicie jakas dla laika
anbetung.gif
 

scarsss

Member
Sie 16, 2007
11
0
0
Zrobilam dzisiaj i musze przyznac ze troche sie obawiala czy wszystko sie uda bo z tortami nie mam zbyt duzego doswiadczenia. Tort nie przyozdobiony bo to tak na probe pozdrawiam
icon_smile.gif
bardzo fajny przepis
icon_smile.gif


20130711_171615.jpg

20130711_171624.jpg
 

Załączniki

  • 20130711_171615.jpg
    20130711_171615.jpg
    3 MB · Wyświetleń: 4
  • 20130711_171624.jpg
    20130711_171624.jpg
    3.2 MB · Wyświetleń: 4
Ostatnią edycję dokonał moderator: