Tort truskawkowy

terjon

Member
Lip 22, 2007
767
0
0
Pięknie.Jak to idzie w Świat.Jesteśmy chętnymi i pilnymi uczennicami.A ile przy tym frajdy dla nas i dla naszych bliskich.
 

marmak

Member
Sty 17, 2007
38
0
0
nathalie @ 2 Jul 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=723649piękne bo przepis rewelacyjny!
icon_smile.gif
:*
Potwierdzam! Zamiast truskawek dodałam zamrożone maliny i wiśnie oraz 3 łyżki cukru pudru do masy - ale to już według własnego smaku i upodobań. Masa przypomina piankę lub ptasie mleczko_Ogólnie tort bardzo smaczny i delikatny.
daumen.gif
 

martka

Member
Lis 16, 2008
2
0
0
Witam,
pierwszy raz robilam torta, ogolnie to jestem beztalencie do pieczenia, no ale efekt jest zdumiewajacy, sama oczom nie wierze, przepis super!
zdjecie nie oddaje prawdziwego efektu, bo robione aparatem w telefonie
Zdj_cie018.jpg
 

Załączniki

  • Zdj_cie018.jpg
    Zdj_cie018.jpg
    36.8 KB · Wyświetleń: 5

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
...ba! dopiero teraz odkrylam to cudo!!
icon_eek.gif
naprawde szok!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

martka

Member
Lis 16, 2008
2
0
0
wlasnie skonczyly sie urodziny mojej corki, tort zostal skonsumowany
icon_smile.gif
wszystkim smakowal.
a ta rozowa masa to truskawki
icon_smile.gif
, no niestety zepsul sie nam aparat, a zdjecia z telefonu to nie to samo
icon_sad.gif

ale torcik przepyszny i latwy do zrobienia.
dziekuje jeszcze raz za super pomysl!
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
Zrobiłam ten tort na rocznicę ślubu rodziców. Nie piekłam biszkoptu, upiłam gotowe blaty w Lidlu (dobre były). dałam mieszankę owocową do masy (były w niej truskawki, wiśnie, maliny, czarna porzeczka i borówka), były lekko kwaskowe, bardzo dobre. przybrałam kandyzowanymi wiśniami i literkami. Całość wyszła bardzo smaczna. Problem miałam z krojeniem, rozwalało się, ale i tak dobre. No i wstążeczka powinna mieć z 1,5 metra, albo niewiele mniej, bo ja kupiłam 1 metr, wydawało mi się, że wystarczy, ale brakło na kokardkę. Tort zrobił wrażenie i wszyscy myśleli, że on kupowany był. A i jeszcze litr śmietanki to wg mnie za dużo. Zostało mi trochę masy, chociaż nakładałam jej bardzo grubo. Ale masa fajowa, będę ją wykorzystywać jeszcze nie raz. Dziękuję
icon_smile.gif
 
Wrz 13, 2004
2,992
0
0
ciesze sie, ze tort sie udal
wiesz, gotowe biszkopty chyba sa mniejsze i ciensze, wiec wowczas masy moze byc za duzo - to tez kwestia tego, ile kto lubi ;)

a wstazki faktycznie tzreba 1,5 metra
 

medzik

Member
Mar 7, 2009
2
0
0
Witam
Znalazlam ten przepis i tort naprawde wyglada imponujaco. Mam jednak pytanie, czy smietane ubijacie mikserem czy recznie, drugie pytanie to to takie czy jesli uzyje swierzych truskawek to czy trzeba wtedy galaretke wlac na pol zcieta?? i czy truskawki kroicie drobniutko czy je miksujecie bo na zdieciu gdzie jest przekroj ciasta wyglada jakby byly zmiksowane. Acha i jeszcze jedno czy wody do galaretek nie lepiej dac mniej niz 0.5 l? MAm tyle pytan bo juestem poczatkujaca kucharka:) prosze o pomoc i z gory dziekuje
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
Ja śmietanę ubijałam mikserem, powinna posiedzieć w lodówce przed ubijaniem. Jak ze świeżymi truskawkami to nie wiem, ale ja owoce mrożone pokroiłam na ćwiartki mniej więcej, i w zasadzie nie było czuć jakichś większych kawałków, ale nie zastanawiałam się za bardzo, chodziło o to, żeby drobniej niż całe owoce było. Wody można wziąć trochę mniej niż 0,5 litra, to masa będzie bardziej ścięta i musisz poczekać aż wystygnie galaretka. Tort jest bardzo smaczny
icon_smile.gif
 

bonewka

Member
Mar 12, 2009
1
0
0
mam pytanie czy tort długo wytrzyma bez lodówki. chodzi mi konkretnie o przyniesienie go do szkoly na urodziny i zastanawiam sie czy nie poplynie po kilku godzinach ta masa.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,891
212
63
U mnie był zrobiony dzień wcześniej - stał w chłodzie. Ale następnego dnia stał kilka godzin w kuchni, bez lodówki, dobry był, tylko trochę zmiękł i niełatwo było go w jednym kawałku na talerzyki przenieść, ale smaczny bardzo
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
eek2.gif
Cudności i pyszności. Bardzo mi się podoba płotek z biszkoptów. A tort wygląda niczym prezent. I jeszcze tak po oczach tymi świeżymi truskawkami
lecker.gif
.
 

dinowelwet

Member
Paź 23, 2008
61
0
0
6b3ac17ae9ba533dmed.jpg
a to moje cudo.zginal w tempie blyskawicznym,gosciom smakowalo i oniemnieli z zazdrosci,ze taki piekny i nie kupiony.dziekuje SiostroD.na pewno jeszcze go zrobie,czekam na wysyp polskich truskawek
anbetung.gif
 

Załączniki

  • 6b3ac17ae9ba533dmed.jpg
    6b3ac17ae9ba533dmed.jpg
    47.5 KB · Wyświetleń: 5