Tort z musem z gruszek na ptysiowym spodzie

Liska

Member
Lis 27, 2004
3,631
0
0
Piękny. Kojarzy mi się z zimową olimpiadą, Królową Śniegu i feriami. Cudowny. Mamy zatem królową tortów na naszym forum
icon_smile.gif
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Graz
Liska
102.gif
I mnie brak slow.... Dziękuję
34.gif
Tylko jedno - probujcie, napewno uda się, jak nie za pierwszym razem, to za następnym napewno - tylko chęc
icon_smile.gif
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Liska
a ja tez się z tego cieszę, bo bardzo kocham to miejsce, gdzie mieszkam... tak juz jest
icon_smile.gif
a jakie przepisy Cię ciekawią? Popytam swoje ciocie
icon_smile.gif
, bo ja sama taką, jakąs nie typowo wilenską kuchnię uprawiam
icon_smile.gif
)))))))) a moze i sama będę cos wiedziala
icon_smile.gif


dziunia
Dzięki! Bardzo się cieszę, ze przypadlo Tobie do gustu
111.gif
1.gif



Ten tort robilam w wersii brzoskwiniowej, glosuję na gruszy
icon_smile.gif
))))))))))
a wyglądal tak. Lata mi się zechcialo, więc zmienilam gwiazdki na kwiatki

305ea979de8d.jpg
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
Elka

:eek: no oba torty jestem zachwycona a zarazem zachecona przez ciebie, moja mama ma 19.2 urodziny wiec chyba jednak sie skusze zrobic troche mam obawe co do gwiazdek ze sie nie udadza ale raz kozie smierc :sniezka: wiec bede probowac. :blume:
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Musia
Mogę zyczyc tylko powodzenia! I gratulowac odwagi
icon_smile.gif
Jesli tylko jakies pytanie, to od razu pytaj
icon_smile.gif
Tak myslę, moze by te gwiazdki porysowac jeszcze przed uroczystoscią? Mozna zrobic tak - porysowac te gwiazdki na papierze a potem odwrocic. Slady od rysunku będą widoczne, będzie latwiej rysowac
icon_smile.gif
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
Elka

mysle ze to bardzo dobra idea np. na papierze pergaminowym to wtedy beda sie lepiej odklejaly i na odwrotej stronie bedzie widac jak sie narysuje.
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Musia
To tak się rysuje. Ja tylko jestem zbyt leniwą, zeby az tak dokladnie to robic :lol: :lol: :lol: Tak samo się rysuje przy pomocy royal icing - to znaczy lukrem z pudru i bialka.
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
Elka


no to zostalo mi jeszcze troche czasu zeby dokladnie wszystko obmyslec co i jak i potem napisze jak wyszlo. ;)
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
Elka

bardzo dziekuje i napewno sie odezwe ;)
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
Zelatynę namoczyc, ostroznie rozpuscic. Smietankę (nie odwrotnie!!!!) dodac do zelatyny, wymieszac, dodac lyzke masy smietankowo-gruszowej, wymieszac, zatem jeszcze jedną, wymieszac. Po lyzce dodac pol szklanki masy, wymieszac z zelatynową masą i tylko dopiero zlączyc z calym kremem.
Elu, możesz dokładnie napisać, jaka jest kolejność czynności?
Śmietankę mam ubić, dodać do niej gruszki i sok z cytryny, a potem zmieszać z żelatyną?

A wisnie z syropu nadałyby się? Albo z nalewki? :mrgreen:
Takie akurat mam. Mrożone chyba są strasznie kwasne.
Czy w tym torcie nie ma cukru oprócz tego, co w gruszkach i syropie gruszkowym :
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Nadia
Zacznę od koncu - nie ma więcej cukru. Ale zawsze trzeba kosztowac, bo jesli trochę brakuje, to przeciez mozna dodac. Dla mnie bylo w sam raz nie dodając
icon_smile.gif


Z wisniami tez, myslę, dobrze będzie, mrozone to trzeba bylo y kompletnie rozmrozic i dosladzac. Ale czy z nalewki? Napewno nie wszystkie, a tylko jakas mala częsc. No i kolor tez będzie inny. Tak przypuszczam, ze będzie b. intensywny roz - akurat na walentynki :)Robilam z brzoskwiniami. Tez dobrze bylo, ale te wisnie w brzoskwiniowym to by trzeba bylo na inne owoce zmienic, moze raczej pomarancze.

Kolejnosc jest taką -
1. Zrobic puree z owocow
2. zamoczyc zelatynę, rozpuscic
3. ubic smietankę
4. polączyc smietankę z owocami
5. wlac zelatynę
6. doprawic do smaku - sok z cytryny, ew. cukier, jesli potrzeba.
Powodzenia! Trzymam kciuki!
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
Elka

Prosze trzymaj kciuki jutro pieke