Torty torty torty/Torty-dekoracje

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Dzięki Bajaderko za wyjaśnienie :anbetung: :mrgreen:
Ale głupot nie gadałaś wcale,tylko inaczej trzeba byłoby kroić taki tort,tak nietypowo bo nie w trójkąty ale w paski :zahn: :wink:
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Beato,wyobraź sobie jakbyś posmarowała kremem bandaż :mrgreen: i zwijała go,a później ustawiła pionowo-tak samo trzeba postąpić z paskami biszkoptu
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Tez planuje na próbe taki torcik zrobić Ona ma jeszcze pewna zalete: mozna zdecydowac jaki będzie wysoki i duzy za pomoca noża a nie trzeba sie słuchac biszkopta :mrgreen: Mnie się to bardzo podoba. Ten na foto jest produkcji firmy Consonni i pisało ze migdałowy. Ja bym zrobiła zwyczajnie ciemny biszkopt i waniliowy kremik. Na nasączenie nie mam pomysłu. Ktoś kiedys na mniam pisał o nasączaniu biszkopta zredukowanym sokiem z pomarańczy. Czy ktos tego próbował? Ciekawe czy nie trzeba wtedy dodać jeszcze jakiegoś likierku
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Sok z pomarańczy jest dobry do nasączania biszkoptu,ale czy ja wiem czy akurat trzeba go redukować?Jak dla mnie to trochę zawracanie głowy z tym redukowaniem :mrgreen: A likierek nigdy nie zaszkodzi,no chyba że tort dzieci będą jadły to wtedy bez likierku :mrgreen:
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Tez mnie nie bawi stanie nad soczkiem z pomarańczy i pilnowanie zeby sie nie zredukował do zera :mrgreen: ale moze jest w tym jakas filozofia smaku której ja prosta gospodyni wiejska nie rozumiem. Cos mi sie zdaje ze do crepes czyli tych francuskich nalesników tak się z tym soczkiem robi i nawet chyba dodaje sie do niego troszke skórki dla wzmocnienia efektu :denknach:
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Robi się tak do crepes Suzette,tyle że ta redukcja trwa krótko tylko do rozpuszczenia się w tym soku uprzednio zrobionego na tej samej patelni karmelu.IMHO to ten aromat jest inny niż w świezym soku,co nie znaczy że gorszy.I do tortu wolę jednak sok nieprzegotowany
icon_smile.gif
 
Wrz 13, 2004
2,992
0
0
Ten tort to zagadka. Jak to zrobic zeby warstwy były pionowe :shock: ?

migdaowy0fv.jpg
Wydaje mi się, że kiedyś Iwcia to objaśniała, nawet rysowała.
piecze się dwa biszkopty, jasny i ciemny i wykraja się krązki, które kładzie się naprzemiennie.
Aha, ten iwci (chyba, że to był ktoś inny :dump: ) tort-ciasto było jeszcze bardziej zagadkowe, bo po przekrojeniu były naprzemienne kwadraciki
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Wydaje mi się, że kiedyś Iwcia to objaśniała, nawet rysowała.
piecze się dwa biszkopty, jasny i ciemny i wykraja się krązki, które kładzie się naprzemiennie.
Aha, ten iwci (chyba, że to był ktoś inny :dump: ) tort-ciasto było jeszcze bardziej zagadkowe, bo po przekrojeniu były naprzemienne kwadraciki
icon_smile.gif
To też jest proste
icon_smile.gif
Piecze się-jak już napisałaś-dwa normalne okrągłe biszkopty-jasy i ciemny.Kroi je się na warstwy-placki jak zawsze,tylko trzeba pilnować żeby były jednakowej grubości.Następnie każdy placek kroi się na krążki-obręcze i później składa spowrotem w placki tylko kolorami na przemian i wychodzi kratka w przekroju
icon_smile.gif
Kiedyś można było kupić specjalne foremki do tych krążków i obywało się bez krojenia,ale można poradzić sobie używając odpowiednio dobranych średnicą tortownic.
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Uwaga nowe wynalezione :mrgreen:

536.gif



First-Communion-II.gif


First-Communion-IV.gif


Spring-Confirmation.gif


First-Communion-Elements-in.gif


3-D-Challis.gif


Gods-Blessings.gif


170.gif


Nie wszystkie sa super ale jakies elementy mozna wykorzystac więc wstawiłam ku natchnieniu
 

Bazylka

Member
Wrz 24, 2004
910
0
0
śliczny
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Te krzyże na tortach to jakas amerykańska tradycja albo moda... cóc co kraj to obyczaj. Dziewczynki w welonach do komunii tez mi sie wydawały dziwaczne a jak ich obejrzała ze 100 to juz mi sie wydaja Ok :mrgreen:

Mnie tez dziwna wydaje sie dekoracja w kształcie monstrancji na torcie, nie wiem własciwie dlaczego ale jednak dziwna to jednak nie jest element typu gołąbki.

Tak czy inaczej to przeciez mozna sobie z każdego tortu wziąc to co pasuje.

Iva wspaniały te tort taki profesjonalny, sama robiłaś? Jak sie robi kwiatki z bitek śmietany? Co to za końcówka bo nie moge tego rozgryźć :gruebel:
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
Nie ja go robiłam:( Niestety nie potrafie no i czasu tez nie miałam, bo przed komunią wianki robiłam i kosciól dekorowałam.

Robiła go znajoma pani:)
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Chdzi mi o kwiatki z tej ostatniej serii tortów. Takie z masy cukrowej to rozumiem i próbowałam nawet wychodza. Ale te wyglądają jak z bitej smietany a brzeg płatka jest nieco grubszy i jeszcze płatki zachodza na siebie :gruebel: jakas wyższa szkoła jazdy. Listki to jeszcze moge zrozumieć bo to chyba końcówka w kształcie B przewróconego i takie urywane końcówki robione. Choc przyznam ze zrobienie dwu prawie identycznych listków to juz chyba mistrzostwo w automatyzacji reki :lol: