Torty torty torty/Torty-dekoracje

Bazylka

Member
Wrz 24, 2004
910
0
0
icon_smile.gif

Chyba tych z niebieskimi różami nie będziesz robić. To nie ta religia.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Ten tort to zagadka. Jak to zrobic zeby warstwy były pionowe :shock: ?

migdaowy0fv.jpg
Trzeba biszkopt upieczony w formie cieniutkiej rolady pociąć na pasy o wysokości docelowego tortu,posmarować pasy masą i zwijać je spiralnie.Nierówność pozostałą na boku po zwinięciu maskuje się masą i to wszystko
icon_smile.gif



A teraz sensacja rewelacja :mrgreen: tort Honorata :shock: alez się zdziwiłam jak go znalazłam tym bardziej ze wyrabia takie torty forma Consoni która jest rzut berem od mojego byłego domu. Często tam na włoskie lody jeździłam a już z mezem i dizeckiem tez byliśmy i panettone nas zachwyciły i brzydkie ciasteczka i cała masa róznych włoskich pyszności. Sami zobaczcie jaki orginał:

honorata4sm.jpg

Składa sie z warsw ptysi nadziewanych masa czekoladową i waniliową. Przyznacie ze nie jest typowy :mrgreen: :cheers: Alez jestem dumna :lol:
A to jest wariacja nt Gateau St.Honore,ciasta nazwanego tak we Francji na cześć Świętego Honoriusza patrona cukierników i piekarzy.W oryginale składa się ono z krążka z ciasta kruchego wypełnionego kremem patissiere,a naokoło układa się ptysie wypełnione bitą śmietaną i pokryte karmelem.A wygląda to tak

sthonore.jpg
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
I jeszcze co do bitej śmietany.Oczywiście ona wytrzyma 24 godziny ale trzeba tak jak chyba Lidqa pisała,dodac śmietan-fixu drOetkera.Ale IMHO torty z bitą śmietaną powinno się zjadać w dniu zrobienia,na drugi dzień śmietana ma już posmak 'starości',ale ja jestem może przewrażliwiona także Iguano nie pozostaje Ci nic innego jak wypróbować taką masę wcześniej.Poza tym do tortów jak tort wyprasowany masa powinna być bardziej stała,śmietana mogłaby wychodzić bokami po przykryciu tortu warstwą masy wyprasowanej.Lepsza byłaby wtedy biała masa kefirowa,która ma konsystencję jak normalna masa maślana,ale jest kwaskowa co nadaje jej lekkości.Zawsze tez można tort tylko wykończyć z wierzchu bita smietaną w dniu konsumpcji ale nie wiem czy to możliwe w Twojej sytuacji.
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
:eek: no prosze prosze jaki konstrokcje :shock: te figurki można u nas kupic ale w hurcie dla zawodowców więc 24 szt w opakowaniu :mrgreen: można by zrobić inscenizacje całej komunii na torcie :dump:

To chyba taka amerykańska wersja tortu na komunie. Bella mi to wyjaśniałą kiedys jak znalazłam w net torty w kształcie krzyża :shock: . Ciekawa byłam na jaką okazje takie robia i nadal wydaje mi sie to dziwne ale cóż to zupełnie inny świat

bgblessings9wq.jpg


bgsacred1va.jpg
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Oj inny świat

taka inscenizacja tortowa - niezły pomysł - można by zatrudnić wszystkich gości. Jak by to zacieśniło więzy rodzinne :mrgreen: :dump:
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Dziuniu ty jestes encyklopedia chyba tez kombinowałam zeby zwijac roladki a teraz to juz chyba nie wytrzyam i sprawdze jak to się robi.

Tort Honorata oczywiście okazał się dla faceta ale jak patron cukierników to mu wybaczam :mrgreen: :cheers:

Dzieki wielkie za oświecenie dobra kobieto :anbetung:
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Zrobić ten krzyz to nie jest wielki problem ale jakos mi jedzenie krzyża nie bardzo lezy ze tak powiem filozoficznie :mrgreen:


Graz tak też sobie wyobraziłam jak każdy gośc zjada jednego komuniste z tortu a jak komuś braknie to kroja jednego na pół i kłóca sie kto głowe kto nogi :mao:
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Zrobić ten krzyz to nie jest wielki problem ale jakos mi jedzenie krzyża nie bardzo lezy ze tak powiem filozoficznie :mrgreen:


Graz tak też sobie wyobraziłam jak każdy gośc zjada jednego komuniste z tortu a jak komuś braknie to kroja jednego na pół i kłóca sie kto głowe kto nogi :mao:
Zjada to na końcu, wcześniej jakas mała scenka rodzajowa :mrgreen:
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Nie planuje jakis wielkich mecyji na tym torcie ale jak jest coś na wzór to łatwiej zdecydowac. Jak przykryje całość masą białą prasowaną a na niej zrobie kilka zawijasów i ewentualnie napis (choc jestem pewna ze wyjdzie do kitu bo krzywo) Do tego położe jaka s róże albo kokarde wykonaną tydzień wczesniej i basta

Ładnie wyglądają te kropeczki po 3 szt ładnie rozmieszczone. Niby banał a jak już sie stoi nad tortem to trudno się zdecydować co dalej :dump:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Do mnie jakoś nie przemawia ten opis, nie kapuję nic, zupełnie inaczej bym to zrobiła, raczej tak jak bajaderka mówiła.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Beato,tak jak Bajaderka mówiła to przekrój taki jak na tym zdjęciu wyjdzie tylko w jednym kierunku-tylko krojąc prostopadle do warstw kremu i ciasta będą paski dwukolorowe.W drugą stronę będzie widać albo sam krem albo samo ciasto.To jest tak jak ja pisałam i tak jak w tym przepisie,paski ciasta tniemy na wysokość taka jaką ma mieć tort,smarujemy je równomiernie kremem i zwijamy kremem do środka zaczynająć od środka tortu.Patrząc z góry będzie widac spralę po prostu.
No chyba że ja źle Bajaderkę zrozumiałam :mrgreen:
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Dobrze dziuniu mnie zrozumialas
icon_smile.gif
Chociaz glupoty gadalam :wink: Teraz widze, jakby to bylo - ale ja z tortami to raczej na bakier, rzadko robie
icon_smile.gif
Ale ogladam chetnie bo musze niedlugo dziecku jakis zrobic na urodziny i natchnienia szukam :mrgreen:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
No to już zrozumiałam, że ten opis bajaderkowy będzie zły, tak jak mówisz w pewnym miescu może być widać sam krem. Ale nadal nie rozumiem Twojego objaśnienia, coś mam dziś z wyobraźnią nie tak. Będę musiała chyba jakoś poćwiczyć w domu...