Tradycyjne ciasto na pizze

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
W końcu zrobiłam pizzę z tego przepisu. Ciasto miękkie i nie najgorsze, ale jak dla mnie za bardzo chlebowe, miałam wrażenie że jem pizzę na podpieczonym chlebie. Struktura ciasta bardzo przypominała chleb i w wyglądzie i w smaku. Jednak to nie to czego oczekiwałam, nie ten smak i wygląd, czyli szukam dalej swojego perfekcyjnego przepisu na ciasto do pizzy.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Tak naprawde pizze piecze sie z ciasta na chleb / po wlosku "pasta da pane" /. To, co jest rozne to dodatki i przede wszystkim sposob pieczenia.
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Linn @ 24 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=665509Tak naprawde pizze piecze sie z ciasta na chleb / po wlosku "pasta da pane" /. To, co jest rozne to dodatki i przede wszystkim sposob pieczenia.
Więc chyba mi te dodatki w tym przepisie nie podpasowały.
Pizza, która mi najbardziej smakuje wcale nie przypomina w smaku i w konsystencji ciasta chlebowego, mówię o pizzy z pizzerii. Do wypieku pizzy używam mąki chlebowej, bo taka jest najlepsza, ale w smaku oczekuję czegoś zupełnie innego niż chleb. Na efekt końcowy mają też wpływ odpowiednie proporcje wszystkich składników, szukam więc dalej swojego idealnego ciasta na pizzę.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Moze po prostu powinnas zmienic sposob pieczenia. Z ciastem tez mozna kombinowac, ale uzywajac innych mak raczej oddalasz sie od pizzy tradycyjnej / np. dodajac make razowa, orkiszowa itp. /. Trzeba po prostu robic, robic i jeszcze raz robic pizze. Eksperymentowac, wprowadzac zmiany itp. Nikt nie poda Ci gwarantowanego przepisu: glownie dlatego, ze tylko Ty wiesz jaka pizza Ci odpowiada.
Ja wole focaccie, a eksperymenty z pizza odkladam do momentu zakupu odpowiedniego piecyka. Wlasnie dlatego moje rady sa natury ogolnej. A piecyka jeszcze nie kupilam, gdyz boje sie wpasc "w ciag" / jak z focaccia /.
Wiem, ze na cinie sa inne przepisy na pizze i mialy sporo zwolennikow. Przejrzyj, ale zwracaj glownie uwage na sposob robienia ciasta i pieczenia.
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Linn @ 24 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=665556Nikt nie poda Ci gwarantowanego przepisu: glownie dlatego, ze tylko Ty wiesz jaka pizza Ci odpowiada.
Wiem, ze na cinie sa inne przepisy na pizze i mialy sporo zwolennikow. Przejrzyj, ale zwracaj glownie uwage na sposob robienia ciasta i pieczenia.
No jasne, że nikt mi nie poda gwarantowanego przepisu, bo tylko ja wiem najlepiej jaką pizzę lubię
icon_smile.gif
zresztą nawet tego nie wymagam, po prostu wypróbowuję różne przepisy i sprawdzam, czy o to mi chodziło.
W przepisach zwracam uwagę właściwie na wszystko, sposób robienia, pieczenia, składniki i cały czas porównuję efekty. Jak widać długa droga jeszcze przede mną.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Ja te sama focaccie robilam ze 200 razy, a ostatnio mnie zaskoczyla. Wszystko przed Toba, ale pamietaj, ze w warunkach domowych nie mozna uzyskac pizzy z dobrej pizzerii. Malo kot ma piec opalany drewnem, ktory osiaga odpowiednio wysoka temperature.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Thiper

Member
Lut 24, 2009
2
0
0
Ciasto super! Nie chodzę do żadnej szkoły kucharskiej, tak sobie gotuje z zamiłowania i muszę powiedzieć, że ciasto perfekcyjne! Nie miałem mąki żytniej więc nieopacznie dawałem orkiszowej... Tzn tak - ciasto wychodziło fajnie, puszyste, dobre, ale z grudkami. Smakowało przepysznie, chociaż czasami pojawiał się delikatny posmak drożdży. Dawałem średnio łyżeczkę świeżych ponieważ nie miałem suchych. Ciasto zostawiałem na godzinkę aby wyrosło. Dziś spróbuje mąkę orkiszową po prostu zastąpić porcją normalnej mąki - mam nadzieję, że wyjdzie fajne
icon_smile.gif
Jednakże polecam każdemu! Rodzinka zachwycona, kumple też... Tylko jeden problem... Jeśli robicie to wg. przepisu to wyjdzie Wam taka dobra, że nie odgonicie się od "Zrób jeszcze raz"
icon_smile.gif
Wielkie dzięki bajaderko!
anbetung.gif
 

ewena

Member
Paź 26, 2007
1,394
0
0
Robiłam ostanio kilka razy ciasto wg tego przepisu, i jak dla mnie to najlepsze ciasto jakie do tej pory robiłam. Daję tylko mąkę pszenną. Ciasto zarówno cienkie jak i grube jest super. Fajnie czuć kaszę manną
icon_smile.gif
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
ciasto wg tej receptury właśnie sobie rośnie.
Zaciekawiła mnie obecność mąki żytniej, nigdy jej do ciasta na pizzę nie dodawałam.

zrobiłam, ale jakoś nam to ciasto nie podeszło, wolimy jednak z mąki pszennej.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

gagunia

Member
Lip 10, 2007
108
0
0
Bajaderko! Wielkie dzięki za przepis. Ciacto jest rewelacyjne. Daję mąkę żytnią razową ( 2000) Wychodzi super chrupiące ciasto. Od czasu gdy wypróbowałam Twój przepis mąż przestał zamawiać w Telepizzy. Polecam wszystkim, którzy zastanawiają się nad wypróbowaniem.
 

iskierka183

Member
Paź 29, 2012
3
0
0
Linn @ 24 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=665509Tak naprawde pizze piecze sie z ciasta na chleb / po wlosku "pasta da pane" /. To, co jest rozne to dodatki i przede wszystkim sposob pieczenia.
Witam, mam pytanie dotyczace pieczenia pizzy bo masz chyba wieksze doswiadczenie niz ja.
Moim najwiekszym marzeniem zawsze bylo miec w ogrodzie prawdziwy piec do robienia pizzy i chleba.
Udalo sie nam z mezem zakupic " Green egg", ktory ma dzialac jak piec do pizzy- chleba, jest zbudowany z grubego kamienia- ceramiki ( wypalany )jak kamien do pizzy tylko duzo grubszy i sklada sie z kilku warstw, bardzo dlugo trzyma cieplo, mozna palic drewnem i weglem drzewnym,osiaga temp ponad 700 F.
Wspomniales, ze sposob pieczenia jest bardzo wazny- mozesz napisac cos wiecej na ten temat.
Co moge zrobic, jak piec w takim urzadzeniu aby uzyskac jak najbardziej zblizony efekt jaki uzyskuje sie w pizzeri?
Korzystam z roznych przepisow na pizze, gdy mam zapowiedzianych gosciu robie ja dzien wczesniej i lezakuje sobie w lodowce ( FANTASTYCZNIE SIE ROZCIAGA ), gdy mam niespodziewanych gosci korzystam z przepisu "Bajaderki"
Mam problem rowniez z zsunieciem gotowego surowego ciasta na pizze juz przybranego dodatkami mimo, ze podsypuje drewniana lopate maka- czy to wina zbyt duzej ilosci skladnikow na ciescie czy raczej gdzies popelniam blad?
Bede wdzieczna za odpowiedz- porade.
Pozdrawiam Agata
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Obawiam się że Linn ci nie odpowie - gościła na tym forum ostatnio jakieś 3 lata temu i od tamtego czasu się nie pokazała.
Ale może ktoś inny będzie mógł odpowiedzieć na twoje pytania
icon_smile.gif