truskawkówka*

madlen

Member
Sty 17, 2007
41
0
0
zrobiłam naleweczkę z podwójnej porcji, nie dodawałam wody, bo zalałam 0,5l spirytusem i 0,5l wódki. Zobaczymy efekty za jakiś czas........
 

meg3

Member
Cze 17, 2007
19
0
0
Prawie zapomniałam. Do roboty. Ale bym żałowała jakby już było po sezonie truskawkowym
cheers.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Moja tez sie robi juz od dwoch dni
icon_biggrin.gif


Napisze tak dla siebie, zeby nie zapomniec, bo jednak truskawy musza sie moczyc 6 tygodni, a po tym czasie moge zapomniec to napisac
icon_wink.gif

Chcialabym to miec czarno- na bialym, na przyszly rok
icon_wink.gif
( a do tego czasu moge zupelnie zapomniec, jak ja robilam w tym roku
icon_wink.gif
)
No to tak...
Swiezych truskawek mialam 600 g, dolozylam 400 g mrozonych i po zasypaniu cukrem czekalam tak dlugo, az puszcza sok i truskawy sie rozmroza.
Zrobilam na wodce 40 % , a sloik dopelnilam prawie do brzegow spirytusem...
Niestety nie mialam tyle spirytusu, zeby zalac nim calosc....
Aha i wode tez sobie odpuscilam, bo nie chcialam tego bardziej rozcienczac
icon_mrgreen.gif


No i teraz czekam
lecker.gif

Mam nadzieje, ze po mojej kombinacji wyjdzie dobre
icon_wink.gif
 

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
wydaje mi się, że wystarczy przez gazę, ale może lepiej niech wypowie się ktoś, kto już robił.

U mnie truskawy może dopiero za miesiąc.
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Można też spróbować przesączyć przez papierowy filtr do ekspresu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izuszka

Member
Kwi 19, 2009
15
0
0
Wczoraj wieczorem zebrałam najbardziej czerowniutkie truskawy, zasypałam cukrem, teraz tylko trzeba przewieźć to do domu i zalać spirytusem
icon_smile.gif
nie mogę doczekać się efektów!
 

Danisch

Member
Kwi 23, 2009
20
0
0
moja zeszloroczna jeszcze stoi niedopita-ale ona jest do delektowania nie do . Robie troche inaczej niz kaza-zasypuje truskawki cukrem , zamykam sloj i stawiam na slonecznym oknie na 2-3 dni, az pusci sok. Zalewam wodka 40% i odstawiam do szafy na jakies 2-3 miesiace. Pozniej zlewam do butelki , truskaweczki , ktore pod wplywem alkoholu sa jedrne wykorzystuje zimowa pora do cherbatki-mniam, mniam. W tym roku bedzie zastawiona nastepna-lubie takie trunki
Tak wygladala w zeszlym roku
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
paulicza @ 5 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=852474Mam pytanie o filtrowanie, jak to się robi?
Nalewki robię przeszło 10 lat. Próbowałam rózne sposoby filtrowania. Jednak od przeszło 4 lat filtruje po "babsku" i jestem bardzo zadowolona. Kupuję 2 pary jasnych rajstop, takie co to na górze mają gęściejszą strukturę. Obcinam nogawki, zawiązuję supełki w miarę wysoko, by została tylko ta część gęściejsza. Ten mój "filtr" piorę, przelewam wrzątkiem, suszę. Naciągam to ustrojstwo na garnek (u mnie 20cm średnicy), tak by było tylko małe wgłebienie, leję nalewkę. Taka ustana szybko przelatuje. Końcówkę leję już umiarkowanie, przykrywam dopasowaną przykrywką (by procenty nie uciekały). Nalewka sobie kapie, kapie, kapie a ja w tym czasie zajmuję się innymi rzeczami. Kiedy już przeleci, na materiale zostają fusy. Zmieniam rajstopy i od nowa filtruję. Brudne, z fusami rajstopy piorę, przelewam wrzątkiem, suszę i używam na następnego filtrowania.
 

neskaneska

Member
Cze 1, 2009
53
0
0
Wczoraj nastawiłam,a dziś [w ramach mieszania] wsadziłam palec:łomatko,jakież to pyszne!Zrobiłam dokładnie wg przepisu,ale nie wiem,czy dostoi do Świąt,chyba,że schowam przed sobą
cheers.gif
 

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
jaxja @ 7 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=853227Można też spróbować przesączyć przez papierowy filtr do ekspresu.
U mnie to nie daje efektów...
Filtr bardzo szybko się zapycha, a przelewanie z niego do nowego filtra jest dość kłopotliwe, bo jest wiotki (ja go i tak wkładałam do przeznaczonego na filtr pojemnika z dziurką).

Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem jednak jest rzadsza tkanina - gaza, płótno, len.
 

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,126
1,633
113
Truskawk_wka.jpg


Wczoraj kupiliśmy dorodne, przepiękne, czerwone i słodkie truskawki , a jutro zalewamy alkoholem . Zrobiliśmy z 3kg truskawek.
 

Załączniki

  • Truskawk_wka.jpg
    Truskawk_wka.jpg
    80.6 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator: