truskawkówka*

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,126
1,633
113
hazo @ 7 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=853254Ja kładę na sitku papierowy filtr do kawy i przelewam. A jak mi zaczyna za wolno lecieć - zmieniam filtr. Robię z nieco inne przepisu http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=7...amp;v=2&s=0, chyba prostszego, bo alkohol wlewa się od razu. Jest wspaniały.
skusiliśmy się na ten przepis, wykorzystaliśmy do tego rum , zapach obłędny, ciekawi jesteśmy końcowego efektu
icon_mrgreen.gif

A pierwsza truskawkówka nabiera mocy
rofl.gif
skosztowaliśmy - jest już teraz pyszna
lecker.gif
, a co będzie potem
rofl.gif
 

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0
właśnie nastawiłam, ale z wódką, nie lubię mocnych alkoholi, jakby była za słaba chyba można pod koniec wzmocnić spirytusem?
gruebel_2.gif

kurcze już sie nie mogę doczekać, moja pierwsza nalewka
icon_mrgreen.gif
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
ja nie napisałam ale w ubiegłą sobotę zasypałam truskawki cukrem i postawiłam w spiżarni, aby puściły sok i spirytus doleję dopiero dziś bo zapomniałam
icon_smile.gif

Przypomniało mi zdjęcie Gucia, bo w pierwszej chwili byłam przekonana, że to zdjęcie MOJEJ nalewki
icon_smile.gif
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
aklat @ 1 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=869410właśnie nastawiłam, ale z wódką, nie lubię mocnych alkoholi, jakby była za słaba chyba można pod koniec wzmocnić spirytusem?
gruebel_2.gif
Ja bym radziła zrobić zgodnie z przepisem, a jesli okaże się zbyt mocna, to rozcieńczyć wodą. Truskawki należą do owoców, które się łatwo psują, więc lepiej je trzymac w mocnym roztworze, a jak już go od nich oddzielisz, to można rozieńczyć.
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

anulao

Member
Kwi 27, 2009
8
0
0
A ja od wczoraj jestem na etapie odliczania czasu, czyli tych 3 m-cy.
Jak na razie truskawkówka zapowiada się smakowicie
cheers.gif

 

neskaneska

Member
Cze 1, 2009
53
0
0
Truskawkówka się przegryza,a truskawki dodałam w dwóch porcjach do ciasta drożdżowego i szybkiej babki z ciepłym tłuszczem-obydwa były znakomite!
 

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0
chyba nie, nie słyszałam jeszcze o nalewce robionej na mrożonych owocach, chyba lepiej poczekać do lata
icon_neutral.gif


a przy okazji moja nalewke juz próbowałam i pachnie i smakuje wspaniale, warto ja zrobić
icon_smile.gif
 

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
No wlasnie, a ja zaspalam. Mam za to cala zamrazarke mrozonych truskawek i pomyslalam, ze mozna by je fajnie wykorzystac. Ale masz racje, mrozone truskawki to kiepski pomysl na nalewke.
 

silvarerum

Member
Wrz 10, 2007
2
0
0
Mało piszę, więcej czytam, ale tu się wpiszę, bo pierwszy przepis z cin cina to właśnie nalewka
icon_wink.gif
.

Robiłam i na wódce i na spirytusie. Z różnych owoców, z doświadczenia wiem, że spirytus jest najlepszy, ponieważ mocniej wyciąga aromat i calą owocową esencjonalność. Na wódce jest słabsza, ale bez obaw - nie psuje się, ma słabszy aromat i kolor, niż "pędzona" spirytusem.

Sezon truskawkowy w pełni
icon_biggrin.gif
 

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
Dzisiaj robię
icon_smile.gif
a że to moja pierwsza nalewka w życiu mam pytanie - jak ją przechowujecie? tzn. w lodówce, w szafce...?
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,667
2,967
113
Pod kluczem, Alicjanko.
rofl.gif

A serio, to ona z alkoholem, wystarczy ciemna szafka, co by koloru nie traciła.