White Bean Apple cake

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Dziwne. Sprawdzilam fasolke biala w puszce / cannellini /: 130 kalorii w 100 g. 31 kalorii ma fasolka szparagowa.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

olkenik

Member
Cze 22, 2007
466
0
0
hm... taka gotowana świeża ma na pewno mniej kcal niż ta z puszki.. i moim zdaniem jest smaczniejsza
icon_razz.gif
 

Koffee

Member
Lip 26, 2007
1,341
0
0
Linn - Ty sprawdziłaś na swojej puszce, ja sprawdziłam na swojej ;) i na mojej było 12 kcal/100 g, zapewniam Cię.
 

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
Koffee - a jaką fasola ma tylko tyle kalorii? Kidney ma 99 (tylko taka mam w puszce). Fakt, jak ktos ma więcej czasu może samamu ugotowac fasole (stedy smak będzie lepszy, bo nie będzie tej słonej zalewy, którą nie zawsze da się idealnie wypłukać, no i będzie bardziej sucha - dlatego trzeba dokładnie ją zmielić, żeby nie było grudek). Patrzyłam na suszona fasolę białą i ma 255 kcal na 100g .

Nie mogę się już doczekac az ktoś zrobi i powie czy dobre - bo moja rodzinka nie poznała z czego jest ciasto (zarówno White jak i Brownie)
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Koffee, na puszkach pisz to, co chca. To nie jest dobre zrodlo informacji.
Borlotti maja mniej, ale nie az tak malo. Roznie podaja, ale okolo 90. Gdyby fasola miala 12 kalorii, to stalaby sie jedzeniem numer 1 osob, ktore chca schudnac.
http://www.dietaround.com/contacalorie/conta-legumi.php3
Ciekawe, ze ugotowane w domu maja 70, a te z puszki 90.
A etykieta jest polska? Jesli tak, to pewnie zamiast tlumacza, byl "tlumacz" i pomylil z fasolka szparagowa. Inaczej nie mozna tego wytlumaczyc. W tej tabeli fasolka / fagilini / ma 18 kalorii. Tyle sa to swieze.
 

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
tak, ale te puszkowane dlatego mają więcej kalorii gdyż sa poddane wcześniejszej obróbce (ugotowanie?) no i zanurzone w tej zalewie, co pewnie tez nie jest bez znaczenia. Kurcze, i gdziez ja teraz znajde taka fasolkę co Koffee????
 

Koffee

Member
Lip 26, 2007
1,341
0
0
W Biedronce :D

Linn - etykietka była włoska. Z resztą nie ejst to chyba takie ważne, ile kalorii miała jakas tam fasolka
icon_razz.gif
 

Malta_79

Member
Paź 21, 2007
289
0
0
nubirko, własnie siedzi mi w piekarniku Twoje ciasto fasolowe. Przerobiłam je tylko zgodnie z metodą MM - I fazą. Dałam jedynie białka i zamiast masła oliwę z oliwek. Dodałam za to maślanki, żeby osiągneło bardziej płynną konsystencję. Dziękuję za przepis
icon_smile.gif
maka razowa chwilowo mi obrzydła
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
i jak smakuje? a może i fotka będzie?
icon_wink.gif
 

Malta_79

Member
Paź 21, 2007
289
0
0
Sylwiu, nubirko wyszło - było pyszne i przeszlo do historii. Zmodyfikowany przepis jest na moim blogu
icon_smile.gif

Juz załączam fotki
icon_smile.gif


fasolowe_1.jpg

fasolowe2.jpg

Ma cudny ponczowy smak. W przyszły weekend robię wielką blachę :D
 

Załączniki

  • fasolowe_1.jpg
    fasolowe_1.jpg
    34.7 KB · Wyświetleń: 0
  • fasolowe2.jpg
    fasolowe2.jpg
    31.7 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Loriette

Member
Lip 15, 2008
14
0
0
Dziewczyny, robiłyście może to ciasto BEZ żadnych owoców? Chciałabym ograniczyć ilość cukru w cieście i nie wiem czy byłoby smaczne.
gruebel_2.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Moje ciacho z truskawkami właśnie się piecze
icon_biggrin.gif
Dodałam otręby, błonnik i jogurt naturalny, zobaczymy co z tego wyjdzie
icon_biggrin.gif