Zapiekanka ryżowo - serowa

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
anbetung.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
icon_mrgreen.gif
miło mi ale nic bym nie wymyśliła gdyby nie Sylwia i jej wspomnienia z dzieciństwa
icon_biggrin.gif

Pół Nobla dla Sylwii
freu.gif
icon_mrgreen.gif
 

cheninn

Member
Kwi 22, 2008
31
0
0
jutro robię z bananami, zdam relację i może jakieś zdjęcie cyknę
icon_smile.gif


już nie mogę się doczekać.. po wersji z jabłkami jestem zachwycona, a uwielbiam banany na ciepło więc to już w ogóle pewnie będzie niebo.. mmm.
 

darbarian

Member
Sty 18, 2009
12
0
0
Zapiekanka już jest na celowniku wygląda niesamowicie i smakuje zapewne także co można przeczytać
mniam.gif
w sobotę działam i zdam relacje
kuehl.gif


Pozdrawiam
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

cheninn

Member
Kwi 22, 2008
31
0
0
Obiecałam, że zdjęcie wstawię, ale przepraszam nie dałam rady nawet po aparat pobiec. Wersja z bananami okazała się tak pyszna, że gdybym na sekundę odeszła od stołu to raczej zostałyby mi tylko okruszki
rofl.gif
Poczęstowałam też kafelkarza, który kładzie nam płytki w łazience, był tak zachwycony, że poprosił o przepis!
Jeszcze raz dziękuje Cinko
anbetung.gif


Ja chcę już czerwiec i truskawki - wtedy będę ciągle produkować tą zapiekankę z dużąąą ilością moich kochanych truskaweczek
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Cieszę się Cheninn baaardzo
icon_biggrin.gif

Takiego mi smaka narobiłyście na tę zapiekankę że właśnie siedzi w piecu
icon_lol.gif
ale z jabłkami.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Zrobiłam dziś ale trochę inaczej. Miałam z wczoraj resztkę ryżu jaśminowego ugotowanego, może 2/3 szklanki przed ugotowaniem czyli ok. 125 g suchego, dodałam do niego ok. 150 g twarogu rozdrobnionego widelcem, trochę śmietany słodkiej ok. 1/3 szklanki, bo ryż raczej suchawy był, 3 żółtka i 3 białka ubite z cukrem, łyżkę esencji waniliowej, i to wymieszane piekłam w płaskiej formie najpierw 30 min. w 200*C, potem 15 min. w 160*C, aż samo opadło i się wyrównało. Wyszło pyszne, coś jak ciasto ale nie ciasto, lekkie i soczyste. Nie dodałam owoców, bo jabłka mi nie pasują do twarogu za bardzo, ale np. wiśnie pewnie fajnie by się tu odnalazły
icon_wink.gif
Zjadłam z kwaśną śmietaną
mniam.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Cieszę się że smakowało - choć pewnie wyszło ci zupełnie co innego
icon_biggrin.gif

Spróbuj kiedyś mojej wersji, zaręczam że warto
icon_smile.gif
 

letti

Member
Kwi 4, 2006
1,370
0
0
No nie bardzo...Ryż chyba wypił całą wilgoć,wyszła za sucha jak dla mnie.Podałam z ubitą śmietaną z mascarpone,to ulepszyło trochę.