Zupa zakarpacka

anni

Member
Wrz 1, 2009
284
0
0
DSC01252.JPG


Składniki:

* 1 szklanka białej fasoli
* 2 marchewki
* 1 łyżka smalcu
* 1 cebula
* 1/2 korzenia pietruszki
* 1 łyżeczka mielonej słodkiej papryki
* sól, pieprz do smaku
* śmietana i natka pietruszki - do talerza

Wykonanie:

Fasolę zalać w garnku wodą i zostawić na noc. Na drugi dzień fasolę posolić i ugotować .
Marchewkę, pietruszkę utrzeć na tarce jarzynowej. Cebulę pokroić w drobną kostkę. W rondlu rozgrzać smalec i podsmażyć na nim cebulę, marchewkę i pietruszkę. Dodać łyżeczkę słodkiej papryki i dobrze wszystko wymieszać. Dusić razem, aż jarzyny zmiękną. Dodać do gotującej się fasoli , przyprawić i gotować aż wszystko będzie miękkie.
Podajemy na talerzu z łyżką śmietany i natką pietruszki.

 

Załączniki

  • DSC01252.JPG
    DSC01252.JPG
    151 KB · Wyświetleń: 5

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,895
220
63
Wygląda fajnie! A fasole się soli dopiero po ugotowaniu, bo tak się długo gotuje.
Może można zrobić z fasolą z puszki? Ostatnio z takiej robię fasolkę po bretońsku - szybko i smacznie.
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Zrobiłam dzisiaj i zjedliśmy ze smakiem
lecker.gif


Podobnie robię zupę z białej kapusty,poszatkowaną kapustę gotuję i potem wrzucam podduszone warzywa-smak jest podobny.
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
anni, chcę Cię wyściskać za tę zupę!!!
knuddel.gif
knuddelz.gif

Ma cudowny, fantastyczny kolor, jest pyszna i okazało się, że moja niefasolkowa rodzina polubiła fasolkę w tej formie
daumen.gif

Namoczyłam dużego jasia i ugotowałam dokładnie jak napisałaś, pycha.
Na pewno będę tę zupę gotowała jeszcze nie raz. Dziękuję.
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Bardzo dobra zupa
icon_biggrin.gif
Moj syn powiedzial, ze odtad to jego ulubiona zupa, a to dlatego, ze bardzo lubi fasole.

Anni, mam prosbe, bylam dawno temu na Zachodniej Ukrainie, dokladnieto w gorach Czarnohory i Gorganach. Obiady gotowala nam na tej wyprawie starsza pani, goralka. Pamietam takie danie cos jak golabki, ale nie moge dojsc jakie to bylo nadzienie. Cos jak kapusta zawijana, a nadzienie z kaszy i cebuli chyba. Jesli mozesz to podaj wiecej przepisow z Twoich stron.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ha! Na pewno zrobie!
I zobacze jakie inne Twoje przepisy sa na forum, bo uwielbiam kuchnie wschodnia.

Fasole mozna gotowac bez namaczania, tylko zawsze musze zajrzec do ksiazki zeby wiedziec jak.
fiesgrins.gif
 

anni

Member
Wrz 1, 2009
284
0
0
A.S. @ 8 Nov 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1046375Bardzo dobra zupa
icon_biggrin.gif
Moj syn powiedzial, ze odtad to jego ulubiona zupa, a to dlatego, ze bardzo lubi fasole.

Anni, mam prosbe, bylam dawno temu na Zachodniej Ukrainie, dokladnieto w gorach Czarnohory i Gorganach. Obiady gotowala nam na tej wyprawie starsza pani, goralka. Pamietam takie danie cos jak golabki, ale nie moge dojsc jakie to bylo nadzienie. Cos jak kapusta zawijana, a nadzienie z kaszy i cebuli chyba. Jesli mozesz to podaj wiecej przepisow z Twoich stron.
U nas robią takie nadzienie do gołąbków:: z kaszy gryczanej albo ryżu(ugotować), cebula smażona i grzyby smażone . Może to było takie nadzienie??

golubci



Spróbujcie przetłumaczyć za pomocą tłumacza, bardzo źle piszę po polsku
icon_rolleyes.gif
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Dziekuje, z tlumaczeniem jakos dam rade
icon_biggrin.gif
Wydaje mi sie tylko, ze te golubce to wtedy byly jednak z kasza, a nie z ryzem i na pewno mialy duzo grzybow, bo smak zupelnie sie roznil od polskich, ktore sie zwykle robi wlasnie z ryzem.
Musze wyprobowac Wasza wersje.
 

anni

Member
Wrz 1, 2009
284
0
0
Na pewno, to były gołąbki z kasza gryczana i grzybami ,trzeba w przepisie zamienić ryż na gryczaną kaszę
icon_wink.gif
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,895
220
63
Właśnie zjadłam - bardzo dobra! A mój mąż nie może się nachwalić, jaka pyszna (on lubi zupy i fasolę, a razem, to już w ogóle)
icon_smile.gif
 

Laura7

Member
Lis 26, 2006
21
0
0
Ja też zrobiłam, ale na masełku i fasolka z puszki. bardzo dobra, pyycha, nawet moja córcia (1 rok i 4 miesiące) wsunęła całą miseczkę. Na pewno jeszcze nie raz zrobię.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,895
220
63
Ja też dałam fasolkę z puszki cała zupa robi się wtedy w 15 minut
icon_smile.gif
I dodałam trochę selera do warzyw, i odrobinę ostrej papryki i majeranku.