Zupka - krem z brokułów

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
Dla miłośników brukułów i nie tylko
icon_wink.gif



Składniki:
2-3 szt. brokułów , 5 ząbków czosnku, warzywa do bulionu+skrzydełka, świeży imbir, sól, pieprz, odrobinka cukru.

Podstawą kremu jest lekki bulion ze skrzydełek z warzywami, doprawiony jak na rosołek.
W jednym garnku mam bulion, do którego dodaję świeży starty imbir-ok. 1,5cm korzenia.
W drugim garnku:czosnek gotuję z różyczkami brokułów. Gdy brokuł (bez czosnku) miękki wyjmuję, miksuję i dodaję do bulionu, dodaję też sól i pieprz (+/- odrobinka cukru) do smaku i jeszcze chwilę gotuję razem na wolnym ogniu. Ja robię na oko, ale zupka musi miec konsystencję kremu.
Na koniec gdy krem w talerzu, można dodac kleksa śmietany i smacznego
mniam.gif


Polecam chociaż czasem zaserwowac sobie taką lekką zupkę-krem!!! Jest delikatna i smaczna.

Pozdrawiam!!!
 

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
Proszę bardzo Orelia
icon_mrgreen.gif
. Cieszę się, że przepis przypadł Tobie do gustu. A jak wypróbujesz i zupka będzie Tobie smakowała to już w ogóle bomba
icon_wink.gif
.
Ja jestem wielbicielką zup: pomidorowa, kremik brokułowy, ogórkowa, żurek, barszcz, kapuśniak na wędzonym żeberku, jarzynowa, grochowa na boczku, koperkowa mmmm....ach te zupy

Przyznam Tobie że w podobny sposób można zrobic krem z marchewki i pod koniec dodac szczyptę cynamonu.

I z brokuła i z marchewki wychodzi smaczny krem rozgrzewający i przede wszystkim zdrowy!!!! Jeśli jesteś zainteresowana napiszę przepis na krem z marchwi
icon_wink.gif
icon_wink.gif


Pozdrawiam!!!!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

orelia

Member
Cze 25, 2007
3,049
0
0
sywla @ 19 Jan 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=649969Proszę bardzo Orelia
icon_mrgreen.gif
. Cieszę się, że przepis przypadł Tobie do gustu. A jak wypróbujesz i zupka będzie Tobie smakowała to już w ogóle bomba
icon_wink.gif
.
Ja jestem wielbicielką zup: pomidorowa, kremik brokułowy, ogórkowa, żurek, barszcz, kapuśniak na wędzonym żeberku, jarzynowa, grochowa na boczku, koperkowa mmmm....ach te zupy

Przyznam Tobie że w podobny sposób można zrobic krem z marchewki i pod koniec dodac szczyptę cynamonu.

I z brokuła i z marchewki wychodzi smaczny krem rozgrzewający i przede wszystkim zdrowy!!!! Jeśli jesteś zainteresowana napiszę przepis na krem z marchwi
icon_wink.gif
icon_wink.gif


Pozdrawiam!!!!
No pewnie że jestem zainteresowana zwłaszcza że raczej jadałam "normalne" zupy a kremy dopiero od niedawna próbuję!!
Ja przepadam za jarztnową, barszczykiem zabielanym z ziemniaczkami no i pomidorowa, ogórkowa też!!
Pozdrawim serdecznie
 

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
Nurbika, cieszę się że zupka Tobie smakuje!!! Właśnie to jest to, imbir świetnie rozgrzewa.

Pozdrawiam!!!
 

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
Mi jak mi, ale rodzice pałaszowali az im sie uszy trzęsły :D Naprawde super przepisik - fajnie jest wrzucic do niej pokruszony serek topiony w trójkąciku - nie rozpuszczać całkowicie, ale pozwolic by pływały takie boskie kawałeczki, mniam
icon_smile.gif
 

frigg

Member
Mar 23, 2006
774
1
0
Bardzo dobra zupa. Rozmieszałam z bulionem regulując gęstośś zupy ( bo nie lubię gęstego kremu) i resztę bulionu zostawiłam na dzień jutrzejszy. Jeszcze nie wiem co wymyślę.
 

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
Orelia dodałaś zdjęcie
freu.gif
!!
icon_smile.gif
icon_smile.gif

Ale się cieszę!!!
wink.gif

Warto modyfikowac pod swoje upodobania smakowe:)

Pozdrawiam!!
 

orelia

Member
Cze 25, 2007
3,049
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kalimama

Member
Lut 9, 2008
1
0
0
cook.gif
witam .Mam dzisiaj na obiadku smakoszy brokułów ,więc postanowiłam wypróbować twój przepis. Napiszę czy smakowało.
wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: