Domowy pasztet świąteczny

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Liczę na Was i Wasze dobre wyczucie smaku, asika. Serdeczne pozdrowienia
wink.gif
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
taaa. udusilam szynke, ladny boczek i watrobe cieleca - i... z tymi wszystkimi przyprawami, sie zrobilo takie cudo, ze zjedlismy polowe ;) i co teraz? zjemy chyba i ta druga...;)
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
asika - przyprawisz mnie o zawał, ze śmiechu i radości. Macie jeszcze dużo czasu na powtórkę tych pyszności.
lecker.gif
Czekam na więcej takich postów. Pozdrowienia
wink.gif
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
seniorko droga, chyba Cię nie zdziwię tym, te i tegoroczne nasze święta będą wraz z Twoim pasztetem. Ponieważ po ubiegłorocznych wpadkach z maszynką do mięsa zakupiliśmy nową, genialną, to i przygotowanie będzie prostsze
icon_smile.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Trzymam kciuki
daumen.gif
. Na pewno wyjdzie doskonały. Tylko przekręć z mięsem i wątróbką cały sos z przyprawami. Zobaczysz, jaki będzie miał smak. Pozdrowienia.
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,974
1,553
113
Dzięki Seniorko, o tych przyprawach i sosiku pamiętam, bo ostatnio jak robiłam to
dump.gif
przypraw nie zmieliłam
wink.gif
.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Jini

Member
Lis 8, 2005
88
0
0
Właśnie przeczytałam cały wątek od deski do deski i postanowiłam, że na Święta zrobię Twoj pasztet Seniorko
icon_smile.gif

Muszę tylko poszperać w sklepie za jałowcem, bo jakoś mi nigdy w oko nie wpadł - ale napewno jest w marketach.
Tylko pytanie - czy próbowałaś do niego dodać śliwki? Uwielbiam pasztety ze sliwkami
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Do tego nie, bo jakoś mi nie pasują. Ale robię inny pasztet ze śliwkami z tego przepisu. Wychodzi też dobry, ale ja wolę na święta ten świąteczny. Poczytaj, może przypadnie Ci do gustu, albo zrobisz ten świąteczny ze śliwkami. Byłaby to jeszcze jedna odmiana tego pasztetu.
 

Jini

Member
Lis 8, 2005
88
0
0
seniorka @ 26 Nov 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=915323Do tego nie, bo jakoś mi nie pasują. Ale robię inny pasztet ze śliwkami z tego przepisu. Wychodzi też dobry, ale ja wolę na święta ten świąteczny. Poczytaj, może przypadnie Ci do gustu, albo zrobisz ten świąteczny ze śliwkami. Byłaby to jeszcze jedna odmiana tego pasztetu.
Dziękuję! Poczytam i efekt opisze. W moich typach są jeszcze Twoje 'zepsute śledzie' ze śliwkami
lecker.gif

W ubiegłym roku robiłam też ciasto 'pijana śliwka', w którym układa się na wierzchu śliwki moczone w alkoholu.. ale to chyba była by śliwkowa przesada w tym roku
icon_mrgreen.gif


pozdrawiam i dziękuję za przepisy
wink.gif
 

nikka

Member
Kwi 21, 2007
341
0
0
Seniorko, szukałam, ale nie znałazłam tu odpowiedzi na moje pytanie. Otóż: ile to jest kieliszek wina czy kieliszek koniaku? Jak wiesz, kieliszki są różne... Czy mogłabyś podac orientacyjnie ile ml każdego z alkoholi potrzeba?
Z góry bardzo dziękuję!
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Niestety, nigdy tego nie mierzyłam, więc nie podam Ci w mililitrach. Wina biorę tyle, żeby dobrze nim nasączyć (kropiąc) kromki bułki, co wynosi jakieś 3/4 kieliszka do wina albo nawet i cały. Natomiast koniaku (wystarczy brandy) biorę dwa kieliszki (koniakówki) napełnione tak jak do wypicia, czyli gdzieś 1/3 - 1/2 objętości. Też nie wiem ile to jest mililitrów.
Nie wiem czy to coś Ci pomogło, chociaż bardzo bym chciała.
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,974
1,553
113
Jeszcze lekko letni, ale co tam jedliśmy na kolację, smakował, tylko trochę za mocno się przypiekł, ostatnio piekłam go 1 godz. i było ok., ale wtedy piekłam go w innym piekarniku. Następnym razem skrócę czas pieczenia i będzie dobrze.
Pozdrawiam Cię Seniorko
wink.gif
.
 

nikka

Member
Kwi 21, 2007
341
0
0
seniorka @ 26 Nov 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=915394Niestety, nigdy tego nie mierzyłam, więc nie podam Ci w mililitrach. Wina biorę tyle, żeby dobrze nim nasączyć (kropiąc) kromki bułki, co wynosi jakieś 3/4 kieliszka do wina albo nawet i cały. Natomiast koniaku (wystarczy brandy) biorę dwa kieliszki (koniakówki) napełnione tak jak do wypicia, czyli gdzieś 1/3 - 1/2 objętości. Też nie wiem ile to jest mililitrów.
Nie wiem czy to coś Ci pomogło, chociaż bardzo bym chciała.
dziękuję
icon_smile.gif
ważny był rząd wielkości np. kieliszka

chodzi mi ten pasztet po głowie na Święta
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Tak się cieszę Mario. U mnie przy zmianie piekarnika też wychodziły różne dziwne rzeczy. Zresztą do dzisiaj nie umiem tak naprawdę się z nim zaprzyjażnić.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Przepraszam, że nie odpowiedziałam zaraz, ale to przez nieuwagę. Tak, ja robię w keksowej. Jak chcesz wyższy to w mniejszej, w większej będzie bardziej płaski. Obie formy są smaczne, więc wybór należy do Ciebie.