Pasztet - smarowidło kanapkowe

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
wczoraj ostatni ze słoiczków poprzednio robionych został zjedzony, więc dziś zrobiłam następne.
Zmodyfikowałam pod wpływem pewnych braków towarowych
icon_mrgreen.gif


zamiast kurczaka dodałam 3 średniej wielkości jabłka pokrojone w cząstki, wraz ze skórką.
Nie miałam selera.
Najpierw zmiksowałam marchew i por, dorzuciłam pokrojoną wątróbkę drobiową oraz jabłka, smażyłam łącznie około 25 minut, dorzuciłam jeszcze 3 pomidory bo się okazało, że koncentrat był wyszedł i zamiast kaszki manny dodałam kaszkę kukurydzianą
rofl.gif

Sypnęłam jarzynki i pieprzu.
Wyszedł jak zwykle naprawdę pyszny pasztecik.
rofl.gif
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
właśnie zapakowałam kolejną edycję w słoiki po małym majonezie.
Tym razem wersja podobna do ostatniej, z tym, że zamiast jabłek dałam surowego kurczaka.
Pyszny. W mojej rodzinie go uwielbiają do kanapek.
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
skusilam sie rowniez na te paste. Zrobilam z polowy porcji, wyszly mi 3 malenkie sloiczki. Robilam bez modyfikacji. Bardzo dobre smarowidlo
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

praktykant

Member
Lis 20, 2008
47
0
0
Zrobiłem ten pasztecik i jestem z niego bardzo zadowolony.
Smaczny, zdrowy, wydajny, tani i wiem co jem. Sklepowe smarowidła mogą się schować.
Wyszło mi 6 słoiczków po majonezie.
c5955ff15ff6e942.jpg


Tutaj w oczekiwaniu na pasteryzację
485879658215f3ed.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,965
113
Mnie też dziś sparło na ten pasztecik.
icon_lol.gif
Właśnie się duszą udka.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,664
2,965
113
Miałam dziś na śniadanie. To już moja druga produkcja (teraz z 1,5 porcji) tego bardzo smacznego, lekkiego smarowidła. Do duszenia użyłam masła klarowanego i dodałam ponad przepisowe przyprawy listek i ziele ang. W czasie miksowania doprawiłam jeszcze pieprzem ziołowym, gałką, kardamonem i odrobiną sosu soya. W smaku zbliżyłam się do regularnego pasztetu. Słoiki gotowałam w szybkowarze 40 min.
Duende
bussi.gif
za przepis.
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
Dziś zrobiłam ponownie, wyszło 5 słoików. Nie miałam udek. Dzisiejsza wersja tego pasztetu powstała z wątróbki, włoszczyzny, opakowania mięsa mielonego z szynki i przypraw jak w podstawowej wersji. Pychota
icon_biggrin.gif
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
Buka @ 19 Mar 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1411823Miałam dziś na śniadanie. To już moja druga produkcja (teraz z 1,5 porcji) tego bardzo smacznego, lekkiego smarowidła. Do duszenia użyłam masła klarowanego i dodałam ponad przepisowe przyprawy listek i ziele ang. W czasie miksowania doprawiłam jeszcze pieprzem ziołowym, gałką, kardamonem i odrobiną sosu soya. W smaku zbliżyłam się do regularnego pasztetu. Słoiki gotowałam w szybkowarze 40 min.
Duende
bussi.gif
za przepis.
Cieszę się Buko, że Ci smakuje, ja też bardzo lubię ten pasztecik zarówno za smak jak i smarowność a także za łatwość przygotowania. Do dzisiejszej wersji wrzuciłam 4 ziarna jałowca
icon_biggrin.gif
Też fajnie wyszło.
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
O, właśnie miałam pytać, czy można zamiast kaszy manny dać kukurydzianą, ale wyczytałam, że tak. Chyba zrobię dla męża. Lubi pasztety, a tym kupnym nie ufam pod względem składu. Dzięki!
icon_smile.gif
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
Evalill @ 14 May 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1430738O, właśnie miałam pytać, czy można zamiast kaszy manny dać kukurydzianą, ale wyczytałam, że tak. Chyba zrobię dla męża. Lubi pasztety, a tym kupnym nie ufam pod względem składu. Dzięki!
icon_smile.gif
Tak naprawdę to i bez kaszy można, i z różnymi dodatkami, jak kto woli.
Synowi mojemu bardzo kiedyś smakowały takie małe paszteciki w aluminiowych opakowaniach - zrobiliśmy identyczny w domu bazując na składzie opisanym na opakowaniu pomijając oczywiście wszelkie zbędne dodatki
icon_biggrin.gif
Smakowo super i cenowo lepiej niż w sklepie
icon_biggrin.gif
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Świetna wiadomość!
icon_smile.gif
Mąż będzie miał urozmaicenie od domowego klopsa.
icon_smile.gif
Moje ukochane pasty warzywne niestety nie bardzo mu podchodzą, ale popracuję nad tym jeszcze.
icon_wink.gif
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Zapomniałam napisać, że zrobiłam i był pyszny.
Robiłam bez kaszy, a udka miałam z rosołu. Dodałam trochę innych przypraw od siebie. Mężowi bardzo smakował!
icon_smile.gif
 

eremiw

Member
Wrz 1, 2007
259
0
16
Nie wiem jak pasteryzuje się w piekarniku:(( Włożyłam do lodówki, jutro chciałabym zapasteryzować w garnku z wodą jak przetwory. Ile czasu gotować?