Pasztet - smarowidło kanapkowe

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Gotowy pasztet przekładam do słoiczkow po konfiturach i mrożę.Na noc przekładam do lodówki i rano podaję małemu na śniadanie.Stoi przez kolejne 2,3 dni swobodnie.Nie mam czasu na pasteryzację a i prądu szkoda.Zawsze robię z większej ilości mięsa i mrozę.
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,874
214
63
I ja zrobiłam, bez majeranku, bo nie przepadam, za to z czosnkiem granulowanym i słodką papryką. Smaczne, acz następnym razem dam mniej wątróbki a więcej przecieru pomidorowego. Ale najważniejsze, że dzieciom smakuje, zwłaszcza temu, które masła jadać nie chce i zawsze problem, czym kanapkę posmarować
icon_smile.gif
 

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,329
1,595
113
Robiłam już 2 razy, trochę po swojemu. Czyli - udka, marchew, pietruszkę, cebulę, seler duszę w garnku, posolone i popieprzone. Oddzielnie gotuję wątróbkę drobiową. Jak wystygnie wszystko wrzucam do blendera. Masę dosmaczam i do słoików. Pierwszą partię pasteryzowałam ale doszłam do wniosku, że to za dużo prądu i czasu, więc tym razem zamroziłam. Pasztet jest pyszny!
 

renia2001

Member
Maj 10, 2012
966
0
0
To i ja zrobiłam, dałam więcej warzyw i ulubionych przypraw, wyszło przepyszne! Rozdałam prawie całą porcję na spróbowanie, wszystkim bardzo smakuje, więc lada dzień robię znowu. Jestem zdumiona, że tak łatwo i prosto można zrobić domowy pasztet bez konserwantów, polepszaczy smaku itp. Może następnym razem zrobię więcej i zapasteryzuję, bo dla mnie ta metoda jest lepsza w przechowywaniu. Niestety moje dwie zamrażarki nie mieszczą już tych wszystkich warzyw, owoców, chleba i ogromu startej dyni do ciasta. Ale pasztet polecam!