Pleciona bułka maślana

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Lis @ 16 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=824133To ciasto robię po raz pierwszy, ale z tego co macałam w maszynie wydaje się dosyć sprężyste. Jeśli twoje będzie za luźne, po prostu dosyp z wyczuciem trochę mąki.
Zapleciona w ten sposób zachowuje się w piekarniku bardzo przyzwoicie, tylko musisz jej pozwolić porządnie wyrosnąć.

Tak wyglądała gusiowa, trochę zmutowana, ale widać, że starała sie zachować formę.

post-626-1168806736_thumb.jpg
Dzięki Lisie, dzięki za info, jeśli mi się uda chała to będzie to w pewnym stopniu Twoja zasługa
icon_mrgreen.gif

Jeśli się nie uda, to spuszczę na to zasłonę milczenia i nie odezwę się w tym wątku ze wstydu
icon_mrgreen.gif


Zrobiłam sobie koślawe rysunki zaplatania, a teraz pora iść spać, bo jutro od rana pieczenie
fiesgrins.gif


anbetung.gif
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Nie wiem czy uniosę ciężar odpowiedzialności
icon_mrgreen.gif


Bułka jest przepyszna, o mocno maślanym smaku. Pachnie ja brioszka, ale jest dużo lżejsza.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Ciasto wygląda ładnie, nie rośnie jak głupie, no ale rośnie sobie powoli acz mam nadzieję sukcesywnie
fiesgrins.gif
, już godzinkę.
Zaplatanie jeszcze przede mną
fiesgrins.gif


Lis @ 17 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=824151Nie wiem czy uniosę ciężar odpowiedzialności
icon_mrgreen.gif


Bułka jest przepyszna, o mocno maślanym smaku. Pachnie ja brioszka, ale jest dużo lżejsza.
Zachęcająca nocna recenzja
icon_mrgreen.gif
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Upieczona. Hm, wyszło tak sobie, ale to nie z winy przepisu. Nie wiem, czy trzymałam za krótko, czy w zbyt niskiej temp., czy to wina piekarnika/blachy - ciasto jest niedopieczone od spodu. Niby drobiazg, a psuje cały efekt
icon_frown.gif

Zwijanie wyszło tak sobie. Tzn, chałka wyglądała bardzo chałkowo w stanie surowym, w piekarniku nieco się rozlazła, i pękła przez środek.

Jeśli chodzi o smak, to właśnie zjadłam jakąś 1/3, kładąc kromeczki spodem na rozgrzanej patelni z odrobiną masła - spód nie jest już blady
rofl.gif
 

marta1982

Member
Kwi 18, 2009
43
0
6
Zrobiłam i jestem bardzo zadowolona z efektu. 1/3 zniknęła zanim ktokolwiek poza mną ją zobaczył. Zrobiłam ją z suchych drożdży nie wyrastała zbyt długo.
Upieczona na zwykłej blaszce piekarnikowej. Kruszonka też dobra. Już niedługo znowu upiekę. A to moje dzieło.
 

Załączniki

  • 2009_0503jedzenie0007.JPG
    2009_0503jedzenie0007.JPG
    454.1 KB · Wyświetleń: 0
  • 2009_0503jedzenie0003.JPG
    2009_0503jedzenie0003.JPG
    475.5 KB · Wyświetleń: 0

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
ta chałka jest tak prosta w wykonaniu a jednocześnie smaczna ,że zrobiłam ją dziś ot tak w "międzyczasie"
icon_lol.gif

 

ilonaaa

Member
Paź 1, 2007
144
0
0
wlasnie sie zajadam jeszcze goraca, jest pyszna
lecker.gif
zapach roznosi sie po calym mieszkaniu. jutro wrzuce fotke (jak cos zostanie do rana)
 

krasnoludka

Member
Sty 6, 2009
1,127
0
0
Moja wyszła taka
DSC_0499.jpg

dałam zamiast cukru miód i dodałam 2 łyżki przecieru z dyni - to przez blog Mirabbelki ;). Bardzo podobało mi się jakieś tam umieszczone ciasto chore na żółtaczkę.
Nie wiem czy nie za słabo wyrosła, bo włożyłam ja do piekarnika zaraz po zapleceniu. Mały człowiek stał nade mną i... "mamoooo kiedy będzie ta pyszna chałka..." Oczywiście krojona na gorąco, bo... "mamoooo ja już nie mogę wytrzymać, nie wolno męczyć dzieci"
Bardzo smakowała bo zjadł prawie pół, a generalnie to jest niejadek. Komplementem dużym było stwierdzenie że dużo lepsza niż w przedszkolu.
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,773
28
48
Nie moge sie opanowac, pochlaniam kromke za kromka
icon_redface.gif
Pyszota
lecker.gif

P9130362.jpg
 

Załączniki

  • P9130362.jpg
    P9130362.jpg
    254 KB · Wyświetleń: 1

Kasia0407

Member
Lut 3, 2011
815
0
0
Wyszła bardzo smaczna, nie mogłam się oprzeć, żeby nie spróbować ciepłej z masłem - pycha
icon_smile.gif
Najważniejsze, że duża wychodzi, więc nie znika od razu, tylko po chwili ;)
 

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Jak to u mnie zwykle bywa, mam jedno glupie pytanie. Szczerze mowiac, nigdy w zyciu nie jadlam chalki i nie mam pojecia jak ona smakuje. Widzialam na zdieciach i w opisie, ze zajadacie te chalke z maslem. Oprocz tego ktos na gorze napisal, ze robi ja w formie buleczek. Zastanawiam sie czy moznaby upiec takie "chalkowe" buleczki i zrobic je jak chickenburgery? (Konsystencja wydaje mi sie odpowiednia) Czy to ciasto jest jednak za slodkie na takie kombinowanie?

I nie zabijajcie mnie smiechem, prosze.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
A czemu ktoś miałby się śmiać?
Moim zdaniem w takiej postaci jak dyktuje przepis będzie za słodkie żeby robić coś z tym na wytrawną nutę (chałka ma po prostu smak słodkiego, maślanego, drożdżowego ciasta bez dodatków) - ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby nie dawać cukru do ciasta w takiej ilości jak w przepisie, tylko obciąć do ok łyżki, do smaku, dodać większą szczyptę soli i sądzę że wtedy byłoby ok.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: