Puszyste drożdżowe na krupczatce

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Siostra_Ducket @ 27 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=859199wlasnie wyciagnelam z piekarnika, wyszly mi troche karpaty ;)

f_0025356.jpg


zaraz rozkroje i zobacze, jak ma sie w srodku ;)
Krystyna9 @ 27 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=859202o kurcze, faktycznie karpaty. Nie wiem co mogło być przyczyną
gruebel_2.gif
Ja swoje kawałki rabarbarowe, tak trochę wepchnęłam w ciasto. Zresztą, nie pierwszy raz go piekłam i wychodziły co najwyżej świętokrzyskie górki
icon_wink.gif
Wydaje mi się, że karpaty u Siostry są w tym miejscu, gdzie nie ma owoców/kruszonki, tam ciasto zazwyczaj najbardziej rośnie...
gruebel_2.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
pokażę jeszcze moje poprzednie. Równe nie jest. Widać górki
icon_mrgreen.gif


dr.o1.JPG

dr.o2.JPG
 

Załączniki

  • dr.o1.JPG
    dr.o1.JPG
    58.4 KB · Wyświetleń: 1
  • dr.o2.JPG
    dr.o2.JPG
    54.8 KB · Wyświetleń: 1

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
O rany, Siostro, jak dużo owoców, a jaka superancka kruszonka
eek2.gif
. Ja też chyba jutro ją popełnię (znaczy się drożdżówkę a nie kruszonkę) z truskawkami + rabarbar.
 
Wrz 13, 2004
2,992
0
0
ostatnio kruszonke robilam z fruktoza, ze wzgledu na siebie i dlatego mi nie wyszła. teraz dałam gruby cukier i fajna wyszła. ja ją sobie strzepuję i jem bez (nie mogę jeść cukru). przepyszna jest - fenomenalny przepis
anbetung.gif
 

izydorka

Member
Gru 9, 2008
1,319
0
0
Rozumiem,że jak zamiast krupczatki użyję zwykłej mąki to już będzie nie to
gruebel_2.gif
. Chyba lepiej nie próbować-prawda?Ale niestety nie mam w domu krupczatki a z chęcią rano zrobiłabym takie puszyste drożdżowe
icon_sad.gif
 

karibe

Member
Wrz 22, 2007
563
0
0
A jednak i bez krupczatki wychodzi rewelacyjne!!!! Najlepsza drożdżówa z truskawkami jaką jadłam po prostu pychotka. Już tylko tą wersję będę piekła, wreszcie znalazłam przepis na drożdżówkę idealną. Jeśli krupczatka ma sprawić, że będzie jeszcze lepsza to już będzie poezja...
anbetung.gif

 

Laura7

Member
Lis 26, 2006
21
0
0
Ja też sie skusiłam na to cisato, wyszło wyśmienite, pyycha. Ja robiłam z mrożonymi śliwkami.
Mnie zachęcił do eksperymenty ten robot, bo tak mi się nigdy nie chce ugniatać tego ręką. Faktycznie mniej pracy, prościej, ale mi nie chciało odchodzić od miski, dosypywałam mąki trochę, ale mimo, że całkiem i tak od miski nie odchodziło, to wyrosło pięknie.
Co ta krupczatka robi? Nadaje większej puszystości? Bo nie mogę się wyznać.
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Bardzo się cieszę, że Ci posmakowała. Karibe, spróbuj jednak jeszcze z krupczatką. Ja specjalnie szukam po sklepach tej mąki (a wcale nie jest o nią łatwo u mnie), aby miec ją do tego drożdżowego.
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Laura7 @ 30 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=860172Co ta krupczatka robi? Nadaje większej puszystości? Bo nie mogę się wyznać.
Ja wcale długo nie kręcę tym robotem. A od miski zaczyna odchodzic jak tylko kończę dodawac masło. Może nie aż tak całkiem, ale ja nie zawracam sobie zbytnio tym głowy. Mąki raczej więcej nie dosypuję.
Moim skromnym zdaniem, krupczatka nadaje ciastu większej puszystości i lekkości a także delikatności. Ale to jest tylko moje zdanie.
 

Laura7

Member
Lis 26, 2006
21
0
0
To ja następnym razem też się nie będę przejmować i po max 10 minutach od wlania masła skończę wyrabianie, dzięki.
W ogóle dziękuję za świetny przepis, bo naprawdę robi się szybciej, co ma znaczenie jak się ma małe dziecko i drugie w drodze. Już myślałam, że drożdzowe ciasto odłozę do lamusa, ale może dam radę piec je nawet przy dwójce dzieci.
Aha, ja te jajka z cukrem rozmieszałam łyżką, a potem lekko na parze ubiłam przez chwilę, to się stały takie puszyste i urosły.
No i też będę już teraz dodawać zawsze krupczatki do mąki.
Myślę, że z tego ciasta można też zrobić bułeczki maślane.