Puszyste drożdżowe na krupczatce

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,427
3,745
113
Trzeba przyznać, że ciasto zrobiło błyskotliwą karierę.
icon_smile.gif
Dziś i ja mam zamiar dołączyć do grona wielbicieli.
icon_smile.gif


Krystyno - a może dodać w tytule, że piecze się je z krupczatki?
W mnogości innych drożdżowych łatwiej je będzie później odszukać.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
i ja piekłam wczoraj. Jeszcze nigdy mi tak nie urosło. Koniecznie chciało wyjśc z blachy. Ma 9-10cm wysokości, a owoce choc wpychane w ciasto, i tak pozostały na wierzchu

dro_12.JPG
 

Załączniki

  • dro_12.JPG
    dro_12.JPG
    88 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AnnaB.

Member
Mar 13, 2008
362
0
0
Piecze się po raz drugi na wyraźne życzenie mojego M., który zamówił koniecznie to pyszne kwaskowate.

Pół godziny później już się obżeramy. To ciasto wpiekarniku zaczęło żyć własnym życiem i uparło się, że ucieknie z blachy. Ja już nigdzie nie ucieknę, leżę i trawię, a sadełko... Ech, ale jaka pyszna drożdżówka.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Z opóżnieniem dziękuję za przepis. Robiłam z jabłkami i wyszło pyszne. Po lekkim
ostudzeniu jechało, w podróż. Zdjęcie tylko na blaszce.
lecker.gif

 

Załączniki

  • dro_d_owe_na_krupczatce.jpg
    dro_d_owe_na_krupczatce.jpg
    185.9 KB · Wyświetleń: 0

ZosiaSamosia

Member
Cze 10, 2009
43
0
0
Robilam kilka razy , na krupczatce , zawsze wychodzi wysmienite i puszyste, lekkie, natomiast na pszennej , w ogóle mi nie smakuje, jest ciezka , twarda .
Oryginalny przepis jak najbardziej polecam.
 

marmak

Member
Sty 17, 2007
38
0
0
Ciasto wspaniale puszyste; zrobiłam dokładnie wg przepisu, tylko dodałam rodzynki zamiast owoców i od razu wyłożyłam do foremki, w której po wyrośnięciu się upiekło. Oczywiście była też kruszonka.
Moim zdaniem najpyszniejsze jest zaraz po upieczeniu, na drugi dzień trochę się kruszyło (na smaku nic nie straciło
lecker.gif
). Po raz pierwszy nie wyrabiałam ciasta drożdżowego ręką, szybko wymieszałam mikserem i nie czułam drożdży po upieczeniu. Świetny przepis - dziękuję!
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
to najczęśćiej robione przeze mnie ostatnio ciasto. Za każdym razem inne ze względu na różne owoce, ale zawsze cudnie wyrasta i jest pyszne. Robiłam też raz z mąki pszennej tortowej, gdyż pomyliłam się przy zakupach ale i tak wyszło puszyste i miękkie
icon_smile.gif