Schab z powidlami sliwkowymi*

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
jean @ 7 Apr 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=843438planowałam na świateczny obiad bo szybkie jest i przy garach stac nie trzeba!
Lis! daj znac jak wyszedł!
Jean, ja już go robiłam wcześniej, opinia jest gdzieś na początku (1-2 strona). Jak zawsze pyszny! Tylko jak zawsze zapomniałam dodać cebuli
dump.gif

Sosu sojowego daję niedużo, maksymalnie łyżkę. Czosnku dzisiaj 4 zęby.
Uwielbiam ten śliwkowy sos. Dzisiaj dokwasiłam go cytryną (sos z pieczenia + kilka dodatkowych łyzek powideł + cytryna), bo nie miałam balsamicznego.
I jak zawsze nie rumieniłam, tylko od razu wstawiłam przykryty do pieca.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Najwyrazniej mamy podobny smak.
Teraz kolej na Ciebie. Dawaj przepisy
icon_smile.gif
 

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
...jakie przepisy
icon_eek.gif
? ja czasu nie mam żeby zjeść, o gotowaniu nie wspomnę a przepisy to jakies za rok lub dwa jak FiloZofia zmądrzeje
rofl.gif


a jakie surówki - dodatki będą się najlepiej komponowały z tą poezją schabową?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ja kocham brukselki, szparagi, ale rownie dobra jest salata.
Tylko moze nie w smietanie.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Jean, bardzo sie ciesze.

U mnie tez bylo wybitnie - najprostszy stek z grila z poledwicy wolowej.
Niestety okazuje sie jakosc surowca jest czyms, czego nie da sie podrobic. Owszem, steki T-bone tez sa dobre. Tez, ale nie az tak.
Bedziemy musieli czasem sie rzucic i kupic tej poledwicy na specjalne okazje. Choc cena wlos jezy.
 

gosiaspa

Member
Sie 29, 2008
442
0
0
Zrobiłam ten schab jakiś czas temu i podałam z klosami (takie niemieckie kluski śląskie) smakował wyśmienicie. Jutro przepis przekaże dalej... do Niemiec do Hemsbach ;)
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,669
2,967
113
Pamiętacie może ten mój koszmarnie twardy schab? Przeczekał w zamrażarce do wczoraj, kiedy go rozmroziłam i umazałam tą zaprawą, a dziś upiekłam. Sos pyszny, schab kruchutki, piękny w kolorze.
Kermidt, za przepis głeboki
anbetung.gif
Niedługo szykuję wiekszy wieczór i postanowiłam podać Twój schab. Poszukam tylko wąskiego, długiego kawałka, będzie się dobrze porcjował.
DObrze, ze nasmażyłam powidel.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
A ja w tej wersji zrobiłam karkówkę, którą kroję wcześniej na kotlety i dopiero maziam marynatą, to dopiero niebo w gębie, karkówka w tym wydaniu smakuje mi znacznie bardziej niż schab - też robiłam.
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Jean mnie najlepiej smakuje w tej wersji karkówka i to pokrojona wcześniej na plastry żeby lepiej smakiem sosu przeszło
lecker.gif
, ale myślę że polędwiczki wieprzowe też się sprawdzą w tej roli.
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
Zrobilam sliwkowe zeberka ... jakie to bylo pyszne ... wspanialy przepis. Na swieta za namowa Izoldy zrobie z karkowka
icon_smile.gif
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
bardzo smaczna karkowka byla!! Dzis resztki maz do pracy zabral na kanapki i to w jakich grubych plastrach (ok 2 cm
dump.gif
). Dodatkowo nadzialam mieso susuonymi sliwkami robiac dziury norem i cale pasy zapelnialam nimi. Pojechalam troche z tym nadzieniem az chyb troche za duzo tej sliwki bylo ... Ale mezul nie narzekal on lubi
icon_smile.gif
dziekuje jeszcze raz za przepis
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
u mnie też był schab. Podałam z kluskami śląskimi i surówką, z kiszonej kapusty. Sosu nie zagęszczałam mąką. Pyszne.
lecker.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Jean, a robilas w koncu poledwiczki?

Wiecie, moj malzonek poledwiczek nie lubi. Zawsze narzeka.
Ostatecznie, laskawie zje jako souvlaki lub z pieprzem z przepisu Carmeli Soprano.
Ale teraz!
Mam tak super wygladajacy przepis!
Na lato. Ze swieza mieta, sznurowane w boczku. Wygladaja bossko! I mam nadzieje, ze tak tez smakuja!
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Dzisiaj zgulaszowalam
icon_wink.gif
ten schab.
Nie chcialo mi sie piec tak dlugo w piekarniku, wiec pokroilam mieso na male kawalki, wrzucilam ze wszystkimi skladnikami na patelnie i sie smazylo.
Aha, cebule dodalam dopiero, jak mieso bylo juz troche miekkie.
Podlalam odrobina wody tak, zeby sos nie wyszedl zbyt rzadki, -nie musialam zageszczac.
Zrobilam dzis ze "Sliwkowa nutella" Joanny, nie chcialo mi sie leciec do sklepu
icon_wink.gif

Podalam ze szpeclami
lecker.gif

Wyszlo tak samo pysznie, jak w calosci. Bede powtarzac ten sposob, bo jest o wiele szybszy
icon_mrgreen.gif


A tu dowod
icon_wink.gif


PICT000_2.JPG
 

Załączniki

  • PICT000_2.JPG
    PICT000_2.JPG
    74.3 KB · Wyświetleń: 0