Schab z powidlami sliwkowymi*

ajaj

Member
Wrz 17, 2008
1,671
23
38
Zrobilam w zeszla niedziele. Dawno nie jadlam czegos tak pysznego. Ker, dzieki wielkie za przepis. Bede powtarzac go czesto bo miesko pyszne zarowno na cieplo jak i na zimno do chleba. Sos wyjadalam lyzka, jak zupe. Naprawde pyszne jedzenie.
 

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
Szukałam sposobu na świąteczny obiad z mięcha i trafiłam tu, jak się okazało nie pierwszy raz.
icon_mrgreen.gif

Wyciągam aby znów nie zapomnieć i nie szukać.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Schab robisz?
Mnie sie kupilo za duzo poledwiczek, moze bym zamarynowala juz na swieta. A moze karkowke?
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Ja najbardziej lubię w tym sosie robić karkówkę, pokrojoną na kotlety i taką gołą bez niczego obsmażam na rumiano na suchej patelni, potem cebulę (daje więcej bo lubimy), z powrotem wkładam mięso, dodaję resztę składników i duszę do miękkości, tak mi smakuje najbardziej, rozpływa się w ustach
lecker.gif
.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Dziekuje Izoldo.
Przepis do wolnowara
icon_smile.gif
Tylko czy na pewno kotlety?
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Czy kotlety nadadzą się do wolnowara? Nie wiem, bo jeszcze nie mam tego przydasia, ale myślę, że tak, karczek jednak potrzebuje trochę czasu, żeby zmięknąć (ja lubię bardzo miękkie mięso), wolę w formie kotletów to danie, bo lepiej przechodzi smakiem sosu
lecker.gif
.


 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Wszystko sie nada do wolnowara, i mieso wychodzi mieciusienkie, fasola jeszcze lepsza, ale najlepszy wychodzi... rosol
icon_smile.gif


Nie moge sie zdecydowac. Kupilam kawal ladnej karkowki, ktora mialam robic w stylu koreanskim. Czesc wyjac wczesniej zeby byla do kanapek, a reszte zostawic na pooled pork.
Wiem, ze kotlety lepiej lepiej przechodza smakiem i to wlasnie kusi
icon_wink.gif


Jak zrobie po koreansku to bede mogla tez uzyc do ramen... Osiolkowi w zloby dano
icon_wink.gif
 

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,763
1,162
113
Zrobiłąm dzis z kawalka od szynki, jakas promocja była, od szynki tansze niż lopatka, no zadziwiłam sie ale skorzystalam. Pokroiłam na kawalki, powidła miałam wlasne, J nie wybuchnął entuzjazmem, ale odpytany powiedział, że dobre. Teraz czekam az syn wroci z treningu i wowczas będzie druga opinia
icon_smile.gif


Syn po treningu wciąga jak nastolatek, nic nie komentował, ale dwie porcje solidne wtrząchnął. Odpytany mięso pochwalił ( 'możesz robić' - łaskawca), na kaszę gryczaną nosem pokręcił - normalka :D
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,383
3,670
113
Zrobiłam pastę z powideł, malinowego winegretu, sosu sojowego, czosnku i ziół dalmatyńskich, posmarowałam nią mięso i wciepałam do rękawa foliowego. Jutro dorzucę cebulę i olej, o którym dziś zapomniałam. Zapowiada się smacznie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: