Sezon grilowy-tu przepisy prosze:-)

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Basiaa-u, a jak sie zachowuje ta panierka z sera ? Troszke sie obawiam, ze szybko z kotlecika ucieknie. Sluszne obawy ?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

basiaa

Member
Lis 19, 2006
4
0
0
może niezbyt precyzyjnie się wyraziłam, ale to przez brak wprawy ,ser jest składnikiem masy mięsnej,należy go wmieszać tak jak robi się to z bułką ,aha i można dać jedno jajko ,zyczę smacznego.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
basiaa @ 26 Jun 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=528229może niezbyt precyzyjnie się wyraziłam, ale to przez brak wprawy ,ser jest składnikiem masy mięsnej,należy go wmieszać tak jak robi się to z bułką ,aha i można dać jedno jajko ,zyczę smacznego.
A... to juz wyjasnie wszystko
icon_wink.gif
Dziekuje
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
Na ostatnie grillowanie zrobiłam:

Pałki z kurczaka w sosie miodowym

Porcja na 4 osoby

Składniki:
  • 8 pałek z kurczaka
  • 2 łyżki miodu
  • 2 łyżki oliwy z oliwek
  • 1 łyżka papryki
  • 3 łyżki sosu do barbecue (zastąpiam ostrym ketchupem)
  • sól i pieprz świeżo zmielony
Wykonanie:
  1. Przygotować sos: wymieszać w misce oliwę, miód, sos do barbecue. Posolić i popieprzyć.
  2. Wymoczyć pałi w sosie.
  3. Upiec na grillu ok 15 minut - przewracając co pewien czas
  4. Podawać z ryżem basmanti udekorowane skórkami cytrynowymi.
przepis pochodzi z gazetki: Vie pratique Gourmand nr 91
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

zielma

Member
Cze 11, 2008
32
0
0
CEBULKA DO MIĘSKA

Cebulę (ilość dowolna) pokroić w drobną kostkę. Włożyć do jakiegoś naczynia i dodać: maggi, pieprzu, słodkiej czerwonej papryki w proszku, można także curry, trochę soli. Następnie skropić wszystko octem i wlać trochę oleju. Nie podaję ilości, bo trzeba to zrobić "na oko", czyli wymieszać i spróbować. Cebulka będzie fajniejsza jak trochę postoi i zmięknie. Doskonała do ciepłych dań mięsnych z grilla, ale także do zwykłych kanapek z wędliną.

POLECAM!!

Ach i jeszcze czerwona fasolka.

Fasolkę z puszki wyjąć, opłukać na sitku, wysypać na talerz. Zrobić sosik: łyżka jogurtu lub śmietany, łyżka majonezu, łyżeczka chrzanu, łyżeczka musztardy. Polać fasolkę i gotowe.
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

spider523

Member
Lis 11, 2007
110
0
0
Piersi kurczaka w boczku
2 duze piersi
10 plastrów boczku
oliwa
zioła prowansalskie
chilli
sól czosnkowa (czosnek też się nada
icon_smile.gif
)
przyprawa do grila

Piersi pokroić w paseczki, włożyć do miski i włożyć w marynatę na całą noc.
Marynata - oliwa, zioła prowansalskie, chilli, wszystko jedno jaka gotowa przyprawa do grila, troszkę soli czosnkowej (lub wycisnąć świeży czosnek).
Następnego dnia zawinąć paseczki w boczek - ja wkładam po dwa w jeden plaster i zapinam to wykałaczką.
Polecam
icon_smile.gif
Pierś nie jest sucha po nocy w marynacie i fajnie się z boczkiem komponuje.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0

izap

Member
Wrz 26, 2007
87
0
0
Wczoraj mialam impreze grillowa, i zrobilam karkowke w marynacie wg.przepisu Jobi....PYCHA
lecker.gif


i kurczaka po marokansku(pieklam go na tacce)...rany chyba to byl przepis Ker
gruebel_2.gif
, w kazdym razie goscie sie zajadali i przepis brali na

kurczaczka,super i na pewno

powtorze ,pewnie na obiad.

dzieki za pomysly!
 

atabi

Member
Lip 24, 2008
1
0
0
Baldrick @ 13 Jun 2005 napisał:
index.php?act=findpost&pid=136878mam cały kawał boczku i tak chodzi za mną aby go przyrządził na grillu .........
macie jakiś ciekawy przepis godny polecenia??
Boczek trzeba pokroić w plastry 1-1,5cm i zamarynować. Marynatę robimy z soli, pieprzu, wegety, ziela, liścia laurowego, papryki w proszku, cebuli, czosnku, musztardy i oleju.Wkładamy boczek do marynaty na min 12 godzin.Potem na grilla
icon_smile.gif
 

roggie

Member
Lut 14, 2006
1,142
0
0
znalazłam ten wątek przy okazji szukania przepisu na ziemniaki z grilla - dziś mam nadzieję któryś z podanych tu sposobów uskutecznić
przy okazji podnoszę
icon_smile.gif
 

Agniesia

Member
Wrz 14, 2004
431
0
0
Może naiwne pytanie ale co robicie, tak na szybko na grilla?
Większość mięs jest najlepsza gdy przez noc się marynuje.
Co jeśli pomysł zrobienia grilla przychodzi znienacka i nie ma się marynowanego mięsiwa w lodówce i pomysłu.
Zawsze w ostateczności można zrobić kiełbasę. Może jednak macie propozycję na coś bardziej ambitnego
icon_biggrin.gif
 

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
ja dzisiaj na szybko ponabijałam na patyczki paprykę, cebulę i kurczaka, posypałam mocno przyprawą do grilla i usmażyłam, do tego pokrojona na plasterki (cieńsze niż te na patelnię) cukinia i chlebek z masłem czosnkowym. Można też wymieszać sałatę z ogórkami i pomidorkami z jakimś sosem, ew podać same kiszone/korniszone ogórki. Do picia mrożona herbata i obiadek jak znalazł.
Do grilla często podajemy też takie sałatki:

Bardzo rozdrobnione różyczki surowego kalafiora mieszamy z posiekaną natką pietruszki i polewamy sosem czosnkowy (majonez + jogurt naturalny 1:1, czosnek, sól)

Kukurydza konserwowa wymieszana ze startą drobno goudą i duużą ilością posiekanej natki pietruszki + majonez + przeciśnięty przez praskę czosnek

Przepyszne są też duże kapelusze pieczarek z łyżeczką masła czosnkowego usmażone na grillu.
W żar można też wrzucić ziemniaki w folii aluminiowej, będą ziemniaki jak z ogniska
icon_wink.gif

Do mięsa z grilla bardzo pasują ziemniaki wg Seniorki:
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=28753&st=0
podaję do filetów z kurczaka, w które wcześniej wcieram czosnek i posypuję jakąś przyprawą do grilla
Ja ogólnie do wszystkiego dodają czosnek hehe
icon_mrgreen.gif
, przyprawiać oczywiście wg własnego gustu, można i bez czosnku
icon_smile.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Kurczaka b/s robi sie szybko.
Wystarczy jesli sie marynuje godzine POZA lodowka. Wazne, zeby nie byl w zimnym. Szybciej sie marynuje.

Mysle, ze nie wpisywalam tu przepisu na kurczaka 'dla idioty'

Piersi z kury pokrojone w kawalki
plastry wedzonego boczku
sos bbq zeby bylo rownie latwo kupny

Namoczone w sosie kawalki piersi zawija sie w boczek i griluje na patykach

Sa swietne. Nigdy nie suche.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Kurczak jest najszybszy.
Wszystkie te przepisy nadają się na grilla.
Kurczak klasyczny podstawowy: https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=3...p;hl=szasz%B3yk
na nutę orientalną ( pietruszka świetnie się sprawdza) https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=2...p;hl=szasz%B3yk
na nutę wschodnią https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=3...p;hl=szasz%B3yk ( tradycjonaliści mogą zastąpić miętę majerankiem i tez będzie pyszne)
słodko-pikantny https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=2...p;hl=szasz%B3yk