Torcik serowo - śmietankowy

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Torcik serowo–śmietankowy.

1140.jpg



40 dag serka śmietankowego
25 dag serka mascarpone
200 ml śmietany kremówki
15 dag cukru
3 łyżki kwaśnej śmietany
1,5 dag żelatyny (ok. 5 łyżeczek)
opakowanie galaretki w dowolnym smaku, ale intensywnym kolorze
paczka biszkoptów, lub domowy biszkopt z 2-3 jajek

wiórki kokosowe
bezy do przybrania


1. Na początku przygotowujemy galaretkę wg przepisu na opakowaniu i odstawiamy do lekkiego zastygnięcia. Tortownicę wykładamy biszkoptami.
2. Serek śmietankowy, mascarpone, kwaśną śmietanę i cukier dokładnie ucieramy na puszystą masę. Żelatynę rozpuszczamy w niewielkiej ilości wody lub mleka, dodajemy do masy serowej i mieszamy. Ubijamy na sztywno śmietanę kremówkę, łączymy z serkami.
3. Połowę masy wylewamy na biszkopty, na to dajemy łyżką tężejącą galaretkę i odstawiamy torcik do lodówki, do czasu, aż galaretka całkiem zastygnie. Gdy tak się stanie, nakładamy pozostałą część masy serowej, posypujemy po wierzchu wiórkami kokosowymi, dekorujemy bezami.
4. Torcik musi stać w lodówce przez kilka godzin, w celu nabrania odpowiedniej konsystencji.
 

Jotka

Member
Wrz 13, 2004
357
0
0
Anusiaczku! HELP HELP :mrgreen: dziś będę robić Twój torcik; mam tylko wątpliwość: czy cukier dodać zwykły czy może cukier puder?
 

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Ja daję kryształ (taki drobny). Ale jak się boisz zgrzytania w zębach, to spokojnie daj pudru :mrgreen:
 

Jotka

Member
Wrz 13, 2004
357
0
0
Torcik wyszedł pyszny! Dodałam zwykły cukier, nic w zębach nie zgrzytało :mrgreen: :mrgreen:
Nie wiem, czemu miałam takie wątpliwości co do tego cukru, bo przecież gdyby trzeba było dodać puder, to na pewno byś o tym napisała!
 

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Fajnie, że torcik się udał
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Od jak dawna ja się przymierzam do tego ciasta!
I już prawie , prawie "dojrzałam" , ale boję się tej żelatyny ....
Ja po prostu jestem antytalencie żelatynowe!
Czy należy ja rozpuścić w gorącej wodzie ??? Bo tak na ogół piszą na opakowaniu . I czy czekać aż wystygnie przed zmieszaniem z serem ? Boję się , że będzie "jak zawsze" tzn. po ostygnięciu żelatyna zbije się w twardy "glut" i tyle :cry:
Bardzo proszę o odpowiedź .
 

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Alice, pamiętam Twoje rozterki z żelatyną.
Kiedyś na mniamie Puchatek tak dobrze wyjaśnił sposób postępowania.
Ja robię tak: Rozpuszczam żelatyne w gorącej wodzie lub mleku. Potem studzę, tak by osiągnęła mniej więcej tamperaturę masy serowej. I łączę to razem. Puchatek radził, aby najpierw do żelatyny dodać łyżkę masy i rozmieszać, a potem stopniowo masę do żelatyny, a nie odwrotnie. Może spróbuj tej metody?
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Dzięki za odpowiedź . Spróbuję tak zrobić jak piszesz.
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
ja robiłam już jakiś czas temu ale nie miałam okazji napisać opinii.
Torcik jest suuper, suuuper pyszny.

Alice, ja miałam takie same rozterki żelatynowe jak ty i bałam sie okropnie. Ale zrobiłam tak jak napisała Anusiaczek - najpierw dodawałam po łyżce masy (tak z 8 łyżek dałam mniej więcej) do żelatyny a potem to wrzuciłam do reszty masy i nie zrobił się glut ani grudki!!!! :dance:
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Mnie też się udał !!! Horror to był, bo za pierwszym razem żelatynę za szybko oziębiłam i zrobił się z niej glut , za drugim razem ostudziłam ją powoli i powoli dodawałam do niej masy i udało się !
Mam tylko ciągłe wątpliwości o jaki serek śmietankowy tak naprawdę chodzi ??? (taki z Campiny - twarożek czy może homogenizowany ?)
 

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Ale się cieszę, że torcik wyszedł!!! dance

Twarożek ma być taki jak Campiny czy Turek do wypieków
icon_smile.gif
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
A jak ja się cieszę !
icon_smile.gif

Zrobiłam wprawdzie z 1/2 porcji, ale kolenym razem zrobię z całości .
Pyszny jest ten torcik .
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Bardzo apetyczny jest Twój torcik Przepadam za takimi twarożkowo-galaretkowymi ciastami.Na pewno wypróbuję przepis.
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
Aniusiaczku torcik jest wspanialy robilam juz kilka razy ,a nie wpisuje opinii (zapominalska jestem )
polecam przepyszny i latwy do zrobienia
sernikowy potworek
belle :mrgreen:
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
przeczytalam, robie to kolezance wiec jesli ktos ma cos do dodania albo wie co moze nie wyjsc to bardzo prosze o opinie!