Sernik z rosą

owieczka

Active member
Wrz 17, 2004
1,444
25
48
Sernik z rosą zakrapiany czekoladą

Sernikiem zachwyca sie cała moja rodzina, głównie dlatego, że ma ma ordynarnego posmaku, tylko smakuje delikatnie śmietankowo, niebiańsko, wyjątkowo..........mhmmmmmmm



składniki
Spód:

3 szklanki mąki tortowej
1 i 1/2 lyzeczki proszku do pieczenia
3 żółtka
1/2 szklanki cukru
1 cukier waniliowy
1 kostka margaryny
1 łyżeczka smalcu
1 olejek (esencja) śmietankowy

Masa serowa:

80 dkg twarogu trzykrotnie mielonego
3 żółtka
1 szklanka cukru pudru
1 cukier wanilinowy
1 budyn bez cukru o smaku śmietankowym na pół litra mleka
1/2 szklanki oleju
2 szklanki mleka


Polewa:
2 łyżki tluszczu
2 łyżki śmietany 18%
4 łyżki cukru
2 łyżki kakao


sposób przygotowania
Spód:
Margarynę roztopić w garnuszku, przestudzić. I wszystkie składniki zagnieść
dodając ostudzoną margarynę. Powstałą masę wyłożyć na blachę uprzednio
wysmarowaną tłuszczem i posypaną zwykłą maką.


Masa serowa:

Skladniki masy wymieszać mikserem. Na koniec ubić 3 białka i wmieszać je w
masę łyżką, nie mikserem!

Piec 45 minut (180C), w tym czasie ubić pozostałe 3 białka (zostały ze
spodu). Pod koniec ubijania dodać 1/2 szklanki cukru pudru i 1 łyżeczkę mąki
ziemniaczanej. Po wspomnianych 45 minutach wyjąć sernik z pieca i
rozprowadzić masę białkową na powierzchni sernika. Włozyć sernik znowu do
piekarnika, i piec dopoki masa wierzchnia białkowa nie osiagnie rumianego
koloru.
Sernik polewamy polewa czekoladową cienkimi strużkami, tworząc na wierzchu kratkę.

Polewa:
Najpierw rozpuscic tłuszcz, dodać do niego śmietanę mieszając żwawo, a następnie resztę składników.

sernik1.jpg


sernik2.jpg


ser1.jpg
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
dziekuje owieczko za wspanialy przepis na sernik poprostu jest ''The best!!!!''
sernikowy monster
belle :mrgreen:
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
posmakowal i to bardzo !!!! jedlismy jeszcze cieply :mrgreen: a dzis wszyscy w pracy ja w domu tak ze chodze i podjadam chociaz jak maz przyjdzie z pracy to pol zniknie odrazu :!: a co tam raz sie zyje na odchudzanie zawsze przyjdzie czas :lol:
pozdrawiam i zachecam tych ktorzy jeszcze nie robili sernika z rosa niech zrobia a naprawde nie pozaluja jest numer jeden na mojej liscie !!! :cheers:
sernikowy manster
belle
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Faktycznie piekny! Przyznajcie sie, ze chcecie mnie skusic tymi zdjeciami, ale ja sie trzymam. Schudlam 7 kg i prze dojsciem do 10 zadnych ciast. Albo sie ma charakter, albo nie.
Sernik sobie skopiuje na przyszlosc.
 

bacardi

Member
Wrz 13, 2004
2,860
0
0
Ja tu specjalnie wchodze co jakis czas, zeby sobie zdjecia tego sernika poogladac :mrgreen: ( na przemian oczywiscie z tarta Kashy
icon_smile.gif
) Owieczko Ty mnie tymi zdjeciami na straszliwe pokuszenie wodzisz :mrgreen:
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
U mnie dieta snickersowa nie da rady. Nawet "male cos" ze slodyczy podnosi mi insuline i musze zjesc nastepne cos, nastepne sos... Kiedy nie probuje, moge patrzec i mnie nie ciagnie.
A na sernik znowu sobie popatrzylam.
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
Bacardi zrob serniczek zrob,, jest przepyszny
pozdrawiam :cheers: :cheers:
belle
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Właśnie wyjęłam sernik upieczony wg powyższego przepisu . Jeszcze jest nieco ciepły i straaaasznie "wodnisty" ... Z pewnym sceptycyzmem podchodziłam do tego przepisu , no bo tyle mleka do środka , to chyba okropnie rzadkie będzie .... Dodałam połowe mleka , ale i tak jest rzadki ... , czy to tak ma być ???
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Trzymałam godzinę (nie robiłam bezy na wierzchu) . Budyń dodałam . Ja w ogóle to mam bardzo duże doświadczenie z sernikami bo je uwielbiam i często piekę różne serniki . W sumie to jak ma nie być wodnisty skoro dodaje się tyle mleka i tłuszcz w płynie ... Zobaczymy jak wystygnie .
 

owieczka

Active member
Wrz 17, 2004
1,444
25
48
alice, czary mary i nie jest za sprawa budyniu i zoltek. Mi zawsze wychodzi tak jak na zdjeciu. Moim zdaniem powinnas go potrzymac troche dluzej w piecu bo skoro widzisz, ze juz teraz jest cos nie tak to mozesz niedlugo stanac twarza w twarz z niedopieczonym sernikiem. Jesli mozesz uratowac swoj sernik to tylko teraz. Za krotko trzymalas w piecu, ten sernik jesli jest z piana to siedzi tam o jakies 20 minut dluzej i ma szanse dojsc.
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
zrobilam bez polewy. To bardzo delikatne ciato i w przeciwienstwie do innych sernikow - bardzo ladnie mi wygladal. Dalam mniej mleka niz w przepisie bo mialam jakis bardzo mokry ser (oni chyba pompują wode w te sery mielone) Generalnie jestem bardzo zadowolona i polecam. tylko moja rosa zupelnie inaczej wygladala pewnie cos spieprzylam
 

morella

Member
Wrz 24, 2005
393
0
0
Przepis ten dostalam kilka m-cy temu od mojej koleznaki Niestety nie wyjasnila, dlaczego ten sernik tak nazywaja w jej miejscowosci :dump: :dontknow:

Ciasto:
1/2 kostki margaryny
1 i 1/2 szklanki maki
1 łyzeczka proszku do pieczenia
3 zółtka
1/2 szklanki cukru pudru
zagnieśc ciasto wyłozyc na blaszke

masa :
1kg twarogu -zmielony
1 szklanka cukru
3 zółtka
1 budyn smietankowy
2 szklanki mleka
1 łyzka soku z cytryny
1/2 szklanki oleju ,
1 lyzeczka proszku do pieczenia
wszystkie składniki połaczyc , wyłozyc na ciasto i piec 40 minut

piana - ubic białka z prawie pełna szklanka cukru pudru i po 40
minutach wyłozyc na ciasto zapiec 10 minut

Smacznego
icon_smile.gif
Sernik bardzo smaczny i ładnie sie prezentuje z tymi łezkami :lol:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Owieczko dziękuję Ci baaardzo za ten przepis! :bussi: Właśnie przed chwilą zrobiłam ten serniczek, to pierwszy w moim życiu więc się lekko obawiałam ale jak widać nie było czego bo wyszedł wspaniały! :banana: :banana: :banana: taki leciutki i delikatny- taki właśnie uwielbiam :mrgreen: Jeszcze raz dziękuję za pyszny przepis :blume: