Cheesecake z czereśniami czyli pyszny sernik z czereśniami

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
I oto przepis na pyszny sernik -Małgosia. dz znalazła ten przepis tu
Zawszepolka go przetłumaczyła
a ja tylko upiekłam
icon_mrgreen.gif



Cheesecake z czereśniami czyli pyszny sernik z czereśniami
Spod
50g masła plus do wysmarowania formy
140g herbatników (tu takie kruche shortbread)-dałam herbatniki
1 łyżka golden syrup


Masa
350g czereśni (200g wypestkowanych)
225g drobnego cukru- ja dałam 185 g cukru i jest bardzo slodki)
500g sera do serników- dałam Delfiko
1 łyżka maki ziemniaczanej –dałam skrobię kukurydziana
2 jajka
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii- domowa dałam
Skorka z jednej pomarańczy
200ml creme fraiche (wg mnie można zastąpić kwaśna śmietaną)- dałam kwaśna 30%
Cukier puder do posypania sernika


Piekarnik rozgrzać do 160 st C.
Wysmarować masłem tortownice o średnicy 20 cm i spód wyłożyć papierem do pieczenia.
Herbatniki rozdrobnić w blenderze. Dodać masło i golden syrup i zmiksować do połączenia składników. Gotowym ciastem wyłożyć dno tortownicy i piec przez 10 minut. Zostawić do ostygnięcia.
Temperaturę w piekarniku zmniejszyć do 150 st. C.

Wypestkowane czereśnie (200g) zmiksować razem z 85 g cukru. Przełożyć do małego rondla i gotować na malutkim ogniu przez 5-6 minut aż zgęstnieje na syrop. Wystudzić.

Umyć blender i wrzucić do niego ser, make, jajka, pozostały cukier, ekstrakt z wanilii, skórkę z pomarańczy i polowe śmietany. (przyp. Polki – ja bym użyła miksera:)).-Ja ,Margot po prostu wymieszałam wszystko trzepaczka rózgowa !!!
Całość zmiksować na gładka masę.
Polowe masy wykładamy na podpieczony spód, na to wykładamy połowę zredukowanego puree z rondla. Na to wykładamy pozostała masę serowa (delikatnie). Za pomocą wykałaczki robimy wzroki. –nie robiłam
Sernik pieczemy przez 45 minut, wyłączamy piekarnik i zostawiamy w nim ciasto na 30 minut. ( ja po 15 wlałam śmietanę i wstawiłam jeszcze do piekarnika na 15 minut, żeby sobie stygło)
Gdy ciasto wyjmiemy rozsmarowujemy na nim pozostała śmietanę, a na śmietanie pozostałe puree z rondla. Za pomocą wykałaczki robimy wzorek..
Pozostałe 150g czereśni układamy na serniku i całość posypujemy cukrem pudrem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Dołączę się z moją opinią, zdjęciami i modyfikacjami, bo również wczoraj go piekłam.
icon_smile.gif


Sernik jest doskonały, bardzo delikatny i kremowy, przyjemnie owocowy, a przy tym szybki i dość łatwy w przygotowaniu. Polecam do niego twarożek kanapkowo-sernikowy 'Mój ulubiony' z Wielunia; zawiera 28% tłuszczu i jest świetny do wypieków. (Jeśli ktoś jest zaiteresowany, mogę dołączyć fotkę.)

Moje modyfikacje:
- upiekłam z wiśniami.
- przede wszystkim - mniej cukru. Dałam jakieś 150-160 g łącznie do masy serowej i wiśni, jest naprawdę w sam raz.
- tortownicy użyłam o średnicy 22 cm.
- zamiast ciasteczkowego spodu, za którym nie przepadam, sama zrobiłam kruche ciasto z takich proporcji: 1 szkl mąki, 100g masła, 2 czubate łyżki pudru, żółtko. Wyłożyłam nim również boki tortownicy, bo obawiałam się, żeby masa mi nie wyciekła z formy, jak to bywa przy cheesecake'ach. Nie było to jednak potrzebne - masa serowa nie jest bardzo płynna, moja miała raczej konsystencję rzadszego serka homo.
- zamiast creme fraiche użyłam śmietany kwaśnej 22%. Do śmietany na polewę dodałam czubatą łyżeczkę cukru pudru.

Dodam jeszcze, że aby zrobić sernik, nie jest niezbędna drylownica. Ja swojej nie chciałam brudzić i usuwałam pestki za pomocą długiego, wąskiego patyczka.

...To chyba wszystko. Polecam, znakomite ciasto!
 

Załączniki

  • sernikwisniecaly.JPG
    sernikwisniecaly.JPG
    127.7 KB · Wyświetleń: 0
  • sernikwisnie1.JPG
    sernikwisnie1.JPG
    35.7 KB · Wyświetleń: 0
  • sernikwisnie2.JPG
    sernikwisnie2.JPG
    39.2 KB · Wyświetleń: 0

Gucio

Well-known member
Kwi 2, 2007
2,126
1,633
113
Też upiekłam sernik z czereśniami -jest naprawdę pyszny i szybki w wykonaniu.
U nas też z modyfikacjami: do spodu użyłam połowę tłuszczu, użyłam serka Delfiko, śmietany miałam mało - więcej było jogurtu greckiego, cukru użyłam też mniej, a czereśni za to więcej.
lecker.gif
mniam.gif


sernik_z_czere_niami.jpg
sernik_z_czere_niami1.jpg
sernik_z_czere_niami2.jpg

Margot
cvety.gif
anbetung.gif
 

Załączniki

  • sernik_z_czere_niami2.jpg
    sernik_z_czere_niami2.jpg
    93.2 KB · Wyświetleń: 3
  • sernik_z_czere_niami1.jpg
    sernik_z_czere_niami1.jpg
    138.1 KB · Wyświetleń: 3
  • sernik_z_czere_niami.jpg
    sernik_z_czere_niami.jpg
    118 KB · Wyświetleń: 3

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Margot, Lud_, Gucio, piękne te Wasze serniki!
mniam.gif
Jutro muszę kupić czereśnie i też go sobie upiekę.
icon_mrgreen.gif
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Margot @ 12 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=873017piękny Lud ,twój ,oj piękny i wiesz ja też mam zamiar z wiśniami upiec
Myślę, że wiśnie świetnie tu pasują, bo są mniej słodkie niż czereśnie.
icon_smile.gif


Maraa @ 12 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=873025Margot, Lud_, Gucio, piękne te Wasze serniki!
mniam.gif
Jutro muszę kupić czereśnie i też go sobie upiekę.
icon_mrgreen.gif
anbetung.gif

Możemy liczyć na zdjęcie?
fiesgrins.gif
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Wczoraj piekłam znów, bo miałam gości i mnóstwo wiśni. Koleżankom bardzo smakowało, obu babciom które próbowały, również - ha, bardzo lubię częstować takimi sernikami i słuchać pochwał
icon_mrgreen.gif
mniam.gif
 

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
Pyszny sernik. Bardzo oryginalne połaczenie sera z owocami w środku. Dodałam mniej cukru (w sumie 180 gram). Natomiast kolejnym razem nie zmiksuję do końca czereśni - mnie wyczywalne kawałki smakują najbardziej.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kas1986

Member
Cze 19, 2008
832
0
0
Dziś wydrylowałam (za pomocą spinacza- mniej mycia:D) i zamroziłam czereśnie. Strasznie smakowicie wygląda ten serniczek w Waszym wykonaniu. Czy mrożone czereśnie też się nadają, cz muszą być świeże? W niedzielę zrobię tylko proszę podpowiedzcie czy mogę wykorzystać mrożonki.
 

beata-74

Member
Gru 31, 2007
98
0
0
Serniczek bardzo apetyczny mam zamiar go upiec ale mam pytanie ,Lud_ czy ciasto kruche najpierw podpiekalas ?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
beata-74 @ 31 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=879467Serniczek bardzo apetyczny mam zamiar go upiec ale mam pytanie ,Lud_ czy ciasto kruche najpierw podpiekalas ?
Tak. Na złoto w 200 stopniach.
icon_smile.gif

Dodam jeszcze, że co prawda podałam takie a nie inne proprocje, jednak gdy piekłam drugi raz, zużyłam mniej niż 3/4 porcji tego ciasta, i było idealnie. Choć to zależy, jaką grubość spodu lubimy.
icon_smile.gif


Smacznego!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

madziawoj

Member
Lut 27, 2008
245
0
16
Upiekłam ten sernik w wersji z wiśniami z 1,5 porcji w tortownicy o średnicy 26cm. Jest bardzo dobry, delikatny, kremowy.
Dałam mniej cukru. Ponieważ wiśnie puściły duzo soku i miałam problem z zagęszczeniem masy wzorem nadzienia wisniowego Dziuni dodałam odrobinę mąki ziemniaczanej. Wiśni nie zmiksowałam całkowicie, pozostawiłam drobne kawałeczki owoców.
Polecam ten sernik, ja na pewno powtórzę
mniam.gif