Alzacki chleb ze slonecznikiem (bajaderka)

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Zdjecie, Ika, zdjecie koniecznie
icon_smile.gif
No i napisz jak te otreby smakuja
icon_smile.gif
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Pycha
Choć mam wrażenie, że wyrastał wyższy a potem nieco siadł...
Fotkę, mówicie... no dobra, to idę go opstrykać
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Voila:

pict00371hn.jpg
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Bajaderka, otręby... Wiesz, ja nie mam porównania z oryginalnym alzackim ;) więc ciężko mi opisać róznicę w smaku... Otręcy generalnie smakują jak otręby. Dają taki fajny posmak.

Jak się wreszcie wybiorę po mąkę żytnią i razową to będę mogła opisać, na czym polega różnica

Ale dobry jest, róbcie
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
No i jest pysznościowy
Młody zrezygnował z mięska na rzecz powyższego wypieku ;)
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Piekny! A jaki rumiany
icon_smile.gif


Iko, tak ogolnie to wiem jak otreby smakuja
icon_smile.gif
Czesto sama uzywam - ja po prostu zle sie wyslowilam, ciekawa bylam jak beda smakowac w tym chlebku
icon_smile.gif
Biorac na wyglad, to pysznie! :mrgreen:
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Bajaderka, a ja właśnie mam problem z opisem, jak smakują w chlebku, bo nie mam porównania z oryginałem (no wiesz, lepszy, gorszy, słodszy etc.)... ;)
Ale dobry jest, naprawdę, na pewno będzie u nas często robiony ;)
 

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Nabyłam wreszcie mąki żytnie i razowe i zrobiłam oryginalny alzacki.
I wiecie co... Lepszy jest
Co nie znaczy, że nie warto kiedyś wypróbować modyfikacji, kazdemu może smakować co innego ;)
 

choco

Member
Wrz 17, 2004
1,166
1
0
Właśnie upiekłam bułeczki z przepisu na ten chlebek i są bossskie :mrgreen:
 

urbasia

Member
Gru 23, 2004
2,533
0
36
No moj chleb wczorajszy tez tak wpadl, jak ten na foto :evil:
A jaką masz maszynę? Ja mam AKF BM-3, no i jeżeli nie piekę na szybkim programie to mi wszystkie takie wychodzą. Czy popełniam jakiś błąd o którym nie wiem :
Wolę jednak piec na tym dłuższym programie niż na krótszym, bo wtedy pomimo braku kopułki chleb jest pulchniejszy.

ps. własnie się zażeram chlebem alzackim :mrgreen:
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Nie Basiu, nie AKF.. firmy Quigg symbolu nie pamietam.
Sklonna jestem uwierzyc Bahusowi, ze to maka lub drozdze. Bardziej sklaniam sie ku mace. To niestety byla TIPowa realowska 650
icon_sad.gif


Ten bahusowy, co go pieklam pozniej tez wyszedl nie bardzo. Ogolne gorszy, na szczescie z lekka kopulka.
A z identycznych proporcji wychodzil mi zawsze wielki puszysty.
 

Jaco

Member
Gru 5, 2004
6,655
1
0
Jotha,
Ja też mam quiqqa. I ten chleb w moim koniecznie trzeba piec na programie podstawowym. Z tych proporcji nastawiam na opcje chleb średni, bo wtedy skórka jest mniej krucha i środek jest bardziej wilgotny. I piekę ten chlebek właściwie naokrągło, bo go najbardziej lubimy i jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby rynienka wyszła. Kiepski był jak go puściłam na programie Rapid.
 

kajorek

Member
Wrz 14, 2004
370
0
0
no to skopałam koncertowo ten chleb
:roll:
właściwie to moja quiggy go skopała :mrgreen:
wyszedł mi taki gniot że mogę nim zabijać :flip:

ciekawe gdzie przyczyna :gruebel:
następne podejście już niedługo :zahn:
 

borgia

Member
Wrz 22, 2004
368
0
0
No i zrobiłam, ale w formie jednego fajnego okrągłego bochenka, bochna raczej... Oklapł troszkę, znaczy rozlał się. Ale w smaku jest super!!! Następnym razem jednak wsadzę do obręczy, żeby był troszeczkę wyższy. Jest bardzo, bardzo pyszny. Teraz śmiesznie się go kroi... i mam takie długie kromeczki. Upiekłam go wczoraj późną nocą... i rano panowie pół zjedli na śniadanko... Stąd jestem w jego połowie. Polecam gorąco.
 

MałaRybka

Member
Sty 9, 2005
1,139
0
36
Zrobilam go recznie
icon_smile.gif
. Mam mala keksowke i wydawalo mi sie ze to za mala foremka wiec wrzucilam ciasto do blaszki 24x24 cm. Chlebek jest dobry, tylko niski mi wyszedl, bo jednak ta kwadratowa blaszka nie pasuje do chlebka
icon_smile.gif
. Gora byla ladnie wypieczona i chrupiaca, ale spod niezbyt, bo troche za wysoko wlozylam w piekarniku.
Bardzo smaczny ten chlebek
icon_smile.gif
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
chce go upiec! w maszynie chcę go upiec... lenistwo i brak czasu zwyciężyło
icon_smile.gif


pytanie do dziewczyny które piekły w maszynie - na jaką "wielkość" chleba nastawiałyście? bo ja moge ustawić na 500-750 i 750-1300 więc jaką opcję wybrać? no i rozumiem że wszystko razem wrzucałyście (oprócz słonecznika) czy tak jak w przepisie najpierw część mąki a później druga część?

I jakbym piekła bez słonecznika to czy zwiększać ilość mąki, czy nie trzeba?

I czy smarowałyście jajkiem piekąc w maszynie?