Bezy by baker&spice

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Paulinko, a czy suszysz z termoobiegiem, czy bez.. bo u mnie to w 100 st przez tylko pol godziny to by nie wyschły w ogóle... moze to przez termoobieg?? No i zazdroszczę tych spękań - moje nie maja az tak ladnych!

achaa - i bialko jak na parze ubite to chyba nie nie ma prawa ściąć
icon_smile.gif
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Ja jeszcze nigdy nie ubijałam jajek na parze, więc wolałam nie ryzykować
icon_smile.gif
a te 100st to z termoobiegiem, ale za to potem wyłączyłam i gdy piekarnik stygł, to ze dwie godzinki bezy stały jeszcze w środku. Wyjęłam, gdy był zupełnie zimny.

A spękania właśnie mi nie pasują :mrgreen: mogłyby być takie gładkie, śliczne jak z cukierni ;) ale mój brat i tak mówił ze są jak ze sklepu :banana:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
no moje wlasnie wychodzą gładkie i błyszczące cukierniane - a ja chcę takie kratery :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Rz mi wyszly ale nei na wszystkich :evil:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Nie no, kusicie tymi pięknymi bezikami, a ja mam tylko 3 białka
icon_sad.gif


Paulinko myślałam, że to zdjęcie z jakiejść książki kucharskiej, beziki cudne Ci wyszły, a zdjęćko apetyczne bardzo.
Jestem okropnie najedzona, ale pożałabym górę takich bezików, oj pożarła
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Paulinko- cudo, cudo, cudo!
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
:oops: :oops:

cieszę się że Wam tak sie podobają

zawsze sie bałam bezów a rękawa to już w ogole, a wychodzi że to taka prosta sprawa, hop siup i są bezy :mrgreen:
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Prościutkie jak nic Trzeba tylko naprawde porządnie ubić białka (mikserem to żaden problem) i nastawić piekarnik na niewielką temp, potem zaglądać czy nie brązowieją (mi kiedyś właśnie wyszły takie brązowe bo nastawiłam za wysoką temperaturę i na długo sie zniechęciłam).

Chyba pójdę zrobić jeszcze, bo mi sporo białek jeszcze zostało
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
powiedzcie jak przystosować ten przepis do starego, gazowego piekarnika???
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
podnoszę
 

lulu

Member
Wrz 17, 2006
48
0
0
ja piekę najpierw 45 minut w 120 stopniach, następnie uchylam drzwiczki piekarnika i suszę bezy kolejne 45 minut.
 

Załączniki

  • bezy_lulu.jpg
    bezy_lulu.jpg
    97.5 KB · Wyświetleń: 0
  • bezy_lulu2.jpg
    bezy_lulu2.jpg
    104.3 KB · Wyświetleń: 0

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
O matko, ale bym wciągnęła takiego bezika ciepluśkiego!
lecker.gif
 

tokyoeyes

Member
Gru 7, 2006
58
0
0
Czołem,

pierwszy raz piekłam bezy. I jak na pierwszy raz udały się znakomicie, są naprawdę pyszne!
Przeczytałam wszystkie uwagi i dlatego udało mi się dostosować warunki temperaturowe do mojego gazowego piekarnika.
Białka ubiłam mikserem na gęstą i sztywną masę. Nie mam szprycki ale poradziłam sobie woreczkiem do zamrażania żywności z naciętym w gwiazdę rogiem
icon_smile.gif

Piekłam najpierw w 120°C przez pół godziny, potem przez 1,5 godziny suszyłam w około 60°C. Odrobinę ściemniały ale i tak są fantastyczne
icon_smile.gif


Polecam!!!
I dziękuję za przepis
daumen.gif


bezy_005.jpg
 

Załączniki

  • bezy_005.jpg
    bezy_005.jpg
    51 KB · Wyświetleń: 1