Bezy by baker&spice

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Im bardziej Was czytam tym bardziej nic nie wiem :dump:
Jeśli wstawię do pieca nagrzanego do 150 stopni to ile czasu mam je piec. To w końcu mam piec je czy suszyć czy tak jak Jotha na 200 stopni, a potem 50 stopni? :dump: :lol:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Kasha ja bym radzila tak (nauczona wczesniejszymi błedami) - wstaw do 150 stopni i od razu zmniejsz do 110 i niech pobęda w 110 tak długo, az im się skorupka utworzy i ladnie popękają. Kiedy to nastąpi zmniejsz do 65 stopni i susz, aż się wysuszą - w zależnosci od wielkości ok 1,5-2 godziny

i cukier puder jest bardzo do nich dobry - robilam tez z tym superdrobnym cukrem do wypiekow i nei widze różnicy - poza ceną
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
malgosimi nie robie z cukru pudru(musialabym go sama produkowac, a nie cierpie czyscic mlynka...). do pieczenia tylko caster(superfine) sugar uzywam.
Tudik, ja mam jakies omamy - zdawalo mi się, ze pisałaś o pudrze (a Lepard o superfine - muszę iść do okulisty, albo gorzej
icon_smile.gif


w każdym razie na pudrze tez sprawdzone i też pyszne. Najlepsze bezy to są!
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Kasha ja bym radzila tak (nauczona wczesniejszymi błedami) - wstaw do 150 stopni i od razu zmniejsz do 110 i niech pobęda w 110 tak długo, az im się skorupka utworzy i ladnie popękają. Kiedy to nastąpi zmniejsz do 65 stopni i susz, aż się wysuszą - w zależnosci od wielkości ok 1,5-2 godziny

i cukier puder jest bardzo do nich dobry - robilam tez z tym superdrobnym cukrem do wypiekow i nei widze różnicy - poza ceną
Dziękuję, chyba jutro je będę siusiać, dziś nie mam już siłki :wmann:
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
515
113
Kasha ja bym radzila tak (nauczona wczesniejszymi błedami) - wstaw do 150 stopni i od razu zmniejsz do 110 i niech pobęda w 110 tak długo, az im się skorupka utworzy i ladnie popękają. Kiedy to nastąpi zmniejsz do 65 stopni i susz, aż się wysuszą - w zależnosci od wielkości ok 1,5-2 godziny

i cukier puder jest bardzo do nich dobry - robilam tez z tym superdrobnym cukrem do wypiekow i nei widze różnicy - poza ceną
zrobiłam dokładnie wg tych wskazówek na normalnym cukrze(a i podgrzewała w garnku bezpośrednio na gazie ,bo nie chciało się mi na parze :oops: ) i wyszły super ,a mam ich tyle :mrgreen: ,bardzo dużo
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
:cheers: :cheers: :cheers: super - ja też je bardzo lubię! Buziaki dl a Tudika!
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Ile wyszło Wam bez z jednej porcji?Zajmują całą blachę z piekarnika czy zostaje jeszcze trochę miejsca?Pytam bo chciałam zrobić z potrójnej porcji(te białka po pączkach :dump: )i nie wiem czy zmieszczę wszystko a chciałabym uniknąć piętrowego pieczenia.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
nigdy nie robiłam z jednej porcji, ale to będzie i tak PONAD jedna blacha bankowo. Z pięciokrotnej wyszło 5 blach ale bardzo ścisniętych bardzo, a trochę i tak wyrzuciłam masy
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ja mieszam łyżką (do rozpuszczenia cukru i aż bedzie nieco ciepłe) a ubijam w czasie stygniecia - ok 10 minut

tak własnie jest w oryginalnym przepisie ktory podczytałam w amazonie.
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Tudiku, te bezy są genialne!!

Przeliczyłam sobie, że 115g białek to 3,4 sztuk :mrgreen: więc na 2 białka przypada ok 120 g cukru 8) Super szybciutko sie ubiły, masa była sztywna jak należy, ślicznie popękały- jedyne co moge im zarzucić, to takie dziwne jakby cukrowe bąble które wylazły z tych pęknięć- ale w smaku są i tak super. Najpierw suszyłam pół godziny w 100st, potem wyłączyłam piekarnik i pojechałam na zakupy, a jak wróciłam były już gotowe, pyszne pyszne. A robi sie 5 min.
 

tudik

Member
Paź 29, 2004
550
4
18
ciesze sie, ze smakuja-choc nie moja to zasluga...
ostatnio jednak namietnie pieke blaty bezowe robione w tradycyjny sposob,dodaje jednak szczypte cream of tartar-bezy wychodza cudownie chrupkie
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Paulinko bardzo zachęcające zdjęcia 8)
icon_razz.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Paulinko ! piękne!! Jakiego rękawa używałaś?


tylko nie rozmiem?
CYTATA robi sie 5 min
one powinny byc ubijane do ostygnięcia, czyli bliżej 10-15 minut niż pięciu... A może u mnie za cieplo :lol:
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Używałam takiego białego najtańszego rękawa kupionego dawno temu w jakimś supermarkecie, Fackelmana bodajże :lol: ale kupię sobie szprycę, bo szwy sie już rozlazły i masa mi sie przeciska przez materiał.


CYTATA robi sie 5 min
ja sie przyznam szczerze ani tego cukru nie rozpuściłam do samego końca (bałam sie że mi sie białko zetnie) ani nie ubijałam do całkowitego ostygnięcia :mrgreen: więc 5 min spokojnie wystarczyło żeby powstały pyszne bezy

wczoraj jeszcze był prawie cały talerz, a dziś rano wstałam i ani jednej :shock: mój brat wszystkie zjadł hurtem na śniadanie :shock: