Biała Pavlova/Biała Pavlowa w wersji wczesnojesiennej

Eve.eire

Member
Lis 5, 2007
13,730
0
0
JAM @ 30 May 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1437647. Wczoraj robiłam raz i nie wyszła .....dziś robiłam dwa razy, pierwsza po dodaniu cukry rozrzedziła się jak ciasto na biszkopt
icon_sad.gif
druga zapowiadała się dobrze, właśnie wyjęłam ją z piekarnika po 3 godzinach studzenia. Z wierzchu sucha jak pieprz w środku guma
icon_sad.gif
zaczynam podejrzewać mój piekarnik o sabotaż.
3 godziny studzenia w piecu to chyba za dużo. Ona zeschnie przecież. Tak ja myśle. Ja studze max 20 min przy uchylonych drzwiczkach i wyjmuje.
Spróbuj może z wyższą temp bez termoobiegu?
 

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
Eve.eire @ 31 May 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=14379613 godziny studzenia w piecu to chyba za dużo. Ona zeschnie przecież. Tak ja myśle. Ja studze max 20 min przy uchylonych drzwiczkach i wyjmuje.
Spróbuj może z wyższą temp bez termoobiegu?
Dziękuje , dziś ostatnia możliwa próba , już mąż się wścieka
icon_razz.gif

Wyżej dziewczyny pisały, że na całą noc zostawiają
gruebel_2.gif
Jak obejrzałam kolejny raz zdjęcia to myślę, że ta ostatnia nie była taka najgorsza, no może ciut wypieczona
zahnlos.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Ja w swoim gazowym piekarniku (z wiatrakiem) pieke przy 150 - 30 min, potem przy 100 - 45. Zastawiam do wystygniecia. W moim piekarniku to jest 15-20 min. Potem nie ma sensu, poniewaz wszystko juz jest wystudzone (piekarnik ma studzenie musowe). Zawsze pieknie upieczona
icon_smile.gif
ostatnio upieklam sztuk 5, teraz czekam pokad upiecze sie szosta - nie zawiodlam sie na tej metodzie (wedlug M.Roux)

Piecze sie na takowa:
e7ace11410fb.jpg


dla mnie pavlova ma byc tylko biala albo smietankowej bialosci zadne inne odcienie nie przejda
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Upieczoną na całą noc zostawiam z uchylonymi drzwiczkami.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
QUOTE (JAM @ 31 May 2013, 18:52 ) index.php?act=findpost&pid=1437934Znowu próba, 5 min na 150st wszystko było Ok, potem godzina w 100st i się ob-smaliła, dookoła wyschła a w środku wilgotna. Jestem pewna że to piekarnik bo przecież nie ja
icon_razz.gif
JAM, ja zaczynam myslec, ze to cukier.
Niemozliwe, zeby byla taka roznica mdzy piekarnikiem gazowym a elektrycznym. Pieklam jak Elka z termoobiegiem.
Gumowa wychodzi i rumiana
icon_rolleyes.gif
Moze przy tutejszej wilgotnosci nie powinnam sie wcale porywac
icon_sad.gif
Czasem mam ochote na bezy, ale przeciez nie brazowe. A w sklepie, wloskie, chrupia. No jak sie nie obrocisz...
icon_rolleyes.gif



Elka, straszne rzeczy robisz. Lize monitor!
Taka biala do mnie przemawia jak nie wiem co
pinggrins.gif
 

MarthaB

Well-known member
Kwi 9, 2009
2,841
64
48
kermidt @ 4 Jun 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1439197Moze przy tutejszej wilgotnosci nie powinnam sie wcale porywac
icon_sad.gif
hmm.. nie wiem jaka jest u Ciebie wilgotność, ale moja ciocia mieszkała w Hamilton i bezy piekłą i jej wychodziły. Próbuj dalej!

ps. teraz mieszka w Polsce, jest u mnie w odwiedzinach i zrobiła mega pyszną pawlową z malinami, mrożone, ale wyjątkowo łądnie się odmroziły
icon_smile.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
ja często robię z mrożonymi malinami ( i jagodami)- świetnie się rozmrażają i zachowują kształt ( mrożone na śmietanie układam).

A dzisiaj zmajstrowałam truskawkową (chociaż wolę malinową), bo dzieci zapowiedziały niezapowiedzianą wizytę
icon_wink.gif


pavlova_008.jpg
 

Załączniki

  • pavlova_008.jpg
    pavlova_008.jpg
    126.2 KB · Wyświetleń: 4

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
kermidt @ 4 Jun 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1439197JAM, ja zaczynam myslec, ze to cukier.
Niemozliwe, zeby byla taka roznica mdzy piekarnikiem gazowym a elektrycznym. Pieklam jak Elka z termoobiegiem.
Gumowa wychodzi i rumiana
icon_rolleyes.gif
Moze przy tutejszej wilgotnosci nie powinnam sie wcale porywac
icon_sad.gif
Czasem mam ochote na bezy, ale przeciez nie brazowe. A w sklepie, wloskie, chrupia. No jak sie nie obrocisz...
icon_rolleyes.gif
Ker, to tylko wina temperatury, sprobuj piec w nizszej t-rze.

Beza pavlovej nie moze byc chrupiaca, poniewaz jej taka uroda, ze w srodku taka troche miekko-gabkowa
icon_smile.gif


Beza wloska robi wedlug innej technologii - nie ma w skladzie ani octu ani maki kukurydzianej/ziemniaczanej, gotuje sie syrop z cukru i wody i tym sie zaparzaja ubite bialka. Wiec ona po prostu jest inna
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Wczoraj piekłam beze dla tesciowej! I po raz pierwszy wyszła idealna - z duża pianką, no cud. W końcu, po kilku latach treningu, chyba umiem piec beze
icon_smile.gif
 

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
Znowu robiłam....
wallbash.gif
wallbash.gif
wallbash.gif
wallbash.gif
wallbash.gif


Poraz 10-ty !!! wyszła idealna, boska, piękna i w ogóle (!!!) Pianka na 4cm
krzyk.gif



A ja nie mogę nawet polizać!!! bo kurna jestem na diecie oczyszczającej !!!
zly.gif


cry_1.gif
cry_1.gif
 

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
A szlag z dietą....
icon_smile.gif
 

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
No i koniec diety zrobiłam sobie ciasto
zahnlos.gif
icon_mrgreen.gif
ale by było ciekawiej to zrobiłam Jabłecznik z Białą na górze
icon_smile.gif
Z połowy porcji.
Tym razem jajka ubijałam w kąpieli wodnej i (tak jak ostatnią razą) dodałam mąkę ziemniaczaną zamiast kukurydzianej (1,5 zalecanej porcji)
Ale miałam strach czy sie beza nie spali i czy jabłecznik dopiecze
pinggrins.gif
i wyszło cudnie idealnie
icon_mrgreen.gif

piekarnik na 150st dolna półka, grzał tylko spód. ok.45-50 min, Kwaśne jabłka idealnie współgrają ze słodką bezą
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Właśnie "że z jabłecznikiem" - czy "że ubijana na ciepło" nie mam pojęcia, ale to chyba nie ma znaczenia, bo produktu finalnego ubijanie na parze nie zmienia zupełnie - to nadal będzie beza.
Pavlova to generalnie bezowy blat, bita śmietana i owoce - kropka - każde modyfikacje, a już na pewno inne ciasto pod spodem sprawiaja że przestaje to to być tym o czym jest ten wątek.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pavlova
Postu myślę że przenosić nigdzie nie trzeba, o modyfikacjach przepisu też można podyskutować w wątku - a nuż ktoś skorzysta z pomysłu.
Z tym że jak mówię - w takim wydaniu to juz przestaje być Pavlova, to jest wariacja na jej temat
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: