Biała Pavlova/Biała Pavlowa w wersji wczesnojesiennej

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
Uff....dziękuję uspokoiłam się
icon_mrgreen.gif

Prawdziwą wariacją było , jedzenie obłędnie pysznego ciasta
icon_razz.gif
i To że znowu bez się udała
hura.gif

I myślę , że to kwestia mąki
gruebel_2.gif

w programie Tv "Polski turniej wypieków" z dnia 23.05 bylo o Torcie królów " DACQUOISE JULIETTE" zaczęłam szukać w internecie najlepszego przepisu i znowu wujek google skierował mnie do Cina ... na Białą Pavlovą i bardzo mi zależało by ją zrobić. Traktuje to jak mały, ale jednak sukces
icon_mrgreen.gif
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
210
63
A na dacquoise przepis dawała Dziunia i sporo osób robiło go z powodzeniem
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sierotka3m

Member
Mar 23, 2010
598
0
0
A jaką mąkę dajesz, JAM?
Ja myślę, że w Pavlovej sukces zależy od wszystkiego - od proporcji, przez wykonanie po pieczenie. Mi też się zdarzyło, że nie wyszła, tzn. duuuża urosła, popękała i w środku była pusta, pianki niet. Sądzę, że za słabo jaja były wtedy ubite. Poza tym myślę, że to też zależy od wielkości jaj (żeby ich waga była odpowiednia do wagi cukru).
 

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
Moniak @ 28 Jun 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1447375A na dacquoise przepis dawała Dziunia i sporo osób robiło go z powodzeniem
icon_smile.gif
fakt ja nie znalazłam ale może też nie szukałam dokładnie,
Ja zaczęłam piec jakiekolwiek ciasta dopiero od kwietnia tego roku i naprawdę każde udane ciasto mnie niesamowicie cieszy. To że ciasto sie dopiekło , ze jest wilgotne ze ma odpowiednią kruchość itd,,, szok 😊
rofl.gif
rofl.gif
rofl.gif

Sierotka3m w przepisie jest kukurydziana więc starałam się robić jak "kazali"
icon_wink.gif

w dalszej części tematu dziewczyny pisały o mące ziemniaczanej i dopiero wtedy beza mi wyszła
icon_mrgreen.gif
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Bo w przepisie jest podana mąka kukurydziana.
A powinno być napisane "skrobia kukurydziana". Z mąką toto może nie wyjść.
 

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
kolejna wariacja na temat "Białej" Pavlova
icon_razz.gif

Teraz już wiem że to była wina mąki.(bo przecież ze nie moja
icon_razz.gif
)
Jak dodałam cukier puder wyszła bielutka z dużą pianka , po dodaniu cukru drobnego wyszła bardziej ciągnąca i karmelowa
icon_smile.gif
 

terjon

Member
Lip 22, 2007
767
0
0
Jakie to są rózne przyczyny niepowodzeń.Pierwszym razem jak pieklam bezę w piekarniku elekrycznym bez termoobiegu w temp.150st.to mi sie spiekła na brązowo i w srodku była własnie taka ciągnąco karmelowa.Wczoraj piekłam w 125 stopniach z mąką ziemniaczaną i normalnym cukrem i wyszła wspaniała.Na zewnątrz lekko kremowa,chrupiąca a w środku pianka.Właściwie to nie wiem czy to dokładnie pawłowa bo upiekłam dwa placki bezowe przełozone kremem kawowym jak na dacquoise.Na wierzch na ten sam krem posypałam kakao i ułożyłam truskawki.Że było pycha to nie muszę mówić.Nawet zdjęcia nie zdążyłam zrobić.
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,389
841
113
Podnoszę ten cenny watek, bo jeżyny dojrzewają Z nimi najbardziej lubię I pasują do białej bezy i śmietany kolorystycznie, odnosząc się do czarnej główki Anny Pawlowej, tak jak odwrócona, nieregularna puszysta beza
ma przypominać "paczkę", zwiewną spódniczkę baletnicy. Pewnie to tylko bajka, ale działa na wyobraźnię niemniej niż sama beza na smak. Idę zebrać jeżyny
anbetung.gif