Budyń kremowy

vanilia_sky

Member
Mar 28, 2009
38
0
0
Podpisuje pod Eklerkiem
icon_mrgreen.gif
zrobiłam waniliowy i właśnie go zajadam z dżemem malinowym
lecker.gif
 

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,291
260
83
Ten budyń jest pyszny! Właśnie zjadłam na drugie śniadanie porcję kakaowego z gorzką czekoladą - full wypas
icon_smile.gif


Do tej pory nie przepadałam za budyniem, ale czuję że teraz się to zmieni
icon_mrgreen.gif

Dzięki Mała_Mi
icon_smile.gif
 

miszka52

Member
Paź 29, 2006
1,307
0
0
O, jaki fajny przepis... Dobrze, że ankafaka podniosła watek, to niechcący trafiłam
icon_smile.gif

Już go chomikuję
icon_smile.gif
Baaardzo lubię budyń i teraz już nie będę musiała do sklepu latać
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ankafanka, strasznie się cieszę!
freu.gif
 

MarthaB

Well-known member
Kwi 9, 2009
2,840
64
48
jeszcze nigdy nie robiłam sama budyniu, kisiel jak najbardziej (nawet wczoraj), spróbuję zrobić jutro na śniadanie. A jak jecie budyń? Ja zawsze gorący, mąż zawsze zimny (jak już zechce zjeść
icon_smile.gif
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Zimny
icon_biggrin.gif
Lubie jak jest zwarty.

Wczoraj robilam na oko, ale na litr mleka dalam 4 lyzki maczki kukurydzianej, zamiast pszennej. Mieszajac mleko z maka w kubku dodalam tez jedno zoltko, dzieki czemu budyn mial sliczny kolor, inaczej bylby bialy. Wyszedl mi bardzo gesty, pyszny budyn, lepszy niz ze sklepu, ale chyba zmniejsze ilos maki do 3 lyzek, albo mniej czubate.
W Twoim przepisie, Mi sa 4 lyzki na pol litra mleka, troche mnei to zdziwilo, ale moze dlatego, ze to pszenna.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
A.S., cieszę się, że jesteś zadowolona
icon_biggrin.gif

Ja nigdy z kukurydzianą jeszcze nie robiłam,więc nie wiem, jakie jej proporcje by były właściwe.
Pszennej daję 4 płskie - mi tak odpowiada. Oczywiście, jełśi ktoś woli rzadszy, można dać mniej , lub rozrzedzić mlekiem
icon_smile.gif
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
210
63
Ja go miałam zrobić w niedzielę, ale jak już prawie skończyłam... to wywaliłam sobie cały na rękę i podłogę... Miałam sprzątanie gratis i jeszcze poparzoną rękę
baa.gif

Ale z tej resztki, to wygląda, że byłby bardzo smaczny
icon_smile.gif
(
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
26
48
wlasnie pekam
icon_smile.gif

przepyszny
lecker.gif
 
Cze 30, 2010
54
0
0
Od jakiegoś czasu nosiłam się z zamiarem zrobienia budyniu według tego przepisu. Zrobiłam go dziś z połowy porcji. Muszę przyznać, że jest niezły. Dałam trochę więcej cukru i gotowałam dość długo jak na budyń bo wydawał mi się za rzadki. Na szczęście zgęstniał po lekkim ostudzeniu a konsystencja stała się idealna- nie za rzadki nie za gęsty:) Aha, jestem typową czekoladoholiczką więc dodałam sporo kakao. Takie moje małe zboczenie ;)
 

Green

Member
Kwi 17, 2008
42
0
0
Bardzo dziękuję za ten przepis! Kiedy mój dwuletni syn miał zapalenie gardła, ten budyń przez trzy dni był podstawą jadłospisu. Smakował bardzo.
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Jejku, nie zaglądałam tu, a w tym czasie tle wpisów przybyło!
icon_redface.gif


Moniak, mam nadzieję , że od tamtego czasu jednak się udało
icon_smile.gif


Mexikana, Evenstar_Arwen, Green i doris - bardzo się cieszę, że Wam smakował
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: