Buleczki drozdzowe z serem i szynka

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Na słodko- posmarowane utartym z odrobiną cukru masłem i posypane posiekaną czekoladą:

 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Obie wersje nadzwyczajanie smakowicie wygladaja
icon_smile.gif
:banana:
 

Lirene

Member
Paź 20, 2005
263
0
0
Zrobie na 100%, wyglądają rewelacyjnie!
Już jestem głodna
icon_smile.gif
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
Joasiu, robiłaś dokładnie z przepisu Bajaderki czy z modyfikacjami Sini?
 

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
te buleczki sa wspaniale zrobilam z sosem pomidorowym do tego dodalam muszterde slodka, miod, zabek czosnku posiakana czerwona peperoni i lyzeczke ziol prowansaldzkich to jedyna zmiana jaka wprowadzilam a oto efekt zdjecie troche nieudane ale smak i zapach zewelacyjny()pieklam 30 min) IMGP1055.JPG IMGP1052.JPG
 

Załączniki

  • IMGP1052.JPG
    IMGP1052.JPG
    806 KB · Wyświetleń: 0
  • IMGP1055.JPG
    IMGP1055.JPG
    871.3 KB · Wyświetleń: 0

MMMK3

Member
Mar 30, 2007
418
0
0
Przepyszne - Bajaderko pokłony za inspirację
anbetung.gif

Nie byłabym sobą gdybym nie przygotowała ich wieczorem - wersja z sosem pomidorowym, oregano, serem i szynką - noc spędziły w lodówce - właśnie jedlismy na śniadanko
lecker.gif
pyszne. Następnym razem wykorzystam jednak formę do muffin bo mocno się do siebie poprzytulały, musiałam rozcinać
icon_mrgreen.gif


Jutro powtórka
daumen.gif
 

ja.1980

Member
Paź 12, 2005
212
0
0
dziewczyny, a czy to ciasto zabiera Wam jeszcze dużo mąki poza tą w przepisie. Bo ja dodalam jeszcze ze szklankę a mimo to było raczej rzadkie...
A bułeczki czekają w kolejce do piekarnika: 1/3 jest w wersji Bajaderki, 1/3 z katchupem, ziołami, szynką i pieczarkami i 1/3 z takim nadzieniem jak na cebularze. I to oststnie jakoś kiepsko wygląda bo ciasto chłonie wodę z cebuli i trochę ciapowate się robi. Zobaczymy co z tego wyniknie.
 

iwona44

Member
Cze 13, 2007
3,226
0
0
MMMK3 @ 30 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=682140Przepyszne - Bajaderko pokłony za inspirację
anbetung.gif

Nie byłabym sobą gdybym nie przygotowała ich wieczorem - wersja z sosem pomidorowym, oregano, serem i szynką - noc spędziły w lodówce - właśnie jedlismy na śniadanko
lecker.gif
pyszne. Następnym razem wykorzystam jednak formę do muffin bo mocno się do siebie poprzytulały, musiałam rozcinać
icon_mrgreen.gif


Jutro powtórka
daumen.gif
Zamierzam zrobić je na jutrzejsze śniadanie,i właśnie też chcę wpakować je na noc do lodówki,tylko wszystko mi się już pokićkało ,czy juz maja być to gotowe bułki czy samo ciasto,a rano dopiero robić bułki,no nie wiem cos mnie przyćmiło,więc jak to ma być
icon_question.gif
gruebel_2.gif
 

iwki

Member
Cze 3, 2008
365
0
0
Buleczki sa super prowiantem na dluga podroz. Sa smacznie i wygodnie mozna sie pozywic w czasie podrozy.

DSCF1693.jpg
 

Załączniki

  • DSCF1693.jpg
    DSCF1693.jpg
    591.8 KB · Wyświetleń: 0

iwona44

Member
Cze 13, 2007
3,226
0
0
I była powtórka ,ale tym razem w foremce tyle że to na foremka na takie duże muffinki silikonowa,a ja zrobiłam z mniejszej porcji,i ciasto wałkowałam dość cienko że by starczyło na dwie foremki ,bo jedna ma 6 wgłębień ,a i tak wyszło 11,zawartość to ser,szynka ,salami i keczup
 

Załączniki

  • DSC00244.JPG
    DSC00244.JPG
    118 KB · Wyświetleń: 0

kasiak73

Member
Lut 15, 2005
2,590
0
0
Chciałam je zrobić synowi na wycieczke.Czy mogę wieczorem zrobić ciasto a rano upiec???Schowac do lodówki jak myslicie??
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
samo ciasto bez farszu ,myślę że bezproblemowo tylko może zmniejsz ilość drożdzy ,żeby sobie powolutku w chłodzie rosło i nie wyruszyło zwiedzać lodówki
icon_wink.gif

no i okryć je folią żeby nie obeschło z wierzchu.
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
Kasiak z farszem nie,bo ciasto drożdżowe samo,
jak sobie urośnie zbyt mocno,
to je klepniesz,opadnie ,postawisz w ciepłym miejscu czy nawet w podgrzanym lekko piekarniku i w 10-15 minut będzie miało odpowiednią wysokość i konsystencję.
A jesli dodasz farsz a ciasto urosnie ponad miarę (a zostawione na kilka godzin nawet w chłodzie urośnie na pewno) to może da się upiec a może wyjdzie z tego gniot.
Jesli masz czas ,upiecz wieczorem,a do ciasta dodaj 2-3 łyżki soku z cytryny to przedłuży świeżość a smaku nie zmieni.
Zawinięte w reklamówkę bułeczki elegancko przeczekają do rana.
Albo upiecz wieczorem,przestudz i zamroz a rano do piekarnika, żeby były gorace albo niech sobie rozmarzają na blacie/w plecaku.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: