bułeczki hamburgerowe/hotdogowe (na sponge)

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
Wszyscy lubią zdrowe chleby, ale na "śmieciowego" hamburgera tez miewaja ochotę. A lepiej zjeść home made, niż kupować z McD.
Mój mały przedwczoraj zjadł pierwszego w życiu hamburgera, do tej pory tylko z ciekawością zerkał :mrgreen:
 

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
Moje:
dscn05799pz.jpg
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
znów dziś zrobiłam - i one mi bardziej smakują, niż te bez sponge, stanowczo...

Tylko mi się sezam ich nie trzyma :lol:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Dziuniu a takie nienaolejowane nie przyleiają Ci się do folii, ktorą są przykryte?
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Ja je wstawiam do ledwie ciepłego piekarnika(włączam na dosłownie minutę grzałkę i wyłaczam) niczym nie przykryte blacha nad blachą-bo na 2 piekę.I są jak najbardziej ok
icon_smile.gif
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
napiszcie mi jak wy je tak ślicznie formujecie? ja tak nie umiem :oops:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
toczę śróddłoniem (?) po stole, jak na rysunkach w moich księgach
icon_smile.gif
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
Małgoś dzięki
icon_smile.gif
tak po prostu oderwać kawałek ciasta i turlać po stole?

acha i co to znaczy "...zrobić 12 bułek mocno naciągniętych..." - pewnie głupie pytania zadaję ale nie wiem niooo :roll:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
no wlasnie o to chodzi, zeby były zwarte. Najpierw robiłam to jak zwykłe bochenki, naciągając ciasto "od rogów" - czyli tak jakbys chusteczke miala naciagnac na piłkę do tneisa, a teraz to juz samym srodkiem dłoni preturliwuję :lol: naciskając przez kawałek stolnicy
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
dzięki
icon_smile.gif
hmmm... jeszcze nigdy nie piekłam bochenkowego chleba więc zupełnie nie mam pojęcia o tym naciąganiu :oops:

jednak nadal nie mogę sobie za bardzo wyobrazić jak to zrobić choć coś mi już troszkę swita
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Zupełnie zapomniałam wczoraj napisać że piekłam trochę zmodyfikowaną wersję tych bułek.Zrobiłam w końcu backmalz czyli słód piekarski i ponieważ skończyła mi się mąka żytnia to musiałam upiec bułki a nie chleb.
Do sponge dodałam łyżkę słodu,a potem zamiast masła dodałam 4 łyżki oleju,1 łyżeczkę cukru tylko i pominęłam żółtko.Bułki wyszły pyszne,nie były takie puchate jak te normalne ale wyszły takie bardziej mięsiste z większymi dziurami i błyszczące w środku.Następnym razem nie będę ich tak rozpłaszczać to będą jak normalne bułki czyli wyższe
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Mimo że nie mam jakiegoś doświadczenia w pieczeniu bułek nie wspominając już o chlebach, to skusiłam się na upieczenie tych bułeczek, bo mój nie jedzący warzyw i owoców synek oznajmił mi, że jak zrobię hamburgery to on w nich te warzywa zje :lol: . No i zajadaliśmy się wszyscy, bo te bułki są po prostu boskie.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
bardzo się cieszę! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

aaricia

Member
Sie 7, 2006
1,017
0
0
Malgosimi, te przepyszne bułeczki to mój kolejny piekarski wyczyn - przepis jest genialny, fajnie i jasno opisany. Dzięki
icon_smile.gif

Bułeczki, choć przygotowywane wieczorem w celu nabicia ich hamburgerami następnego dnia, zniknęły w liczbie sześciu tuż po wyjęciu z pieca :oops: spałaszowaliśmy je z mężem na gorąco, z masłem, konfiturą z malin i zimnym mleczkiem
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
Trochę głupie pytanie :D ale powiedzcie proszę, czy konsystencja sponge powinna być jak luźne klejące ciasto? Bo mi takie wyszło więc się zastanawiam jak to ma bąbelkować (bo z bąbelkowaniem kojarzy mi się coś rzadszego raczej)
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
jak bardzo luzne kljace ciasto. Ma urosnąć - a rosnie poprzez tworzenie bąbelków - jak wszystko co ma mąke i drożdże
icon_smile.gif
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
dzięki, dzięki, dzięki za expresową odpowiedź- mówiłam, że to głupie pytanie :D

już stoi ok. 40 min i jakoś nie za dużo urosło i nie ma tak wielu bąbelków. Zastanawiam się czy nie dodać jeszcze raz drożdży bo tamte to chyba jakies nie bardzo skoro mało się ruszyły...
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
juz pewno za pozno, ale ja zasadniczo zawsze wole dac wiecej czasu, niz wiecej drozdzy
icon_smile.gif