Bułeczki z mielonym siemieniem lnianym

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ocalmy je od zapomnienia!!!

dzis zrobilam z zytnią 550, semoliną i pszenną razową, pyszne
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja o nich nie zapominam
icon_exclaim.gif
icon_biggrin.gif
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Ja tez robię je od czasu do czasu.Bardzo je lubimy.Na szybko piekę też w automacie jak chlebek zmniejszając tylko drozdze.
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Ja rowniez zrobilam, ze zlotym siemieniem lnianym. Wyszly bardzo smaczne, wspaniale z maslem i dzemem.
Make jednak dalam tylko pszenna, ktora uzywaja w pobliskiej piekarni do wypieku tutejszego chleba.
I tu chcialabym zapytac AgusieH, jako towarzyszke niedoli (Portugalia
icon_wink.gif
, gdzie zaopatruje sie w make do pieczenia chleba. Chcialabym rozpoczac moja przygode z chlebem.
 

Załączniki

  • Img016.jpg
    Img016.jpg
    56.7 KB · Wyświetleń: 0

Martinka

Member
Mar 6, 2007
25
0
0
Pycha, pycha ale już ich nie ma
icon_sad.gif
Mam jeszcze pytanie odnośnie chleba. Chciałam go zrobić w keksówce, ale nie wiem czy 20 minut wystarczy (raczej NIE). Czy ktoś mółby mi powiedzieć ile on ma siedzieć w tym piecu ???
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Piekłam w formie chleba tylko w automacie i tam jest pieczenia ok 55 min.Myslę,ze w keksówce to ok 35-40 min i jezeli po wybraniu okaze się za mało dopieczony to wstaw jeszcze na chwilę bez formy- to nawet boki ładnie dojdą.
 

Martinka

Member
Mar 6, 2007
25
0
0
Ja niestety nie mam maszyny, ale mam ochotę na ten chlebek, więc tak sobie kombinuje. Dzięki za poradę. JAk już zrobię to zdam relacje
icon_smile.gif
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Zrobiłam je pierwszy raz dzisiaj. Jeszcze nie jadłam
icon_redface.gif
, ale wyglądają cudnie i smakowicie
mniam.gif
Wybaczyły mi nawet pozostawienie ciasta zbyt długo w maszynie
daumen.gif


 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Inês @ 29 Jan 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=440743Ja rowniez zrobilam, ze zlotym siemieniem lnianym. Wyszly bardzo smaczne, wspaniale z maslem i dzemem.
Make jednak dalam tylko pszenna, ktora uzywaja w pobliskiej piekarni do wypieku tutejszego chleba.
I tu chcialabym zapytac AgusieH, jako towarzyszke niedoli (Portugalia
icon_wink.gif
, gdzie zaopatruje sie w make do pieczenia chleba. Chcialabym rozpoczac moja przygode z chlebem.
Ines, strasznie przepraszam ja dopiero dzis zauwazylam twoje pytanie.
icon_redface.gif

Pewnie juz gdzies zdobylas make, bo widzialam Twoje piekne chleby na zdjeciach.

Ja udaje, ze maka chlebowa to jest ta o nr 65
icon_mrgreen.gif

Ilosc bialka, jak juz pewnie zauwazylas, nie zawsze figuruje na opakowaniu.

Lubie piec z hiszpanskiej maki mielonej na kamiennych zarnach (takie szare rustykalne, zszywane nicia opakowanie, do dostania we Froiz).

Mamy tu za to cos, czego nie ma w Polsce - gluten w proszku.
icon_mrgreen.gif

I gdy potrzeba w przepisie maki wysokoglutenowej mozna spokojnie sobie zwykla pszenna, ktora ma zazwyczaj ok. 8-10g bialka na 100g tym glutenem "podrasowac". Ten patent sie doskonale sprawdza.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
W Polsce chyba jest gluten w proszku. Moze nie jest latwo go kupic, ale pamietam, ze jest.
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Matyldo, mozesz sprobowac z maka zytnia.
Jesli chodzi o efekt to nie mam pojecia jakie wyjda , bo nigdy tej maki do nich nie uzywalam. Ciasto przy wyrabianiu z pewnoscia bedzie bardziej lepkie, jak to z zytnia maka...

Malgosia na gorze tej strony pisze, ze robila z zytnia i bylo OK.

Mozesz rowniez zrobic z sama biala pszenna nie dodajac razowej. Te bulki udadza sie z pewnoscia.
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Wczoraj upieklam zamiast buleczek chlebek w keksowce. Troche w pospiechu go wyrabialam, stad niedokladnie zmierzylam siemie i wyszla mi go cala szklanka. Stwierdzilam, ze dam mniej maki, mimo wszystko ciasto wyszlo mi dosyc zwarte. Mimo tych niedociagniec rezultat byl zaskakujacy. Chlebek wyszedl troche zbity (w stylu portugalskiej "broa"), za to smak fantastyczny! Opiekany w tosterze z maslem na sniadanie palce lizac, w dodatku bardzo syty..
 

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
Zachecam do pieczenia chleba z tego przepisu w keksowce - swietnie sie nadaje na sniadanie, a najlepszy jest z maslem lub twarozkiem.
Pieklam dzisiaj rano - w calym domu pachnialo miodem.

Imagem_017.jpg
 

Załączniki

  • Imagem_017.jpg
    Imagem_017.jpg
    43.6 KB · Wyświetleń: 2

alexandra

Member
Mar 4, 2007
128
0
0
Chciałam upiec te bułeczki, ale zamiast mąki pszennej razowej kupiłam żytnią razową
dump.gif

jak myślicie czy wyszłoby z takiej mąki też..?
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0