bułki pszenne (gotowe w godzinę)

renia2001

Member
Maj 10, 2012
966
0
0
Moniak, i tak cię podziwiam za cierpliwość! Testujesz te bułki już któryś raz i ciągle jakiś problem...Przykro mi z tego powodu, bo ja na szczęście mam opanowany piekarnik i te bułki zawsze wychodzą. Mam nadzieję, że w końcu ci się uda!
Bu_ki.jpg
 

Załączniki

  • Bu_ki.jpg
    Bu_ki.jpg
    60.4 KB · Wyświetleń: 8

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,889
210
63
Nie, nie, nie, wszystko w porządku! zjadane są w całości! tylko chciałabym, żeby były perfekcyjne
icon_smile.gif
Wczoraj dzieliłam sobie łyżką do lodów, żeby były mniej więcej takiej samej wielkości. Wyszło 8 sporych buł
icon_smile.gif

 

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,316
1,581
113
Robiłam dziś drugi raz, z 1,5 porcji, ale okropnie się kleiło ciasto, nie mogłam lepić. W dodatku bułki się rozjeżdżały. W sumie te pierwsze lepiej wyszły, nie wiem jaki to powód.
 

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,316
1,581
113
I nie kleją się po wyrośnięciu? U mnie ciasto rośnie pięknie, bułki w pieczeniu też ale nie można ulepić kulek.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
I ja się skusiłam obietnicą szybkich, niesłodkich bułeczek.
I ja się zdziwiłam, konsystencją ciasta - dość luźne, więc ciut więcej mąki dałam, ale nie chcac mieć ciężkich, zwartych bułek, naprawdę mimo dodania, jeszcze każdą odrobiną podsypywałam kształtując.
I ja jestem zadowolona.
Bułeczki nie były niczym malowane, tylko na początku pobytu w piekarniku, psiknęłam na nie wodą.
Wyszło mi 11 sztuk, w większości wielkości typowej sklepowej kajzerki (ale wyższe), 2-3 mniejsze. Probowałam dopiero po kilku godzinach od wypieku, jak i na dzisiejsze sniadanie i niczym się nie różnia. Przechowuję w woreczku foliowym.

bl_bulki_1.jpg


Nastepnym razem wypada popracować nad estetyką.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

renia2001

Member
Maj 10, 2012
966
0
0
JotHa, piękne te bułeczki! Cieszę się, że wyszły smaczne. Ja wkładam ciasto do naoliwionej miski i to pewnie zapobiega klejeniu się ciasta. Porcje odcinam nożem i rękami zanurzonymi w mące formuję bułki. Myślę, że proporcje wody i mąki są dobre, ale jak przy każdym pieczywie nieraz trzeba to regulować. To pewnie zależy też od mąki. Robię właściwie już z pamięci i "na wyczucie", podobnie jak chleb i ciasto drożdżowe.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Toteż i ja podeszłam do tych proporcji łaskawie znając realia z chleba. Jednak mimo wszystko poza odrobiną mąki mimo, że kusiło dać więcej, nie zrobiłam tego - byłyby wówczas napewno bardziej zwarte - a nie o to mi chodzi.
icon_biggrin.gif
Z tą mąką to mi nie chodzi o to, żeby wyszło ciasto z miski, bo z tym było, jak z każdym drożdżowym tylko o to, że ciasto jest w swej konsystencji 'raczej luźne', nie zwarte. Dla osoby początkującej może okazać się to istotną informacją. Oby nie kusiło sypać i sypać mąki.
icon_smile.gif
 

polonistka

Member
Mar 26, 2008
1,963
0
36
Wstałam w niedzielę rano razem z dzieckiem i zanim obudził się mąż zdążyłam zrobić buły - przy asyście córki
icon_smile.gif
Najbardziej podobał jej się etap kulania okrągłych buł.
(ugniataniem ciasta była za to zdegustowana, bo miałam BRUDNE ręce, a brudne ręce to zło).

W każdym razie buły wyrosły pięknie, smakowały i duzym, i małej. No i jestem zachwycona szybkością robienia. Następnym razem spróbuję dodać mąki 2000 trochę. No i jeszcze mało chrupiące były, to bym chętnie zmieniła, ale nie wiem, jak.
 

sabuto

Member
Mar 23, 2012
6,305
0
36
Wszyscy pieką bułeczki piekę i ja
icon_mrgreen.gif

Moje ciasto wyszło dobre znaczy nie musiałam dosypywać mąki. Bułeczki robi się szybciutko i są pyszne i puszyste
lecker.gif


Bu_eczki_Reni.JPG
 

Załączniki

  • Bu_eczki_Reni.JPG
    Bu_eczki_Reni.JPG
    32.1 KB · Wyświetleń: 5

Beata19

Member
Lip 20, 2010
183
0
0
Upiekłam te bułki i choć nie wiem jeszcze jak smakują i nie wyglądają tak pięknie jak Wasze to pokażę.


wypieki.JPG
 

Załączniki

  • wypieki.JPG
    wypieki.JPG
    336.2 KB · Wyświetleń: 5
  • wypieki.JPG
    wypieki.JPG
    69.2 KB · Wyświetleń: 0

Beata19

Member
Lip 20, 2010
183
0
0
Nie wiem dlaczego pokazał się dodatkowo ten obrazek - może mi ktoś podpowie?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

renia2001

Member
Maj 10, 2012
966
0
0
Beata! Nie wyglądają pięknie? Co ty wiesz o pięknie?
icon_smile.gif
Te bułki wyglądają obłędnie! Jutro idę do pracy, ale na niedzielne śniadanie upiekę na pewno.
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
26
48
Przepis podalam mamie, tato zachwycony
icon_smile.gif
Buleczki wyszly pyszne,ponoc podobne do tych tych, z tym, ze nie trzeba leciec po piwo ;)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: