bułki pszenne (gotowe w godzinę)

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Pewnie, że smakują
icon_smile.gif

Chociaż ja zrobiłam za małe, nastepnym razem zrobię większe. Ciasto wyrastało w ciepłym piekarniku, ukształtowane bułki rosły 20 minut, piekły się ok, 25 minut. Są pyszne a roboty z nimi tyle, co nic. Reniu bardzo dziękuję za ten przepis, napewno będe te bułki piekła często
bussi.gif

bu_ki_gotowe_w_godzinę_paint.JPG
Bu_ki_gotowe_w_godzine__rodek_paint.JPG
 

Załączniki

  • bu_ki_gotowe_w_godzinę_paint.JPG
    bu_ki_gotowe_w_godzinę_paint.JPG
    87.8 KB · Wyświetleń: 8
  • Bu_ki_gotowe_w_godzine__rodek_paint.JPG
    Bu_ki_gotowe_w_godzine__rodek_paint.JPG
    68 KB · Wyświetleń: 8
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ZuzMa

Member
Wrz 29, 2013
49
0
0
Zrobione i juz zjedzone.Nie sa zbyt urodziwe,bo spieszylo mi sie do kolacji wiec formowalam byle jak.
Smaczne i pachnace.Srodek puszysty a skorka fajna chrupka. Napewno jeszcze nie raz zrobie.Polcam przepis.


 

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,293
1,552
113
Jeśli to jest bylejak formowane to jak będzie niebylejak? Moje wg mnie są nieefektowne w kształcie, jakoś nie potrafię ładnych zrobić. Ale są smaczne i nie mają sztucznych dodatków jak te sklepowe. A dziś jeszcze zrobiłam pszenny chleb na zakwasie. Niedługo sama będę wyglądać jak te bułki, a może już wyglądam.
 

ZuzMa

Member
Wrz 29, 2013
49
0
0
Wstyd sie przyznac ale powiem jak ja robie bulki
icon_redface.gif
. Nie mam w domu noza piekarskiego wiec maz budowlaniec pozyczyl mi szpachle taka mala.
Ciasto jak mi wyroslo w misce przewrocilam na blat i szpachelka przecielam wzdłuż na 3 pasy a potem kazdy z nich tez na 3.Tym sposobem wyszlo mi 9 sporych kawalkow.
Kazdy z nich przytrzmywalam jedna reka a szpachla podwijalam rogi pod spod i tak kilka razy obracalam az sie zaokraglily.
 

renia2001

Member
Maj 10, 2012
966
0
0
rofl.gif
Co za metoda! Też dzisiaj upiekłam na śniadanie, pyszne wyszły jak zawsze. Goście zachwyceni, do tego dżemy i szynka domowej roboty. Pycha!
Ja nie wyjmuje ciasta na stół, odcinam zwykłym nożem kawałki ciasta, zlepiam na szczycie jak pączki, formuję ręką w kule i zlepieniem do dołu kładę na blachę.
 

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,293
1,552
113
Macie świetne metody. Ja kulałam w ręku i na stolnicy ale takie piękne mi nie wychodzą.
 

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,293
1,552
113
Nikt nie pisze to ja napiszę. Ostatnio jakieś 30g mąki pszennej zastąpiłam kukurydzianą. Bułeczki wyszły bardziej puszyste, miękkie, są jeszcze lepsze!
 

renia2001

Member
Maj 10, 2012
966
0
0
Nikt nie pisze, ale ktoś robi
icon_smile.gif
Zrobiłam w niedzielę na śniadanie, pyszne były jak zawsze! Zrobię w sobotę na zamówienie kuzynki, to spróbuję z mąką kukurydzianą. Kusi mnie też, żeby dodać zmielone płatki owsiane, ale nie wiem w jakich proporcjach. Co radzicie?
 

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,293
1,552
113
Płatki owsiane, co prawda nie zmielone, dodałam kiedyś do chleba i jakoś zakalcowato się zrobiło. Ale może trochę zmielonych nie zaszkodzi? Dodawałam ciut otrąb i słonecznika kiedyś do tych bułek i dobrze było.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Zrobiłam bułeczki i do pieca wrzuciłam, nie dodawałam oleju ale do ciasta, podczas wyrabiania dałam 2 łyżki twardego masła. Ciasto surowe bardzo sprężyste i suche jak plastelina,
kształtowanie tych bułeczek to bajka. Ciasto miętosiła maszyna.

Bardzo smaczne bułeczki i jaśniutkie, a takie lubię najbardziej
lecker.gif

najważniejsze, że przepis szybki jak się zapomni kupić pieczywa
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Dlaczego nie robiłam tych bułek, było tyle różnych, a tych nie widziałam? Zagadka. Musze to nadrobić, nie piekłam chleba, będą bułki. Ja bułek nie nacinam, tylko po wyrośnięciu przyciskam przez środek ołówkiem.
icon_mrgreen.gif


 

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,293
1,552
113
Ja też ich dawno nie piekłam. A kształtuję różnie. Dziś z rowkiem. I duże bo mąż nie lubi małych ??.
Oczywiście włączyłam piekarnik,w pokoju zajęłam się czymś innym i zupełnie zapomniałam o bułkach. Więc rosły dłużej ale może im to nie zaszkodziło.
Rowki robiłam tępą stroną noża.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: