Chałka pachnąca wanilią*

malgozia

Member
Lip 11, 2005
47
0
0
Bardzo smaczne te chałki, chyba zaczną się pojawiać częściej na sobotnio-niedzielne śniadania .

Podejrzewam, że mój piekarnik coś przeinacza temperatury, bo 220st okazało się być za dużo (trzeba było troszkę okroić spód chałek :oops: ).

Super przepis, polecam!
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
I ja ją wreszcie dzisiaj upiekłam
icon_smile.gif
Wyszła ogromna, bałam się że w piekarniku się nie zmieści :lol:
Nawet się zarumieniła :shock: Dziwne to bo w moim piekarniku zawsze same białasy wychodzą. Może to jajko (którym wysmarowałam chałkę po wierzchu) jakieś miało cudowne właściwości :mrgreen:
Tylko strasznie mi się rozlazła podczas pieczenia i nie wiem czemu. Czy może za luźno zaplotłam?

a to zdjęcie (na zdjęciu nie wyglada na taka dużą)

resizeof102600023rs.jpg


zobaczcie jak się rozlazła

resizeof102600038qo.jpg


Jaka w smaku to powiem później, teraz jest gorąca
icon_smile.gif
 

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Zrobilam, wyszly 2 ogromne chałki. Zaplotlam je wg jednego z wzorow podanych przez Linn i byly śliczne i zgarbniutkie dopóki nie wyrosły :lol: W piekarniku zaczęły się tak panoszyć, że zlały się ze sobą, ale po upieczeniu dały się bez problemu rozdzielić. Zainspirowana przez Owieczkę zrobiłam z kruszonką. Były pyszne, fantastyczny przepis.
Aniks, mnie też sie rozpełzły, ale to chyba nie jest kwestia za luźnego splecenia, tylko tego, że dranie urosły na boki, nie do góry.
 

sylwiątko

Member
Lis 6, 2005
2
0
0
Ja też zrobiłam, jest pyszna
icon_smile.gif
Na poczatku zrobiłam z taką ilością drożdży jak w przepisie, potem dodałam o połowę mniej, a wczoraj jakieś 10g. Wszystkie chałki wyszły, tylko trochę różniły się smakiem. Ta z 50g pachniała bardzo intensywnie drożdżami, a ta z 10g już nie. Jednak będę robić z 50g lub z 25g takie sa bardziej aromatyczne:)

Podaję przepis na kruszonkę (na całą blachę ciasta)
150g masła
120g cukru
250g mąki

Do chałek na dwa razy wykorzystałam 1/3 porcji kruszonki. Kruszonkę można zamrozić, zawsze robię więcej, a potem tylko wyciągam z zamrażalnika:)
Pozdrawiam:)
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Chalki dzisiaj zrobiłam, sa pyszne :dance: zamiast dużych zrobiłam kilka malutkich i na koniec posypałam je jeszcze cukrem pudrem dziękuje za przepis :blume:
 

Lirene

Member
Paź 20, 2005
263
0
0
Robiłam tą chałkę z 10 razy i dopiero teraz zobaczyłam w przepisie że jest 5 łyżeczek cukru a ja zawsze dawałam 5 łyżek :lol: ale i tak pyszna jest i będe dalej tyle dawać Właśnie zrobiłam zaczyn
icon_razz.gif
 

Meg

Member
Gru 11, 2005
370
0
0
Robiłam tą chałkę już kilka razy i ciągle do niej wracam, gdyż jest po prostu pyszna zarówno na świeżo i na dzień po upieczeniu
icon_smile.gif

Dziękuję za przepis :anbetung:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,665
2,967
113
Też mam chałki Chałki wieloryby :mrgreen:
Ciasto zrobiłam wieczorem, przechowałam w lodówce, a dzis rano uformowałam i piekłam. Trochę się bałam, że przerośnie i wywędruje w nocy, ale wszystko było ok. Jest to świetny sposób na ciepłe chałeczki na sniadanie. Pulchne, zółciutkie i pyszne. Gusiu, będę je robić często.

pic005919zy.jpg
 

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
Zrobiłam dzisiaj na śniadanie... Dobra była. Mojemu mężowatemu też bardzo posmakowała
icon_smile.gif
Dziękuję za przepis. :blume:
 

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
chałka pachnąca wanilią ? :mrgreen:
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
:lol: cholerka wie czym ale wygląda super :mrgreen:
 

elmagra

Member
Lis 5, 2004
574
0
0
no i zrobilam ja...

pyszna chaleczka, a jak sie latwo wyrabia, ledwo wlozylam raczke do ciasta a ono juz ladna kuleczka i nie musialam sie dlugo meczyc wyrabiajac. a dalam suche drozdze bo takie akurat mialam.
troche mi sie tylko przypiekla, nie wiem, czy za wysoka temperatura? no i zrobilam trzy male chalki.

nawet zrobilam zdjecia, ale musze sobie przypomniec jak sie je wstawia tutaj zeby to zrobic.

dzieki za przepis. na pewno skorzystam nie raz.