Chleb orkiszowy razowy - cd. chlebow kamiennych

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Tez sobie upieke ten orkiszowy, bo tak jak Wy wszystkie mak roznych nakupilam cale mnostwo, a orkiszowej dosc sporo
icon_smile.gif

Zreszta wszystkie te kamienne chleby dobrze wygladaja i trzeba by kazdy po kolei probowac
icon_smile.gif


A ten Twoj to sliczny wrecz, zawsze takie obsypane ziarnem chlebki dzialaja na moja wypbraznie
icon_smile.gif
 

dziad

Member
Wrz 13, 2004
2,904
0
36
Upieklam i ja.
Pycha, naprawde pycha. Upieklam durszlakowa metoda Agusi i tez posypalam ziarenkami. Tylko dodalam za duzo wody na poczatku i wyszedl mi taki bardzo przelewajacy sie przez palce i ciezko bylo formowac bochenek, dlatego m.in. wybralam durszlak :mrgreen:
A i moj piekarnik jest nienormalny albo ma jakies turbo doladowanie, bo chleb byl gotowy po 25 min. :shock: Ja sie nie moge do tego przyzwyczaic i wszystkie ciasta przepiekam, bo mi sie wydaje, ze one nie mialy prawa jeszcze sie upiec.
Tylko moje ziarenka troche za mocno sie przyrumienily
icon_sad.gif

Czy Wy je dodajecie moze pozniej?
A i mialam tylko pol kilo maki orkiszowej razowe, reszte dodalam tez orkiszowej, ale typ 630.
No i wlasnie sobie wsuwam chlebek z maselkiem i powidlami sliwkowymi, co je sobie z Toskanii przywiozlam, popijam kawka i jest mi dobrze
icon_smile.gif

I jeszcze chcialam dodac, ze jestem (wciaz jeszcze) "bezmaszynowa" i "bezkamienna". To na zachete dla bojacych sie
icon_smile.gif