Chleb Sally Lunn- delikatna drozdzowka z maszyny

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
asika @ 26 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=755737taaa wiec chcialabym powiedziec , ze nie wyszlo - gniot straszny bleee

czy mialo z tego wyjsc cos wygladajace jak drozdzowka? z dziurami w srodku, wilgotne z rodzynkami? Bo mnie wyszlo zupelnie cos innego..
Asika, a co Ci wyszlo? Tak sobie mysle, a jaka masz maszynke, moze z nia cos sie dzieje, bo zauwazylam, ze zalilas sie pod innym przepisem, ze cos nie wyszlo. Ja mam obecnie beznadziejny piekarnik i wcale w nim nie pieke, na drobne ciasta uzywam piekarnika w mikroweli. Do chlebow raczej teraz maszynka mi sluzy, ale nie zdarzylo sie, zeby jakis chleb nie wyszedl. Moze nie smakowac, ale piecze sie prawidlowo. Jak zbity gniot, to moze za duzo plynu bylo?? Ciasto powinno byc wilgotne, ale nie rozmazywac sie po dnie formy. Nie moze tez byc za suche i twarde w czasie wyrabiania.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
moulinexa xxl - no nie wiem kurcze syso

nie wyszla mi ta drozdzowka i Bei brioszka - chleby w zasadzie zawsze, a tw dwa slodkie nie.. moze cos nastawiam zle, albo nie taka maka jak powinna byc
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
asika, kochana, ja kiedys mialam tak, ze slodkie mi sie palily, ale to bylo w innej maszynce. Mialam tez taka maszynke UNOLD, niemiecka, byla bardzo droga i sie na nia wowczas mocno wykosztowalam, ale zaden chleb mi w niej dobrze nie wyszedl, same gnioty. Nie wiem dlaczego. Mialam tez taka najtansza i najprostsza i bylo OK. Asika, a jaki program ustawiasz, ja basic i skorke light/slaba. Mam nadzieje, ze cos Ci sie uda wykombinowac, bo chyba nie masz piekarnika, prawda?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Asiu, przepraszam ze sie wtracam... ale czy sprawdzasz ciasto tak po 5-10 minutach mieszania jaka ma konsystencje? bo czasami trzeba dosypac jeszcze troche maki, albo wrecz przeciwnie dodac troche plynu; bo faktycznie dziwne ze i ten Ci nie wyszedl
icon_sad.gif

wspolczuje...
 

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Pyszna ta drożdżówka. Robiłam na programie "chleb słodki".
Zamieniłam tylko masło na olej i dodałam 1 łyżeczkę ekstraktu
waniliowego. Następnym razem dodam trochę więcej cukru i jeszcze
więcej rodzynek.
lecker.gif